بازگشت یاماها RX100 به هند – طراحی کاملاً جدید، موتور قدرتمند


یاماها RX100، دوچرخه نمادین سازنده ژاپنی دو چرخ، در نوامبر 1985 عرضه شد و در مارس 1996 متوقف شد. این دوچرخه در دهه 90 در بین دوچرخه سواران جوان بسیار محبوب بود. این دوچرخه همیشه به خاطر موتور 100 سی سی با کارایی بالا و بدنه سبک وزن آن مورد تحسین قرار می گرفت. در آخرین مصاحبه با یکی از نشریات رسانه ای، Eishin Chihana، یاماها هند Chariman، فاش کرد که این شرکت نام تجاری RX100 را با یک مدل جدید باز خواهد گرداند.

یاماها RX100 جدید دارای زبان طراحی مدرن است، اگرچه مطمئنا چالش بزرگی برای سازنده دو چرخ خواهد بود. او گفت که نام تجاری جدید RX100 “باید یک بسته تاثیرگذار با موتور و طراحی قدرتمند باشد”. در بازار پس از فروش، مدل قدیمی دوچرخه همچنان مورد تقاضا است و دلیل آن این است که این شرکت همچنان قطعات یدکی و قطعات آن را تامین می کند.

راه اندازی جدید یاماها RX100

چیهانا همچنین اظهار داشت که یاماها قصد دارد در سه سال آینده وارد بخش اسکوترهای برقی شود. در حال حاضر، اسکوترهای برقی یاماها در مرحله آزمایش هستند. تا سال 2025، این سازنده ژاپنی دو چرخ اولین اسکوتر برقی خود را در بازار هند معرفی خواهد کرد. این شرکت در حال بررسی هر سه گزینه – CBU (واحد کاملاً ساخته شده)، CKD (کاملاً خراب شده) و مونتاژ محلی با سطح محلی سازی بالا است. TVS می‌گوید که «می‌خواهد یک اسکوتر برقی قابل اعتماد عرضه کند.

در جدیدترین به روز رسانی ها، یاماها موتور هند در نظر دارد اسکوتر ورزشی NMax 155 که دارای یک موتور 155 سی سی با مایع خنک کننده است. موتور از فناوری VVA (فعال سازی متغیر سوپاپ) بهره مند شده است. این اسکوتر با گیربکس CVT قدرت ادعایی 15.36 اسب بخار و 13.9 نیوتن متر گشتاور را ارائه می کند. مخزن سوخت آن بزرگتر از Yamaha Aerox است و فضای بیشتری برای ذخیره سازی زیر صندلی ارائه می دهد.

یاماها NMax 155 دارای ویژگی هایی مانند چراغ جلو LED، گیره، دسته ابزار کاملا دیجیتال با اتصال گوشی هوشمند، سوکت شارژ 12 ولتی، سیستم استارت/ایست بیکار، استارت بدون کلید با ایموبلایزر موتور، کنترل کشش و ABS دو کاناله (ضد) -سیستم ترمز قفل).

منبع


بازگشت یاماها RX100 به هند – طراحی کاملاً جدید، موتور قدرتمند
منبع