بررسی پیکاپ مکسوس استار H شتابران خودرو

عرضه مکسوس اینترستلار در بازار ایران

شرکت شتابران خودرو، پس از اعلام عرضه محصولات خانواده گریتوال موتور (GWM) در بازار ایران، ابتدا به سراغ خودروی Tank 300 رفت و در زمستان 1402 آنرا به کشورمان آورد. حالا نیز که در اوایل تابستان 1403 هستیم، خبر رسیده است که شرکت شتابران خودرو، قصد عرضه پیکاپ مکسوس اینترستلار H را دارد؛ خودرویی که البته قرار است با نام جدید Max Star H در بازار ایران فروخته شود.

مکسوس استار H، با توجه به اینکه در چین با موتور 2.4 بازاری دارای گاز طبیعی بنزینی و همچنین موتور 2.0 لیتری توربو دیزلی نیز عرضه می شود اما شرکت شتابران خودرو برای بازار ایران، موتور 2.0 لیتری توربو بنزینی آنرا در نظر گرفته است. گیربکس خودرو نیز از نوع 8 سرعت بوده و سیستم محرکه دو دیفرانسیل دارد.

انواع مکسوس اینترستلار در بازار چین

برند مکسوس به عنوان یکی از زیرمجموعه های گروه سایک، نسخه به روز شده از چهار پیکاپ ساخت خود را معرفی کرده است. همه این مدل‌ها، اولین محصول این شرکت شکل گرفته است.

اولین تغییر به شیوه نامگذاری ارتباط دارد، چرا که محصولات این برند از این پس به جای حرف T، تحت نام اینترستلار (Interstellar) خواهد شد. تمام اعضای سری اینترستلار از محصولات مکسوس، از پاییز 1402 وارد بازار چین شده اند.

مکسوس اینترستلار ال

مکسوس اینترستلار L به عنوان محصول پایه، در واقع نسخه ساده ساخته شده است مکسوس T70 است. طراحی بدنه و کابین این مدل بدون تغییر مانده و فقط نمایشگر 10.1 اینچی به روی داشبورد اضافه شده است. این مدل در دو سایز بدنه 5.365 یا 5.68 متر ارائه شده است، که فاصله فضایی و فضای متفاوت را می‌دهند.

مکسوس اینترستلار ال

اینترستلار L با پیشرانه 2. 4 لیتری طبیعی طبیعی با 160 اسب‌بخار قدرت و 230 نیوتن‌متر گشتاور و گیربکس 5 سرعت دستی و یا پیشرانه 2 لیتری توربودیزل با 143 اسب‌بخار قدرت و 360 نیوتن‌متر گشتاور به همراه گیربکس. این خودرو در دو نسخه دیفرانسیل عقب یا چهار چرخ محرک با قیمت پایه 12,800 دلار به فروش می‌رسد.

مکسوس اینترستلار آر

مکسوس اینترستلار R به عنوان جانشین مکسوس T90، در بدنه با قطعات پلاستیکی همراه اما طراحی کابین کاملا متحول شده و دو نمایشگر 10.25 و 12.3 اینچی پشت آمپر و مرکزی، اهرم دنده جدید و روکش چرم (سفارشی) را می‌کند.

مکسوس اینترستلار آر

اینترستلار را می‌توانم با پیش‌رانه توربودیزل 2 اسب بخاری با 163 قدرت و 410 نیوتن‌متر گشتاور یا 2 لیتری توربوشارژزینی با 26 اسب‌بخار قدرت و 410 نیوتن‌متر گشتاور داد. گیربکس از نوع شش سرعته دستی یا 8 سرعته اتوماتیک خواهد بود. این خودرو در دو نسخه دیفرانسیل-عقب یا چهارچرخ محرک، با قیمت پایه 15600 دلار در چین عرضه می شود.

مکسوس اینترستلار اچ

مکسوس اینترستلار H به عنوان نسخه جدید T90، با تغییراتی در جلوپنجره، جلوپنجره و چراغ‌ها همراه است. علاوه بر طراحی جدید تعلیق عقب، سطح دوم خودران هم به این مدل اضافه شده است، در حالی که طراحی کابین هم کاملاً تغییر کرده است و دو نمایشگر 12.3 اینچی را به همراه دارد. نکته عجیب این‌که سانروف از امکانات این مدل حذف شده است.

مکسوس اینترستلار اچ

تمام پیشرانه‌های عرضه شده برای مدل R، در اینترستلار H نیز قابل سفارش است با این تفاوت که پیشرانه توربودیزل 2 لیتری با 218 اسب‌بخار قدرت و 500 نیوتن‌متر گشتاور، گیربکس 8 سرعته خودکار و انتقال نیرو به دو عامل هم برای این مدل ارائه می‌شود. مکسوس اینترستلار H با قیمت پایه 18,900 دلار به فروش می‌رسد.

مکسوس اینترستلار H افرود

نسخه آفرود از مکسوس اینترستلار H که به تایرهای AT، وینچ، اسنورکل و قطعات محافظ و پیشرانه 2 لیتری توربودیزل بدنه عرضه می شود، با قیمت 36800 دلار عرضه می شود.

مکسوس اینترستلار اچ

شرایط فروش مکسوس در ایران

برای اطلاع از آخرین اخبار واردات خودروهای مکسوس به ایران و همچنین جهت اطلاع از نحوه فروش مکسوس، پیش فروش پیکاپ مکسوس و ثبت نام خودروهای مکسوس در کشور، مقاله شرایط فروش شتابران خودرو را مطالعه کنید.

منبع: https://bama.ir/o/kmok2tsi


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: