اولین پیروزی سال برای پوژه در کلیو کاپ اروپا

مارک گیوت با استفاده از پنالتی شروع اشتباه آنتونی ژورادو، با کسب سومین پیروزی خود در فصل قبل از توماس پکار و ژوسو پانتیلا، دوباره پله بالای سکو را در جام کلیو اروپای شرقی به دست آورد. سوم، فنلاندی پس از برتری بر هنریک سیبل (سرویس کارپک) و چن هان لین (یونیک ریسینگ) در دور اول، سومین موفقیت متوالی خود را در جام چلنجرز ثبت کرد. سرانجام استفان پولدرمن با تسلط بر هم تیمی خود رنه استینمتز در جام رانندگان جنتلمن به موفقیت بازگشت.

رقبا در روز یکشنبه برای دومین جلسه مقدماتی در ساعت 11:40 صبح قبل از مسابقه دیدار خواهند کرد و از ساعت 5:40 بعد از ظهر در صفحه فیس بوک سری رنو کلیو و کانال یوتیوب به صورت زنده دنبال خواهند شد.

دیوید پوژه به لطف پیروزی روز خود، امسال برای اولین بار در جام اروپای کلیو پیش از مارک گیوت و نیکلاس میلان قهرمان شد. این موفقیت به رهبر GPA Racing اجازه می دهد تا در رده بندی عمومی که هنوز توسط نیکلاس میلان رهبری می شود به رتبه سوم صعود کند. چهارم به لطف سبقت خود از ماتیو لانپودنکس در شروع مجدد، یرژی اسپینکیویچ در مقابل رقیب فرانسوی خود و نیکولا میلکوویچ قهرمان چلنجر کاپ شد. اکنون قطبی قدرتمند با شش پیروزی در هفت مسابقه، همچنان در صدر این رده قرار دارد. در همان زمان، استفان پولدرمن با استفاده از بدشانسی های کوئینتو استفانا، یک ضربه مضاعف به ثمر رساند و پیش از هورن (GPA Racing) و میشل فی (GM Racing) جام رانندگان جنتلمن را به دست آورد و کنترل کلاس را از ایتالیایی گرفت.

با این حال، به محض خاموش شدن چراغ ها، دیوید پوژه روند را با کنترل نیکلاس میلان تحت نظر آنتونی ژورادو تغییر داد. در پشت سر، مارک گیوت و ماتیو لانپودنکس موقعیت‌های خود را عوض کردند در حالی که نبرد در پیلوتون با درگیری بین کوئینتو استفانا و یرژی اسپینکیویچ و سپس بین کوئینتو استفانا و الساندرو بریگاتی (Progetto E20 Motorsport) مشخص شد.

CLIO CUP اروپای شرقی

دیوید پوژه که تحت فشار نیکلاس میلان رقابت می کرد، در اولین حمله رقیب خود در دور هفتم مقاومت کرد، تنها یک حلقه قبل از اینکه خودروی ایمنی وارد پیست شود که ناشی از حادثه بین گابور تیم (GM Sport) و کوئینتو استفانا بود. مسابقه برای یک دوی دو دور نهایی از سر گرفته شد که طی آن آنتونی ژورادو در داخل پیچ اول فرو رفت تا از سوم به اول صعود کند در حالی که مارک گیوت فرصت طلب بود تا بین دیوید پوژه و نیکلاس میلان مداخله کند.

اولین بار که از خط پایان عبور کرد، آنتونی ژورادو پس از یک پنالتی ده ثانیه ای که برای شروع اشتباه داده شد، به رتبه پانزدهم سقوط کرد. دیوید پوژه به این ترتیب به بالای سکو صعود کرد، جایی که مارک گیوت و نیکلاس میلان او را همراهی کردند. یرژی اسپینکیویچ لهستانی، نویسنده ریکاوری عالی، از پیروزی در جام چلنجرز به ضرر ماتیو لانپودنکس زیر نظر توماس پکار خوشحال شد. هفتم، نیکولا میلکوویچ قبل از نیکو آبلا (چفو اسپورت) قرار گرفت در حالی که الساندرو بریگاتی و جوسو پانتیلا (سرویس کارپک) ده نفر برتر را تکمیل کردند.

پنج خلبان فرانسوی پیشرو از مبارزه در آینه‌های دید عقب خود برای پیشی گرفتن از گروه تعقیب‌کننده‌ای که به طور فزاینده‌ای متحرک بودند، استفاده کردند. اگرچه در ابتدا به نظر می رسید آلساندرو بریگاتی پیشتاز بوده است، اما این بازیکن ایتالیایی در نهایت تسلیم حملات نیکولا میلکوویچ (تیم ریسینگ تمپو)، یرژی اسپینکیویچ و توماس پکار (سرویس کارپک) شد.

تست جمعی 1 – تست جمعی 2 – مقدماتی 1 – جدول شروع – مسابقه 1 – کلیو کاپ اروپا – جام کلیو اروپا شرقیمنبع

نیکلاس میلان، رهبر کلیو کاپ اروپا، با تسلط بر دو جلسه آزمون جمعی روز جمعه، سرعت ورود خود را دیکته کرد. این مرد فرانسوی در طول مسابقات مقدماتی که با پرچم قرمز ناشی از آندریاس استوکی (استوکی موتور اسپورت) مشخص شده بود، با کسب قطب در برابر دیوید پوژ، به حرکت خود ادامه داد. آنتونی ژورادو و مارک گیوت در ردیف دوم قرار گرفتند.

CLIO CUP اروپا


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: