آنتی اسکالانت antiscalant

آنتی اسکالانت antiscalant

آنتی اسکالانت اوستا یا AVISTA VITEC یکی دیگر از انواع مدل های آنتی اسکالانت می باشد که در بازار ایران موجود است و PH آن بین ۵ تا ۶.۵ بوده و دانسیته ۱.۱ دارد. مشکل این نوع آنتی اسکالانت ها تک محصولی بودن آن ها است و نمی توان برای هر مدل آبی آن را استفاده نمود. دوزینگ پمپ یا به بیان دیگر مترینگ پمپ به پمپ هایی گفته می شود، که دوز مشخصی از یک مایع (سیال) را در سیستم پمپاژ یا تزریق می کنند، از این حیث به آنها پمپ تزریق نیز گفته می شود. در این پمپ ها پارامترهایی مانند دبی و فشار از اهمیت بالایی برخوردار می باشند، در نتیجه این دستگاه ها معمولاً به گونه طراحی می شوند، که دبی عبوری از پمپ قابل تنظیم باشد.

میزان تزریق اسکالانت:

غالبا انواع مختلف این ماده دارای رنگ سفید مایل به زرد می باشند و حالت فیزیکی آنها مایع است. در پاسخ جزئی تر به این پرسش که آنتی اسکالانت چیست باید گفت که این ماده، مایعی محلول در آب است که دارای اسیدیته های گوناگون می باشد. در برخی مناطق نیاز به استفاده از آنتی اسکالانت اسیدی و در برخی مناطق نیاز به استفاده از آنتی اسکالانت قلیایی است، اما غالبا این ماده دارای ماهیت اسیدی می باشد. این محصول را با نام های دیگری نظیر آنتی اسکالانت، رسوب زدا، ضد رسوب، رسوب زدای سیستم های تصفیه آب اسمز معکوس و محلول پاک کننده ممبران نیز می شناسند.

تصفیه آب

این ماده باعث افزایش حلالیت ذرات در دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس RO محلول می گردد. در نتیجه امکان رسوب آنها در سطح ممبران دستگاه RO را کاهش می دهد و باعث عملکرد بهتر دستگاه می شود. برای اینکه مواد ضد رسوب بتوانند عملکرد مناسب داشته باشند باید قبل از ورود آب به بخش های مختلف دستگاه آب شیرین کن از مخلوط شدن مواد شیمیایی با آب اطمینان حاصل کنیم.

سامانه فروش دیجی شیمی آنتی اسکالانت قیمت مناسب را با کیفیتی بی نظیر در اختیار مشتریان قرار می دهد و علت این قیمت مناسب را باید در فروش مستقیم این سایت جست و جو کرد. اولین گام پاسخ به این پرسش است که آنتی اسکالانت چیست؟ در پاسخ باید گفت که این ماده دارای ترکیبی متفاوت در هر منطقه و با توجه به نوع آب است. فاکتورهایی نظیر اسیدیته آب، میزان سختی آب و انواع نمک های موجود در آن، از عواملی هستند که ترکیبات آنتی اسکالانت را تعیین می کنند. امروزه این محصول به علت پر کاربرد بودن در فروشگاه های عرضه مواد شیمیایی فروش چشم گیری دارد و سامانه فروش آنلاین دیجی شیمی که از قدرتمند ترین فروشندگان مواد شیمیایی است، نیز اقدام به فروش آنتی اسکالانت کرده است. در این مطلب ضمن این که شما را با این ماده شیمیایی پر کاربرد و خواص آن آشنا می کنیم، نحوه کار با آن و عوارض احتمالی مصرف بیش از اندازه آنتی اسکالانت نیز بیان خواهد شد. اکثر آب های طبیعی حاوی مقادیر بالایی از کلسیم، سولفات و یون های بی کربنات هستند.

اما استفاده از اسید تنها برای جلوگیری از رسوب یون کلسیم موثر است اما در مورد سایر یون های سختی آور محلول در آب فاقد تاثیر است. در پاسخ به این سوال می توان گفت که به طور معمول این ترکیبات سمی نیستند. در غیر این صورت توسط NSF برای استفاده در تصفیه آب آشامیدنی تأیید نمی شوند.

شاید باورنکردنی باشد که تزریق این نوع ضدرسوب تا این حد بتواند اثرات مثبت در سیستم تصفیه آب صنعتی بگذارد. بهترین محل برای تزریق آنتی اسکالانت بین فیلتر های کارتریج و پمپ فشار بالا می باشد که در عکس آنتی اسکالانت مشاهده می کنید. در بعضی از موارد آنتی اسکالانت نیز باید قبل از ورود آب به فیلتر شنی صنعتی کار گذاشته شود. آنتی اسکالانت ها عمدتاً بر اساس قدرت بازدارندگی توسط شاخصی به نام اندیس لانژلیر یا لانژلیه نامگذاری می شوند. این شاخص در حقیقت بیانگر میزان تمایل به ایجاد رسوب و خوردگی در سیستم است و به پارامترهایی نظیر دما، PH و سختی آب بستگی دارد.

  • این نوع آنتی اسکالانت ها وزن مولکولی بالایی دارند و از تشکیل رسوباتی نظیر رسوبات کربنات و فسفات به میزان بالایی جلوگیری می کنند.
  • همکاران ما در بخش خرید آنتی اسکالانت و کلیه مواد شیمیایی دیگر، به جزئیات این محصول مسلط بوده و می توانند شما را در تهیه بهترین آنتی اسکالانت یاری سازند.
  • روش تبادل یونیبهره گیری از یون سدیم و برقراری تبادل یونی با عوامل سختی آباز بین رفتن یون های کلسیم و منیزیم که از عوامل اصلی سختی آب هستند.
  • • اگر از واحد تزریق مقداری آنتی اسکالانت نشت پیدا کرد، محل نشت را با خاک یا ماسه پر کرده و مواد نشت یافته را با مقداری آهک یا ترکیبات مناسب خنثی نمایید.

برای خرید بی سولفات سدیم باکیفیت می توانید با مراجعه به سایت ایکو و مشاهده مشخصات آن و سپس استفاده از سیستم مشاوره رایگان، بهترین نوع از آن را بخرید. در مجموعه ایکو تضمین کیفیت و اصالت انواع محصولات به ویژه محصول حساسی چون آنتی اسکالانت بی سولفات سدیم وجود دارد تا شما با خیال راحت اقدام به خرید این محصول کنید. چنانچه قبل از ورود آب به دستگاه RO، مقداری بی سولفیت سدیم یا سدیم متا بی سولفیت به آب اضافه نمایید، می توانید کلر باقیمانده در آب را حذف کنید. توجه داشته باشید که اگر کلر به غشای فیلتر ممبران برسد بسیار خطرناک است و آن را از بین می برد. در واقع شما با استفاده از آنتی اسکالانت مرغوب و باکیفیت، به نوعی در هزینه های جاری خود صرفه جویی می کنید.

این نوع آنتی اسکالانت بسیار قدرتمند می باشد تا حدی که می توان از آن در آب دریا، آب شور و آب های با سختی بالا استفاده کرد و نتیجه مطلوب را به دست آورد. آنتی اسکالانت های مرغوب تولید شده توسط شرکت هوبارت شیمی در گالن های 20 و 27 کیلویی بصورت فروش خرده و عمده عرضه می‌گردد. جهت کسب قیمت فروش آنتی اسکالانت مرغوب با کارشناسان فنی و یا واحد فروش تماس حاصل فرمائید. آنتی اسکالانت‌ها با توجه به معیارهای آنالیز آب، دمای آب، میزان دبی ، ph آب، میزان ریکاوری سیستم،منبع آب و نوع ممبران و نحوه آرایش ممبران وارد دستگاه ro می شوند.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: