اولین شاسی بلند کامپکت هوندا (Seltos Rival) در سه ماهه دوم سال 2023


قبلاً گزارش دادیم که هوندا در حال آماده سازی دو شاسی بلند کامپکت جدید است – یک SUV زیر 4 متر و یک SUV کاملاً جدید به طول حدود 4.2 متر. یک گزارش رسانه ای جدید ادعا می کند که شاسی بلند کامپکت جدید هوندا در سه ماهه دوم سال 2023 به بازار عرضه خواهد شد. این خودرو در زیر مدل جدید HR-V یا Vezel قرار خواهد گرفت که طول آن حدود 4.4 متر است.

در بازارهای بین المللی، شاسی بلند کامپکت جدید هوندا با خودروهایی مانند تویوتا یاریس کراس، نیسان کیکس و تویوتا رایز/دایهاتسو راکی ​​رقابت خواهد کرد. طبق گزارش‌ها، شاسی‌بلند کامپکت جدید براساس پلتفرم هاچ‌بک جدید هوندا فیت ساخته می‌شود که پایه‌گذاری سدان جدید سیتی نیز هست. این گزارش ادعا می‌کند که انتظار می‌رود شاسی‌بلند جدید هوندا حدود 4.2 متر طول، 1.76 متر عرض و 1.6 متر ارتفاع داشته باشد. به احتمال زیاد فاصله بین دو محور آن 2530 میلی متر است که مشابه هاچ بک فیت است. به عنوان یک مرجع، فاصله بین دو محور City 2600 میلی متر است.

SUV کامپکت هوندا

انتظار می رود شاسی بلند کامپکت جدید هوندا گزینه های موتور را با سدان سیتی به اشتراک بگذارد. به احتمال زیاد موتور 1.5 لیتری 4 سیلندر بنزینی Atkison Cycle با دو موتور الکتریکی را دریافت خواهد کرد. موتور بنزینی اوج قدرت 98 اسب بخار و با کمک برقی 109 اسب بخار تولید می کند. گشتاور خروجی ترکیبی آن 253 نیوتن متر است. سیتی هیبریدی با یک نسبت دنده ثابت و سه حالت رانندگی موتور، EV و هیبریدی عرضه می شود.

همچنین انتظار می‌رود شاسی‌بلند کامپکت جدید هوندا یک موتور 1.0 لیتری 3 سیلندر توربوشارژ بنزینی را دریافت کند که در بازارهای منتخب آسیای جنوبی، سدان سیویک و سیتی RS را تامین می‌کند. این موتور می تواند 130 اسب بخار قدرت و نزدیک به 200 نیوتن متر گشتاور تولید کند. نیرو از طریق گیربکس اتوماتیک CVT به چرخ های جلو منتقل می شود.

هوندا کارز هند قبلاً تأیید کرده است که در حال توسعه یک SUV کامپکت جدید است که در سال 2023 در بازار ما به فروش می رسد. انتظار می رود در نمایشگاه خودرو 2023 رونمایی شود. این SUV جمع و جور حدود 4 متر اندازه دارد و رقیب آن خواهد بود. Hyundai Venue، Kia Sonet، Mahindra XUV300، Tata Nexon و Maruti Brezza. این SUV بر اساس پلتفرم Amaze ساخته خواهد شد که اشتراکاتی با پلتفرم City دارد. انتظار می رود که گزینه های موتور را با سدان سیتی به اشتراک بگذارد.

منبع – BestCarWeb


اولین شاسی بلند کامپکت هوندا (Seltos Rival) در سه ماهه دوم سال 2023 – کوچکتر از HR-V
منبع


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: