بررسی جی ام سی ویگاس 7 پلاس (JMC Vigus Plus)

واردات پیکاپ ویگاس پلاس به ایران

S350، به ویژه مشتریانی که با شرکت ریگان خودرو، سروکار داشته‌اند، احتمالاً از شنیدن این خبر ناراحت می‌شوند! اما باید بگویم که JMC می‌خواهد دوباره به کشورمان برگردد.

تولید S350 و حتی ریگان کوپا، محصولات قابل دفاعی بودند اما پس از عرضه ناموفق و پرحاشیه این خودروها توسط شرکت ریگان و باتوجه به خدمات پس از فروش بسیار ضعیفی که این شرکت در اختیار مشتریانش می‌داد، این روزها بیشتر ایرانی‌ها هستند، دیگر محصولات متفاوتی هستند. استفاده از محصولات این شرکت را ندارند.

. تست خودرو ریگان کوپا
. مشخصات فنی جی ام سی S350

اما علی‌رغم این موضوع، یکی از شرکت‌های خودروساز ایرانی، دوباره به سراغ JMC رفته و می‌خواهد محصول را کاملاً از این شرکت، به کشورمان بیاورد ببرد. خودرویی که با نام JMC VIGUS 7 PLUS شناخته می‌شود.

مشخصات فنی ویگاس 7 پلاس

قبل از هر چیز باید بدانید که جی‌ام‌سی ویگاس، همان خودرویی است که نسل‌های اولیه آن، با نام جی‌ام‌سی تایگر به بازار جهانی معرفی شد و در سال‌های اخیر، حتی زمزمه‌هایی مبنی بر مونتاژ در منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید می‌شد اما این محصول را شنید. ، هیچگاه در کشور به تولید نرسید.

اما دوباره به پیکاپ ویگاس برگردیم، خانواده ویگاس هم‌اکنون سه نسخه مختلف دارد. ارزانترین نسخه، با نام ویگاس فروخته می شود. یک پله بالاتر از آن، ویگاس پلاس پلاس قرار دارد که البته در برخی از بازارهای موجود، با نام TIGER 7 هم فروخته می‌شود. البته ویگاس پلاس در بازار چین، با نام بومی YUHU 7 می‌رسد. گران‌ترین عضو خانواده ویگاس، نسخه‌ای است که با نام ویگاس پرو (VIGUS PRO) معرفی شده است اما در برخی از بازارهای موجود می‌شود، آنرا با نام TIGER 9 هم می‌شناسد و در بازار چین نیز با نام YUHU 9 عرضه می‌شود. حالا که با هر سه عضو خانواده ویگاس آشنا شدید، باید بگویم که محصول میان‌رده این خانواده، یعنی ویگاس پلاس، راهی بازار ایران است.

اندازه و اندازه های ویگاس پلاس
نوع مدل دو دیفرانسیل
طول خودرو 5288 میلی متر
عرض خودرو 1905 میلی متر
ارتفاع خودرو 1835 میلی متر
فاصله اجتماعی 3085 میلی متر
حجم باک 67 لیتر

*اطلاعات فوق از سایت خودروساز گردآوری شده است.

در بازار چین، جی‌ام‌سی ویگاس پلاس هم با موتور بنزینی و هم با موتور دیزلی، فروخته می‌شود و برای هر دو مدل نیز، گیربکس اتومات و سیستم محرکه دو دیفرانسیل، به صورت سفارشی است. با فرض اینکه نسخه بنزینی پیکاپ ویگاس پلاس به کشورمان آمد، مشخصات فنی این خودرو به صورت جدول زیر خواهد بود:

مشخصات فنی ویگاس پلاس
کد موتور JX4G20A6L
نوع موتور 2.0 لیتری توربو
قدرت 220 اسب بخار
گشتاور 350 نیوتن متر

*اطلاعات فوق از سایت خودروساز گردآوری شده است.

جی‌ام‌سی ویگاس پلاس، هم با گیربکس 6 دنده دستی و هم با گیربکس 8 دنده اتوماتیک (AT8) قابل سفارش است اما هنوز مشخص نیست که کدام گیربکس، در نسخه ویژه بازار ایران، وجود دارد.

قیمت ویگاس پلاس

در بازار چین، قیمت پیکاپ ویگاس پلاس، تبدیل به نوع موتور، نوع گیربکس و نوع سیستم محرکه انتخابی آن است اما به صورت کلی، قیمت این پیکاپ از حدود 100 هزار یوآن شروع شده و همچنین به 133 هزار یوآن می‌رسد. به عبارت بهتر، قیمتش حدود 14 تا 18 هزار دلار است.

منبع: [source_link


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: