اطلاعات اولیه از نسل جدید کانتیننتال GT

بنتلی زمان دقیق رونمایی از مدل جدید کانتیننتال GT Speed ​​را بررسی کرد. این سدان لوکس اسپرت در ۲۵ ژوئن ساعت ۱۱ به وقت شرقی (ET) رونمایی خواهد شد.

بنتلی به‌تازگی با کانتیننتال ادیشن 8، که آخرین مدل هشت سیلندر خالص بود، با کانتیننتال GT قدیمی خداحافظی کرد. یک هفته بعد، برند لوکس بریتانیایی مدل جدید خود را پیش‌نمایش کرده است، هر چند به نظر می‌رسد این مدل بیشتر یک نسخه از خودرویی است که در سال 2017 عرضه شد.

با این حال، بنتلی تصاویر اولیه و مشخصات فنی کانتینتال جدید را منتشر کرده است. همان طور که انتظار می‌رفت، Continental بعدی از سیستم هیبریدی Ultra performance بنتلی استفاده خواهد کرد، که بر اساس یک پیشرانه هشت سیلندر ساخته شده است. پیشرانه احتراقی و موتور با هم توان خروجی 771 اسب‌بخار و گشتاور 1000 نیوتن‌متر را می‌سازند. این ارقام حتی از پیشرانه 12 سیلندر نصب شده در بتور است که تنها 740 اسب‌بخار قدرت و 1000 نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند.

پکیج باتری نامشخص برای 80 کیلومتر برد در چرخه WLTP کافی است، بنابراین در تست EPA کمی کمتر خواهد بود. قوی‌ترین خودروی تولیدی بنتلی تا به امروز دارای چهار چرخ فرمان‌پذیر و سیستم چهار چرخ متحرک با قابلیت گشتاور خودکار است.

از دیگر امکانات می‌توان به دمپرهای دو سوپاپه، دیفرانسیل لغزش محدود و فناوری ضد رول 48 ولتی که مانع از خروج خودرو می‌شود، اشاره کرد. این به‌روزرسانی‌ها کانتیننتال GT جدید را به توانمندترین خودروی جاده‌ای دینامیکی بنتلی در تاریخ 105 ساله شرکت خواهند کرد.

جزئیات دقیق عمکرد و اعداد مربوط به آن اعلام نشده است، اما ممکن است حتی سریعتر از مدل قدیمی کانتیننتال GT Speed ​​باشد. کوپه‌ای که آن را تولید می‌کند با پیشرانه 12 سیلندر برای رسیدن به سرعت 100 کیلومتر برساعت از حالت سکون به سه و نیم‌ساعت نیاز داشت و به سرعت 335 کیلومتر آن برساعت بود. در مورد پیشرانه 6 لیتری توئین توربو باید گفت که آن را با آخرین نمونه های فوق انحصاری بتور به پایان می‌رسد. در صورت وجود مدل جدید کانتیننتال GT Speed ​​در آینده، این مدل دارای پیشرانه دوازده سیلندر نخواهد بود.

وزن کانتیننتال جدید مشخص نشده است، اما منطقی است که با اضافه کردن قطعات هیبریدی، سنگین تر از مدل 8 سیلندر قدیمی باشد. مدل قبلی تقریباً 2175 وزن وزن داشت، بنابراین نباید وزن آن مثل ه 12 سیلندر قدیمی از مرز 225کوپ0 آن نیز عبور کند. با این حال، این نباید نگران کننده باشد، زیرا Continental GT یک خودروی لوکس و مجل برای مسافرت‌های راحت است و نه یک خودروی اسپرت سریع برای استفاده در پیست.

نسل بعدی Continental GT در ماه ژوئن به‌عنوان یک کوپه رونمایی خواهد شد و احتمالاً مدل کانورتیبل آن نیز به‌زودی عرضه می‌شود.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

منبع: https://bama.ir/o/hb61hsa2


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: