آخرین سال برای میلان


اگرچه برندگان کلیو کاپ اروپا از قبل صبح یکشنبه مشخص شده بودند، اما چندین مقام افتخاری و نایب قهرمانی در کلیو کاپ ایتالیا و کلیو کاپ اسپانیا برای آخرین دور فصل در بازی باقی ماندند. دیوید پوژه به سرعت این را با قرار گرفتن در جایگاه قطبی جلوتر از نیکلاس میلان و گابریله تورلی نشان داد. مارک گیوت و فلیس جلمینی (PMA Motorsport) در آخرین دوره مقدماتی سال، پنج نفر برتر را تکمیل کردند.

مانند روز قبل، دیوید پوژه سکان مسابقه را حفظ کرد، اما مرد فرانسوی به سرعت خود را تحت فشار نیکلاس میلان و مارک گیوت دید. در همان زمان، آنتونی ژورادو از رتبه هفتم به رتبه پنجم صعود کرد و پس از آن الکساندر فینکلشتاین (GPA Racing) و لوکا فرانکا (MC Motortecnica) پس از یک دور اول بحث برانگیز که به امیدهای آلخاندرو شیمپف (کوتاوتو موتور اسپورت) پایان داد، قرار گرفتند.

آنتونی ژورادو که روز شنبه در جام اروپا تاجگذاری کرد، قبل از تعقیب سه نفر برتر، در دور دوم از گابریله تورلی پیشی گرفت. دوئل شدیدتر بین دیوید پوژه و نیکلاس میلان به مرد فرانسوی در انجام ماموریت کمک کرد. دومی در دور پنجم حمله کرد و پس از یک نبرد باشکوه که در آن دو راننده در چندین پیچ در کنار هم سوار شدند، کنترل را به دست گرفت. مارک گیوت و آنتونی ژورادو نیز از شانس خود استفاده کردند و بین دو هموطن خود قرار گرفتند.

نیکلاس میلان سپس به لطف تماس آنتونی ژورادو و مارک گیوت در شروع دور هفتم به سرعت فرار کرد، اما خودروی ایمنی سه دور بعد پس از برخورد لیدیا سمپره (تیم VRT) و ساندرو کوتینی (ورزش موتوری PMA) ظاهر شد. ).

مناظره ها برای یک سرعت نهایی دو دور از سر گرفته شد. نیکلاس میلان با استفاده از تمام تجربیات خود در برابر تلاش های آنتونی ژورادو، برتری را حفظ کرد. مرد فرانسوی پیروز شد و بدین ترتیب فصل خود را با عنوان افتخاری ابربرنده سری جام کلیو در تمام بیست و هشت مسابقه سال به پایان رساند. برنده کلیو کاپ اروپا، آنتونی ژورادو دوم شد و دیوید پوژه سکو را تکمیل کرد.

مارک گیوت که پس از حادثه خود به جایگاه چهارم بازگشت، از فلیس جلمینی و چلنجر آدریان شیمپف (کوتاوتو موتور اسپورت) جلوتر بود. پس از جریمه‌هایی که الکساندر فینکلشتاین به دلیل رعایت نکردن محدودیت‌های پیست و گابریله تورلی برای شروع اشتباه، اعمال شد، لوکا فرانکا، نیکولا میلکوویچ (تیم ریسینگ تمپو)، جوسو پانتیلا (چفو اسپورت) و ماتیو لانپودنکس (مسابقه میلان) صدرنشین شدند. ده به این ترتیب سرانجام، خاویر سیکوندز (تیم VRT) دوبل خود را در خانه در میان آقایان رانندگان مهر و موم کرد.

در میان 109 شرکت کننده که در چهارده مسابقه در سراسر قاره با هم رقابت کردند، توماس پکار چک جایزه BRM را دریافت کرد، جایزه ای که به راننده ای که به بهترین وجه ارزش ها و وضعیت ذهنی کلیو کاپ را در طول فصل تجسم می دهد، پاداش می دهد. این رشته برای یک نسخه جدید در سال 2023 بازخواهد گشت که تقویم آن به زودی تایید خواهد شد.

CLIO CUP اروپا

نیکلاس میلان، برنده جام اروپای کلیو، با برتری پیش از هم تیمی خود و دیوید پوژه، سومین رده بندی نهایی، جایگاه نایب قهرمانی را برای آنتونی ژورادو به دست آورد. در جام چلنجرز، نیکولا میلکوویچ با پیروزی علیرغم فشار ژوسو پانتیلا و ماتیو لانپودنکس، تاثیر زیادی بر جای گذاشت. به لطف این موفقیت، صرب جایگاه دوم خود را در این رده بندی به دست آورد. سرانجام، لوسیانو گیوا (اسکورس) اولین پیروزی سال خود را در صحنه اروپا با شکست دادن رنه استینمتز (Chefo Sport) و هورن (GPA Racing) در جام رانندگان آقایان ارائه کرد.

CLIO CUP اسپانیا

اگرچه فینال تحت سلطه چلنجر آدریان شیمپف بود که در ابتدا پیشتاز شد، اما همه نگاه ها به مدعیان عنوان بود. در میان آنها، نیکو آبلا (چفو اسپورت) دوم شد، اما این کافی نبود تا الکس رویو را از دومین تاج خود در اسپانیا پس از کسب در سال 2017 محروم کند. در همان زمان، خاویر سیکوندز با برتری پیش از فابین جولیا (LR Performance) که قبلاً تاجگذاری کرده بود و خواکین رودریگو (Vearsa Sport) برتری را در جام رانندگان آقایان دو برابر کرد.

CLIO CUP ایتالیا

دوئل نهایی بین فلیس جلمینی و گابریله تورلی به سود اولی تبدیل شد، اما دومی سخت‌ترین کار را انجام داده بود و علیرغم مقام پنجم، اولین عنوان خود را در کلیو کاپ ایتالیا کسب کرد. با این وجود، پیروزی فلیس جلمینی به PMA Motorsport اجازه داد تا عنوان تیم را از آن خود کند. در جام چلنجرز، جاکوپو سیمنس (اسکورس) پیش از جاکومو تربی (MC Motortecnica) و کریستین ریچیارینی (اسکورز) به برتری رسید که در پایان این فینال تاج گذاری کرد. در همان زمان، لوسیانو گیویا با پیروزی مقابل دانیله پاسکوالی (تودر موتوراسپرت) و کوئینتو استفانا (مسابقه میلان) دومین پیروزی متوالی خود را در جام رانندگان آقایان به دست آورد.

مقدماتی 2 – جدول شروع – مسابقه 2 – کلیو کاپ اروپا – کلیو کاپ اسپانیا – کلیو کاپ ایتالیا

سری جام کلیو – پالمارس 2022
برنده فوق العاده: نیکلاس میلان (FRA، مسابقات میلان)

کلیو کاپ اروپا
عمومی
1. آنتونی ژورادو (FRA، مسابقات میلان)، 2. نیکلاس میلان (FRA، مسابقات میلان)، 3. دیوید پوژه (FRA، مسابقات GPA)
جام چلنجرز
1. جرژی اسپینکیویچ (POL، Uniq Racing)، 2. نیکولا میلکوویچ (SRB، تیم ریسینگ تمپو)، 3. Guillaume Maio (FRA، GM Sport)
جام رانندگان آقایان
1. استفان پولدرمن (NED، Chefo Sport)، 2. Quinto Stefana (ITA، مسابقات میلان)، 3. Rene Steenmetz (NED، Chefo Sport)
تیم ها: مسابقات میلان (FRA)

جام کلیو ایتالیا
عمومی
1. گابریل تورلی (ITA، Faro Racing)، 2. Felice Jelmini (ITA، PMA Motorsport)، 3. Cristian Ricciarini (ITA، Essecorse)
جام چلنجرز
1. کریستین ریچارینی (ITA، اسکورس)، 2. جاکومو تربی (ITA، MC Motortecnica)، 3. Jacopo Cimenes (ITA، Essecorse)
جام رانندگان آقایان
1. استفانا پنجم (ITA، مسابقات میلان)، 2. دانیله پاسکوالی (ITA، Tuder Motorsport)، 3. دو (ITA، تیم اورگان)
تیم ها: PMA Motorsport (ITA)

کلیو کاپ فرانسه
عمومی
1. Nicolas Milan (FRA، مسابقات میلان)، 2. David Pouget (FRA، GPA Racing)، 3. Joran Leneutre (FRA، JSB Competition)
جام چلنجرز
1. Alexandre Albouy (FRA، GPA Racing)، 2. Joran Leneutre (FRA، JSB Compétition)، 3. Léo Jousset (FRA، مسابقات میلان)
جام رانندگان آقایان
1. Mathieu Rigoulet (FRA، Vic’Team)، 2. Pierre Monmaneix (FRA، GPA Racing)، 3. Laurent Dziadus (FRA، Team Lucas)
تیم ها: GPA Racing (FRA)

کلیو کاپ اسپانیا
عمومی
1. الکس رویو (ESP، تیم VRT)، 2. نیکو آبلا (ESP، Chefo Sport)، 3. جوردی پالومراس (ESP، تیم VRT)
جام چلنجرز
1. نیکو آبلا (ESP، Chefo Sport)، 2. Jordi Palomeras (ESP، Team VRT)، 3. Alex Lahoz (ESP، Cotauto Motorsport)
جام رانندگان آقایان
1. فابین جولیا (FRA، LR Performance)، 2. خواکین رودریگو (ESP، Vearsa Sport)، 3. خاویر سیکوندز (ESP، تیم VRT)
تیم ها: تیم VRT (ESP)

جام کلیو اروپای شرقی
عمومی
1. مارک گیوت (FRA، مسابقات میلان)، 2. آنتونی ژورادو (FRA، مسابقات میلان)، 3. توماس پکار (CZE، Carpek Service)
جام چلنجرز
1. Juuso Panttila (FIN، Carpek Service / Chefo Sport)، 2. Lin Chen Han (ROC، Uniq Racing)، 3. Henrik Siebel (GER، Carpek Service)
جام رانندگان آقایان
1. رنه استینمتز (NED، Chefo Sport)، 2. Stephan Polderman (NED، Chefo Sport)
تیم ها: مسابقات میلان (FRA)منبع


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: