اولین تصویر از کیا تاسمان

شرکت‌های خودروسازی معمولاً از رونمایی یک محصول، تبلیغاتی آن را منتشر می‌کنند. اما شرکت کیا سنت‌شکنی کرده زیرا کیا تاسمان که در سال 2025 عرضه خواهد شد با روکش استاری رنگارنگ در نمایشگاه بوسان 2024 به نمایش درآورده می‌شود.

طراحی کیا تاسمان

روکش خاص بدنه این پیکاپ میان‌سایز که توسط هنرمندی به نام Richard Boyd-Dunlop طراحی شده است، جزئیات بدنه مانند حاشیه شیشه‌ها، قطعات پلاستیکی اطراف بدنه و جلوپنجره را به حال خود گذاشته است. همچنین چراغ‌های عمودی جلو رینگ‌های 17 اینچی با تایرهای پهن چهار فصل ساخت بی‌اف گودریچ را نیز می‌توان به راحتی مشاهده کرد. به نظر می‌رسد که دوربین‌های کوچک زیر آینه‌های جانبی هم به سامانه پایش نقطه کور مربوط می‌شوند.

البته با توجه به عدم نصب کالیپرهای واقعی ترمز و برخی از اجزای سیستم تعلیق، می‌توان مطمئن بود که با یک نمونه آزمایشی وجود دارد. محل قراردادن پا که در گوشه های سپر عقب تعبیه شده است نیز به سرنشینان برای دسترسی به محفظه بار، یاری می‌رساند. چراغ‌های عقب در مقایسه با اندازه عقب، کوچک به نظر می‌رسد.

هر چند کیا تاسمان به عنوان رقیب فورد رنجر شناخته می‌شود اما بدنه آن بین رنجر و F-150 قرار می‌گیرد. این خودرو در فرم دوکابین به نمایش درآمده است، ولی دو نسخه یعنی تک کابین و شاسی دار هم تولید خواهد شد.

کابین و امکانات کیا تاسمان

هر کیا با تیره کردن شیشه‌ها سعی کنید فضای داخلی تاسمان را از نگاه بازدیدکنندگان مخفی نگاه دارد، اما مدتی پیش و به واسطه فیلم کوتاهی در شبکه تیک تاک، طراحی این بخش هم افشا شد.

با توجه به نمایش امکانات مانند سانروف، دو نمایشگر دیجیتال، نورپردازی، شارژر بیسیم و حافظه داخلی در این فیلم کوتاه، می‌توانم نسخه کامل کیا تاسمان را دریافت کنم.

طراحی کلی کابین به کیا EV9 شباهت دارد، ضمن اینکه به نظر می‌رسد نسخه تک کابین کیا تاسمان هم تولید شود.

مشخصات فنی کیا تاسمان

کیا از اعلام مشخصات فنی تاسمان هم خودداری می‌کند، اما بنابر اخبار تایید نشده است، این خودروی پیکاپ به پیشرانه 4 سیلندر 2.2 لیتری توربودیزل و گیربکس 8 سرعته خودکار در دو نسخه 4×2 یا 4×4 عرضه خواهد شد. این احتمال وجود دارد که برای رقابت آسان با تویوتا هایلوکس و فولکس واگن آماروک، کیا تاسمان به پیشرانه شش سیلندر هم مجهز شود. ظاهرا کیا قصد دارد نسخه برقی این خودرو را در سال 2026 عرضه کند.

فعلا می‌دانیم که بارگیری و یدککشی کیا تاسمان به ترتیب یک و 3.5 تن خواهد بود.

برنامه عرضه کیا تاسمان

چند نمونه آزمایشی کیا تاسمان در خاک ایالات متحده آمریکا ارائه شده است، اما فعلا نمی توانم درباره بازارهای هدف این خودرو با اطمینان سخن گفت.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

منبع: https://bama.ir/o/35vvw7


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: