بررسی تویوتا راوفور هیبرید برساوش (Rav4 Hybrid)

نسخه هیبریدی RAV4 به ایران

تیر 1403: با اعلام رسمی شرکت صنایع خودرو برساوش، تولید نسخه هیبریدی تویوتا راوفور به کشور قطع شده و بر همین اساس نیز مشخصات رسمی این محصول جدید، از سوی این شرکت اعلام شده است:

کاتالوگ تویوتا راوفور هیبرید (PDF)

گفتنی است آخرین محموله وارداتی تویوتا راوفور به کشورمان، در مدل 2018 و نسل چهارم (اتاق XA40) بود که توسط شرکت ایرتویا و فقط در نسخه بنزینی به کشور آمد. اما راوفور هیبریدی که در نیمه اول سال 1403 به ایران می‌آید، از نسل پنجم (اتاق XA50) بوده و ظاهر کاملا متفاوتی نسبت به نسل چهارم دارد.


اولین کراس و تویوتا با پلتفرم TNGA

یکی از ویژگی های بارز راوفور جدید، بهره مندی از پلتفرم تویوتا تحت عنوان TNGA-K است که باعث می شود این خودرو اولین کراس و تویوتا با این پلتفرم ایجاد شود. نام اختصاری TNGA برای این پلتفرم برگرفته از Toyota New Global Architecture به معنی «معماری عمومی جدیدِ تویوتا» است. در واقع این پلتفرم، پایه و اساس برای توسعه تمام سیستم‌های انتقال قدرت و وسایل نقلیه تویوتا در آینده خواهد بود.

به لطف بهره مندی از پلتفرم TNGA، مرکز ثقل این خودرو بسیار پایین آمده است، میزان استحکام بدنه 57 درصد افزایش یافته و تقسیم وزن خودرو 51 درصد در جلو و 49 درصد در عقب است. تعلیق عقب راوفور جدید از نوع دوجناقی (دو جناغی) است که سواری نرمتر، فرمان پذیری بهتر و دقت بیشتر را برای این ژاپنی به ارمغان آورده است.

مشخصات فنی راوفور هیبرید

در راوفور جدید هیبریدی، از سیستم انتقال قدرت بالا استفاده می شود که از پیشرانه بنزینی تویوتا به نام داینامیک فورس (Dynamic Force) با 2.5 لیتر حجم و دو موتور برقی استفاده می شود. پیشرانه بنزینی ذکر شده است تا مصرف سوخت کمی داشته باشید. میزان قدرت ترکیبی این خودرو برابر با 260 اسب‌بخار بوده است که در مقایسه با قدرت ترکیبی مدل قبلی که برابر با 194 اسب‌بخار بود، 66 واحد بیشتر است.

مشخصات فنی راوفور هیبرید وارداتی در ایران
پیشرانه 4 سیلندر VVT-iE
حجم موتور 2.5 لیتر
قدرت قدرت 260 اسب بخار
ماشین گشتاور 270 نیوتن متر
شتاب 9.1 ثانیه
سرعت سرعت 180 کیلومتر بر ساعت
ترکیبی مصرفی 1.46 لیتر در هر صد کیلومتر
انجمن محرک دو دیفرانسیل
گیربکس CVT
حجم باک 55 لیتر

*اطلاعات فوق از سایت خودروساز گردآوری شده است.

در این خودرو کماکان از جعبه‌دنده اتوماتیک CVT استفاده می‌شود، اما تویوتا مدعی عملکرد آن را بهینه می‌کند (البته هیچ توضیحی در مورد این موضوع ذکر نشده است). به علاوه تویوتا در نسخه هیبریدی از راوفور جدید، از یک سیستم تمام چرخ محرک برقی استفاده کرده است که آن را بسیار بهینه از گذشته می‌داند. در این، میزان گشتاور قابل انتقال به سیستم مرکزی عقب 30 درصد افزایش پیدا کرده و میزان گشتاور وارد شده به محور جلو می‌تواند از 20 درصد تا 100 درصد تغییر کند.

امکانات تویوتا راوفور هیبرید

اطلاعات رسمی منتشر شده از سوی شرکت صنایع خودروسازی برساوش، تویوتا راوفور هیبریدی وارداتی در بازار کشور، امکانات زیر خواهد بود:

. كروز كنترل
. ترمز ABS و EBD
. استارت دکمه های
. ایربگ سرنشین‌ جلو و راننده
. مه‌شکن عقب
. چهار اسپیکر
. آنتن کوسه‌ای
. شیشه های انتیترپ
. سیستم کنترل حرکت در سطح شیب‌دار
. ایزوفیکس
. صندلی رانده دستی
. ایموبلایزر
. آینه وسط برقی
. نمایشگر 10.25 اینچی با اپل کارپلی
. سیسیتم تهویه خودکار دوکاناله
. ایربگ پرده‌ای جلو و عقب
. ترمز پارک برقی
. صندلی های پارچه های
. سیسیتم نمایش لحظه‌ای فشار باد تایر
. اتوهلد
. کیلس
. حالت رانندگی برقی
. رادار بین خطوط
. سیستم کمک ترمز
. و…


شرایط فروش تویوتا راوفور هیبرید

برای اطلاع از آخرین اخبار شرکت خودروسازی برساوش و همچنین برای آگاهی از جدیدترین شرایط فروش برساوش، پیش فروش محصولات تولیدی برساوش و قیمت خودروهای وارداتی این شرکت، مقالات زیر را مطالعه کنید:

. شرایط فروش تویوتا وارداتی
. شرایط فروش برساوش خودرو

منبع: https://bama.ir/o/byxff9i


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: