بررسی سایپا ساینا S دنده ای تیپ DA

تغییر قیمت سایت در شهریور 1402

شهریور 1402: همزمان با صدور دعوتنامه‌های جدید ساینا اس تیپ DA از تاریخ 20 شهریورماه، مشخص شده که قیمت این محصول سایپا، حدود 6 میلیون تومان افزایش یافته است:

تغییر قیمت سایت اس در شهریورماه 1402
قیمت قدیم قیمت جدید
248.694 میلیون 254.760 میلیون

*قیمت ها برحسب تومان است.

هنوز شرکت سایپا، درباره دلیل افزایش قیمت سایت، واکنشی نشان نمی دهد اما این احتمال وجود دارد که این افزایش قیمت، به دلیل افزایش قیمت، امکاناتی را که بنا به الزام سازمان استاندارد، به این خودرو اضافه شده است، افزایش دهد.

آغاز تحویل ساینا اس به آغاز

اسفند 99 | آنطور که از بازار خبر می‌رسد، شرکت سایپا از روز شنبه 16 اسفندماه، تحویل خودرو ساینا اس (S) را آغاز کرده است و حالا فیس‌لیفت ساینای جدید را می‌توان در خیابان‌ها دید.

همچنین از آنجایی که خودرو ساینا S بسیار زودتر از کوییک S به مرحله تولید رسیده است، اکنون سایپا به حواله‌داران کوییک S با موعد اسفند 99 پیشنهاد می‌دهد که می‌توان خودرو ساینا را با قیمت قطعی، تحویل گرفت. نکته دیگر اینکه سایپا از تاریخ 17 اسفندماه، ساینا اس مدل 1400 را فاکتور کرده است.

دلیل دلیل در تحویل سایتنا اس

دی 99 | آقای باقری (قائم مقام فروش و خدمات پس از فروش سایپا)، در مصاحبه جدید خود که در تاریخ 30 دی منتشر شده است، با انتقاد از عدم تعیین قیمت برای ساینا S، گفته است که هماکنون ساینا در حال تولید است و حتی 1000 دستگاه از این کارخانه تولید کارخانه دارد و می‌توان خودرو را تکمیل کرد اما نمی‌توانیم آنرا بفروشیم چراکه قیمت نداریم.

باقری همچنین گفته است که سایپا، پارکینگ و جریمه کاهش بابت عدم تحویل سایت به آقای مشتری را می‌دهد تنها برای این محصول جدید، قیمت گذاری نشده است.

نگرانی در تحویل ساینا اس

آذر 99 | با قرار بود ساینا S جدید در پاییز 99 که برسد، اما چنین اتفاقی نیفتاد. سایپا در تاریخ 11 آذرماه، خبر تولید انبوه ساینا فیس‌لیفت (یا همان سایت اس) در کارخانه سایپاسیتروئن، آغاز شد اما صدور دعوتنامه‌های آن، در انتظار تعیین و اعلام قیمت از سوی شورای شورای است. سایپا همچنین تاکید کرده است که به وجه واریزی در ساینای جدید، سود مشارکت و جریمه تعلق می‌گیرد.

آغاز تولید انبوه ساینا اس

مرداد 99 | معاون فروش سایپا به تازگی خبر داد که این شرکت در حال آماده کردن خط تولید فیس لیفت ساینا یا همان ساینا S است تا از عید غدیر، یعنی از 18 مردادماه 99 تولید این محصول جدید را آغاز کند.

طبق برنامه ریزی سایپا، سری اول ساینا قرار است از ابتدای پاییز 99 مشتریش شود. بعد از تولید انبوه ساینا S، سایپا از نیمه دوم امسال نیز تولید تیپ گران‌تر این خودرو، یعنی ساینا G را آغاز خواهد کرد.

مشخصات سایپا ساینا S و ساینا G

عصر پنجشنبه 16 مردادماه 99، سایپا در مراسم معرفی محصولات جدیدش، برای اولین بار از فیس لیفت سایت رونمایی کرد؛ خودرویی که قرار است از پاییز 99 و در دو تیپ ساینا S و ساینا G به بازار کشورمان بیاید.

«یه تغییر به موقعیت» شعار تبلیغاتی است که سایپا برای فیس لیفت جدید ساینا انتخاب شده است. حال ببینیم که تغییر سایتا چیست و به چه آپشن های مجهز شده است.

از هرچیز، باید یادآوری کرد که مهم ترین نکته در ساینا S این است که سایپا، پیشرانه آنرا (برای پاس کردن استانداردهای زیست محیطی سال 99) به یورو5 ارتقا داده شده است. پس مزیت ساینا S نسبت به سایناهای قدیمی، معلوم شد!

نکته مهم دیگر اینکه سایپا، کابین جدید ساینا اس را ساینا اتومات ساخته شده است. بنابراین دیدن چیزهای قدیمی مانند فرمان با دکمه های کنترلی و سیستم مولتی مدیا و … در کابین ساینا اس، نباید غافلگیر شود.

طبق آخرین اطلاعات موجود، در ساینا آپشنال، سایپا از همان موتور 1.5 لیتری M15 معروفش استفاده کرده است که همچنان 87 اسب بخار قدرت و حدود 128 نیوتن متر گشتاور دارد. حالا که خیال‌مان از عدم تغییر موتور ساینا جدید راحت شد، به سراغ آپشن‌ها برویم. در ساینا، باید شاهد این تغییرات جدید باشیم:

  • شیشه دودی عقب
  • دی لایت / اتولایت
  • گرافیک جدید چراغ های جلو و عقب (عدم تغییر کاسه چراغ)
  • جلوپنجره جدید با قاب استیل
  • رینگ ماشینی جدید
  • دوربین عقب / بلوتوث
  • فرمان جدید با دکمه های کنترلی
  • روکش چرم صندلی / تریم داخلی جدید
  • سنسور فشار باد تایر
  • صفحه کیلومتر جدید

چیزهایی که می‌دانند، سایپا همه تجهیزات خوبش را روی یک تیپ نمی‌گذارد! طبق اطلاعات منتشر شده سایپا، ساینا جدید قرار است در دو تیپ با نام های «ساینا S» و «ساینا جی» وارد بازار شود که ساینا مدل «نیمه فول» و ساینا جی مدل «فول» است. در جدول زیر، تفاوت تیپ های ساینا جدید و ساینا EX قدیمی را مشاهده کنید:

اطلاعات جدول فوق،سایکاتالوگ رسمی پا گردآوری شده است.


بررسی انواع ساینا در بازار

برای آشنایی با محصولات خانواده سایت سایپا و اطلاع از مشخصات فنی هر مدل و ویژگی ها و تفاوت های انواع ساینا در بازار، لینک های منتخب زیر را مطالعه کنید:

اگر شما یکی از مالکان خودروهای ساینا هستید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله زیر را هم مطالعه کنید:

منبع: https://bama.ir/o/7r3y36i5


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: