استون مارتین والیانت | bama.ir

استون مارتین، خودرویی اسپرت تولید کرده است، که مجوز تردد جاده‌ای نیز دارد. این محصول والیانت نام دارد و طبق استون مارتین Valor ساخته شده است.

والیانت خودرویی مناسب پیست و جاده است، که همچنان به پیشرانه های بزرگ استون مارتین پایبند مانده است. یک پیشرانه V12 توئین توربوشارژ برای آن در نظر گرفته شده است، که بیش از 730 اسب‌بخار قدرت می‌کند. این پیشرانه با یک گیربکس شش سرعته دستی جفت شده است.

طراحی و امکانات استون مارتین والیانت

والیانت در واقع نسخه استون مارتینی پورشه 911 GT3 RS است و نسخه اسپرت‌تری از والور می‌شود. به گفته استون‌ مارتین، این ایده از طرف فرناندو آلونسو، راننده تیم فرمول یک استون مارتین، آمده است. وی درخواست چنین خودرویی را برای خود داشت.

والیانت، با انبوهی از قطعات و افزودنی‌های آیرودینامیکی همراه است. در بخش جلوی یک اسپلیتر بزرگ دیده می شود. یک بال ثابت و یک دیفیوزر بسیار بزرگ نیز تعبیه شده است. بدنه خودرو تماما از فیبرکربن ساخته شده است. رینگ‌های 21 اینچی منیزیمی با دیسک‌های هوا پوشیده شده، تا آیرودینامیک را بهبود می‌بخشد.

استون مارتین والیانت

این بدنه با الهام از RHAM/1 ساخته شده است، که در مسابقه سال آخر دهه 1970 میلادی مسابقه داده بود. مجموعه ای از ترمزهای 16.1 اینچی در جلو و 14.1 اینچی در عقب تعبیه شده است.

کابین والیانت نیز کاملاً آماده و مسابقه بوده و ویژگی‌هایی مانند کیج، صندلی‌های اسپرت یکپارچه Recaro Podium و کمربند چهار نقطه‌ای دارد. از فیبرکربن و آلکانتارا نیز استفاده می شود.

استون مارتین والیانت

مشخصات فنی استون مارتین والیانت

تغییرات زیادی نیز زیر پوسته این خودرو اعمال شده است. والیانت از لوله گشتاور تیتنانیومی و وزنی با وزن استفاده کرده است، که مجموعا 23 وزن از وزن آن کاست. سیستم تعلیق آن از دمپرهای Multimatic Adaptive Spool Valve (ASV) ساخته شده است که استون مارتین می‌گوید قادر است به طور همزمان هر دمپر را در کم‌تر از شش میلی‌ثانیه تنظیم کند. این ویژگی‌هایی است که در مدل‌هایی مانند فورد ماستنگ GTD، فراری پورسانگوئه و ایندی کار مدرن دیده می‌شود.

پیشرانه V12 توئین‌توربوشارژ والیانت، 5.2 لیتر حجم دارد و 735 اسب‌بخار قدرت تولید می‌کند، که 30 اسب‌بخار بیش‌تر از خروجی والور است. اما گشتاور بدون تغییر باقی مانده و 752 نیوتن‌متر است.

استون مارتین والیانت

برنامه تولید استون مارتین والیانت

استون مارتین فقط 38 دستگاه از والیانت تولید می‌کند، که برای هر کدام از آن‌ها از قبل خارج شده است. قیمت هر دستگاه حدود 2.5 میلیون دلار خواهد بود. تحویل این خودروها از سه ماه چهارم سال 2024 انجام خواهد شد. احتمالا نسخه اولین تحویل فرناندو آلونسو خواهد شد. این محصول اولین بار به صورت رسمی در جشنواره سرعت گودوود حضور خواهد داشت.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

منبع: https://bama.ir/o/e2bif9wp


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: