بررسی کامیونت زامیاد باراد (Zamyad Barad)

زامیاد به تازگی از کامیونتی رونمایی کرده است که قرار است با آن در بازار با انبوهی از رقابت رقبای چینی کند. باراد که نام کامیونت جدید زامیاد است، در واقع یکی از ساخته‌های دنگ فنگ چین بوده که در بخش تجاری‌سازی گروه سایپا یعنی زامیاد، تولید می‌شود. بخش سايپاديزل، به توليد كامنت‌هاي فوتون و دانگ فنگ است و حالا زامياد هم قرار است تا در كنار رقابت با سازندگان تجاري ديگر، با هم گروهي خودش هم رقابت كند.

کامیونت باراد و دانگ فنگ کاپیتان

این روزها، در کشورمان با تعداد بسیار زیادی از افراد تولید می‌شود. انواع کامیون‌ها در تناژهای مختلف و از شرکت‌های تجاری سازهای گوناگون در بازار دیده می‌شوند که زامیاد نیز قرار است با کامیون‌های باراد در سه تناژ 5.5 تن و 6 و 9.5 تن، به این بخش وارد شود.

باراد در محصول واقعی از دانگ فنگ است که با نام کاپیتان سحابی شناخته می‌شود. جز كاپیتان، مجموعه‌ای از كامپیونت‌های دانگ فنگ است كه در انواع و كاربردهای مختلف تولید می‌شود.

همکاری نیسان با دانگ فنگ در کشور چین باعث شده است که برخی از کامیونت‌های ساخت دانگ فنگ از موتورهای نیسان نیز استفاده شوند. نسخه 5.5 تنی بدون قسمت خواب می‌شود و کامیونت 9.5 تنی باراد نیز فقط با قسمت خواب ساخته می‌شود. در این میان می‌توان نسخه 6 تنی را در هر دو مدل خواب‌دار و بدون خواب سفارش داد.

طراحی ظاهری و داخلی کامیونت باراد

کامیونت باراد از ظاهر قابل‌قبولی در مقایسه با سایر کامیون‌های بازاری است. طراحی چراغ‌های جلو که رگه‌هایی مشکی در داخل خود دارند، طراحی آن‌ها را از آنچه نشان می‌دهد، طراحی می‌کنند. طراحی کلی اتاق و بدنه با دیگر کامیون‌های چینی، تفاوت‌های متفاوتی ندارد و این حقیقتی است که اکثر کامیون‌ها چینی از ظاهری مشابه باهم هستند و تفاوت آن‌ها در نمای جلو و مخصوصاً گرافیک چراغ‌هاست، در مورد باراد نیز صادق است.

بااین‌حال، همین تفاوت در طراحی چراغ‌ها و جلوپنجره باعث می‌شود تا چهره باراد، زیبا و قابل قبول ظاهر شود. باراد در دو اتاق خوابدار و بدون خواب ساخته می‌شود که این روزها کامیون‌های دارای قسمت خواب با اقبال خوبی نیز روبرو هستند. چرا که کاربردی بودن این بخش در مقابل اختلاف قیمت آن با مدل بدن خواب، کاملاً کفه ترازو را به سمت کامیونت‌های خوابدار، سنگین می‌کند. برای استفاده‌هایی که مسیر آنها در داخل شهرها هستند، از نوع بدون خواب می‌شوند.

فضای داخلی و داشبورد، نمایش ساده را می‌دهد. داشبورد ساده و از پلاستیک خشک ساخته شده است. اما کیفیت خوبی دارد. در این میان، قرار گرفتن یک صفحه‌نمایش در وسط داشبورد، این قسمت را از خیلی زیاد، خارج می‌کند. در حالی که نمایشگر پشت فرمان که کاملاً دیجیتالی است، این کامیونت را از دیگر رقبایش جدا می کند. در بالای این قسمت نیز یک برآمدگی در نظر گرفته شده است که مانع از تابش نور و آفتاب روی صفحه نمایش شود تا در تمام شرایط ممکن این قسمت را به خوبی بخوانید.

فرمان از نوع دکمه دار است که شبیه به سایر محصولات دنگ فنگ است. این فرمان خیلی ساده است اما ارگونومی خوبی دارد و در دستان، حس خوبی را منتقل می کند. نکته جالب در خصوص طراحی دریچه‌های تهویه مطبوع است که در خروجی آنها، یک جالیوانی برای قراردادن لیوان و بطری آب نیز در نظر گرفته شده است که می‌توان از این نحوه طراحی، شبیه به کول باکس برای خنک کردن بطری آب و مایعات نیز استفاده کرد.

مشخصات فنی کامیونت باراد

پیشرانه نسخه 5.5 تن از ساخته های نیسان است. این موتوربودیزل با 3 لیتر حجم، قدرتی در حدود 140 اسب بخار دارد و بیشترین گشتاور آن نیز برابر با 355 نیوتن متر است. اما موتور نسخه‌های شش و 9.5 تن، همان موتور شناخته شده و معروف 3.8 لیتری ساخت کومنز است که آن را روی اکثر کامیون‌های چینی موجود در کشورمان می‌بینیم. موتوری که بین 157 اسب بخار قدرت و 518 نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند.

گیربکس در نظر گرفته شده برای آن هم از FAST و شش سرعته ساخته شده است. باک سوخت در نظر گرفته شده برای نسخه‌های مختلف باراد، برابر با 120 لیتر است که کامیون را در این رتبه کافی به نظر می‌آید و هم ردیف با دیگر رقبایش است. ترمزها در عقب از نوع کاسه‌های هستند و جلوی نوع دیسکی که با داشتن ترمز ضدقفل و برنامه کنترل پایداری، می‌توان عملکرد خوبی از آنها داشت.

امکانات رفاهی و ایمنی کامیونت باراد

همان‌طور که بارها گفته شده است، بر اساس یک سری الزامات ایمنی بر اساس قوانین کشور، می‌توان از امکانات ایمنی و سلامتی متعددی در خودروهای تجاری مونتاژ شد. سیستم ترمز ضد قفل ABS، سیستم کنترل الکترونیکی پایداری ESC، سیستم ترمز اضطراری پیشرفته AEBS، سیستم هشدار انحراف از مسیر LDWS از جمله امکانات ایمنی کامیونت باراد هستند. صندلی پنوماتیک جلو با قابلیت تنظیم دستی در شش جهت، چراغ‌های دارای دی‌لایت و سنسور نور، چراغ مه‌شکن جلو، عقب، دوربین دنده‌عقب، سیستم صوتی آنلاین به صفحه نمایش لمسی 10 اینچی، تهویه‌مطبوع، کروز کنترل، آینه‌های جانبی برقی مجهز به گرمکن، فرمان دکمه‌دار، صفحه‌کیلومتری دیجیتال، قفل‌مرکزی، شیشه‌بالابرهای برقی، هشدار باز بودن کمربند، پرده داخل کابین و… از دیگر امکانات این خودرو باری هستند. ضمن اینکه این کامیونت نیز برای کاربری‌هایی که نیاز به خروجی گیربکس PTO دارند، دارای این امکان نیز هستند. همچنین این کامیون از ترمز اگزوز نیز به عنوان ترمز موتوری برای کمک به کاهش سرعت استفاده می‌کند.

آرایش اجتماعی

دو محور 2×4

تعداد سیلندر/ نوع موتور

چهارسیلندر توربودیزل

وزن مجموع ناخالص (مجاز)

5.5 تن

6 تن

9.5 تن

ظرفیت مجاز بارگیری

2.3 تن

2.8 تن

6 تن

حجم موتور

3 لیتری نیسان

3.8 لیتری کومنز

3.8 لیتری کومنز

استاندارد آلایندگی

یورو 5+eev

یورو 5+eev

یورو 5+eev

قدرت قدرت

140 اسب بخار

157 اسب بخار

157 اسب بخار

ماشین گشتاور

355 نیوتن متر

518 نیوتن متر

518 نیوتن متر

گیربکس

1+5 سرعت دستی ساخت سریع

کلاچ

تک صفحه‌ای خشک

سیستم فرمان

هیدرولیک

سیستم ترمز

عقب کاسه‌ای و جلو دیسکی

برنامه های کنترلی خودرو

ضد قفل ABS / ترمز اضطراری هوشمند AEBS / سیستم کنترل پایداری خروج / رادار خط خوان LDWS / ترمز موتور

حجم باک سوخت

120 لیتر

سیستم تعلیق جلو/ عقب

فنر تخت با میل موجگیر و کمک فنر هیدروتلسکوپی

*مشخصات فوق از سایت خودرساز گردآوری شده است.

طبق گفته‌های اولیه از این کامیونت، باراد در تناژ 5.5 و 6 و 9.5 تن می‌شود که نسخه‌های 6 و 9.5 تن آن را بیشتر در نمایشگاه‌های بعدی مشاهده می‌کنند و حقیقتاً هم دو تناژ نزدیک به هم منطقی به نظر نمی‌آید. در حالی که امکان سفارش نسخه 6 تن به صورت خواب‌دار و بدون قسمت خواب نیز ممکن است.

کامیونت باراد در بازاری عرضه می‌شود که انبوهی از کامیونت‌ها حضور دارند و به نوعی، شلوغ‌ترین بخش خودروهای تجاری کشورمان هستند. از این رو، این روال بسیار زیاد در این بخش از بازار دیده می شود که ویژگی هایی مانند کیفیت و خدمات گستردگی پس از فروش، ظاهر و داخل زیباتر خودرو، کیفیت ساخت مناسب تر، قیمت رقابت ها، امکانات بیشتر و… باعث اقبال بیشتر در فروش خواهد شد. .

کامیونت باراد از ویژگی های فنی بهتری است که از نظر امکانات رفاهی و ایمنی، کامیونت های بهتری نیز در بازار دیده می شود. اما نام و آوازه زامیاد روی این کامیونت و خریدار از نظر خدمات پس از فروش، خیال آسوده‌تری نسبت به تعداد زیادی از کامیونت‌ها خواهد بود. هنوز قیمت مشخصی برای این کامیونت مشخص نشده است. اما اگر قیمت خوبی روی این کالا گذاشته شود، می‌توانم امیدوار باشم که آن را خوب بفروشم.

منبع: https://bama.ir/o/3wozs59s


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: