آزمایش الکتریکی تاتا پانچ آغاز می شود – چه انتظاری داریم؟


تاتا موتورز تست مینی SUV الکتریکی پانچ را در کشور آغاز کرده است. اولین قاطر آزمایشی آن اخیراً در حالی که لباس های استتاری سنگین پوشیده بود در دوربین عکاسی شد. در حالی که تاریخ عرضه رسمی و جزئیات آن هنوز فاش نشده است، این مدل احتمالاً در نیمه دوم سال 2023 (احتمالاً در حدود فصل جشن) وارد بازار خواهد شد. در اینجا برخی از جزئیات کلیدی آن است که تا کنون می دانیم.

پیشرانه های مورد انتظار

ویژگی های تاتا پانچ الکتریکی

مشابه دیگر خودروهای برقی تاتا، Punch الکتریکی با فناوری Ziptron این برند همراه خواهد بود که شامل یک موتور سنکرون آهنربای دائم و یک بسته باتری است. مینی EV می تواند با چندین گزینه بسته باتری ارائه شود. احتمالاً این پیشرانه خود را با تاتا تیگور EV که با بسته باتری 26 کیلووات ساعتی خنک کننده مایع با چگالی انرژی بالا و موتور الکتریکی سنکرون آهنربای دائم در دسترس است، به اشتراک بگذارد. این موتور الکترونیکی حداکثر قدرت 55 کیلووات (74 اسب بخار) و 170 نیوتن متر گشتاور دارد.

شایعات حاکی از آن است که شاسی بلند الکتریکی تاتا پانچ ممکن است پیشرانه خود را از تیاگو EV قرض بگیرد. دومی با دو مجموعه نیرو ارائه می شود – یک بسته باتری 19.2 کیلووات ساعتی با یک موتور الکتریکی 74 اسب بخار و یک بسته باتری 24 کیلووات ساعتی با یک موتور الکتریکی 61 اسب بخار. نسخه باتری 19.2 کیلووات ساعتی آن برد MIDC ادعایی 250 کیلومتری را ارائه می دهد و نسخه باتری دومی 315 کیلومتر را نوید می دهد. برد شاسی بلند برقی تاتا پانچ با یک بار شارژ می تواند حدود 300 کیلومتر باشد، بنابراین در مقابل سیتروئن eC3 که برد 320 کیلومتر را ارائه می دهد.

تاتا پانچ EV

Inside & Out جدید چه خواهد بود؟

نمونه اولیه تاتا پانچ الکتریکی مشابه نمونه بنزینی خود به نظر می رسد. اگرچه، می توان به ترمزهای دیسکی عقب آن به جای ترمزهای طبلی معمولی عقب توجه کرد. در داخل، Punch EV دارای انتخابگر راننده و ترمز دستی الکترونیکی است. بقیه ویژگی های آن مشابه مدل بنزینی خواهد بود. این مینی SUV الکتریکی دارای یک سیستم اطلاعات سرگرمی با صفحه نمایش لمسی 7 اینچی با اتصال Apple CarPlay و Android Auto، خوشه ابزار TFT 7 اینچی، فرمان کف صاف، کنترل آب و هوای خودکار و غیره خواهد بود.

منبع تصویر


آزمایش الکتریکی تاتا پانچ آغاز می شود – چه انتظاری داریم؟
منبع


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: