بررسی کی ام سی ایگلکرمان موتور (KMC Eagle)

کاتالوگ کی ام سی ایگل منتشر شد

تیر 1403: پس از رونمایی از کی‌ام‌سی ایگل، اکنون کرمان موتور کاتالوگ رسمی این محصول را منتشر کرده و به زودی عرضه خواهد شد. این خودرو در همان جک جی4 است که در بخش ظاهری اصلاح شده است:

کاتالوگ کی ام سی ایگل (PDF)

نسخه تولید نهایی ایگل معرفی شد

بهمن 1402: دوره پنجم نمایشگاه خودرو تهران 1402، فرصتی خوبی به کرمان موتور داد تا نسخه اول را از تولیدنهایی KMC EAGLE رونمایی کند.

با توجه به کلیات ظاهری خودرو، تفاوت نسبت به نسخه مفهومی‌اش اما مهم‌ترین نکته آن، طراحی فضای داخلی خودروست که برای اولین بار در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته است. چراکه کرمان موتور در تمامی رونمایی‌های گذشته این خودرو، شیشه‌ها رو با روکش مشکی پوشنده بود تا کابین خودرو مشخص نباشد.

رونمایی خودرو ایگل در نمایشگاه تحول 1402

آبان 1402: شرکت خودروسازی کرمان موتور، در نمایشگاه تحول صنعت خودرو 1402، برای چندمین بار از نسخه آزمایشی خودرو ایگل، رونمایی کرد. جالب است بدانید که سال گذشته و در جریان اولین دوره نمایشگاه تحول صنعت خودرو نیز این محصول، به همین شکل رونمایی شده بود! به هرحال، طبق وعده‌ای که مودرهای کرمان موتور داده‌اند، نسخه تولید نهایی ایگل، که ظاهری متفاوت با این نسخه آزمایشی دارد، تا پایان سال 1402 به صورت رسمی معرفی خواهد شد. البته شروع تولید آن احتمالا برای سال 1403 است.

بررسی کی ام سی ایگلرمان موتور (KMC Eagle)

کی ام سی ایگل، پلتفرم JAC J4 ساخته شده و به همین دلیل نیز می‌توان به آن، لقب داد. جی 4 ایرانی بدهیم! این خودرو حتی در قسمت فنی نیز تفاوت خاصی با جی 4 ندارد. بنابراین همان موتور طبیعی جک جی4 که با حجم 1.5 لیتر، می‌توان 104 اسب‌بخار و 137 نیوتن‌متر را تولید کرد، همچنان در سینه ایگل نیز می‌تپد. نمونه‌هایی که از پیداست، شیشه‌های ایگل به رنگ‌های مشکی درآمده تا طراحی داخلی آن، همچنان یک راز باقی بماند!

اولین رونمایی خودرو جدید کرمان موتور

شهریور 1401: شرکت کرمان موتور، مراسمی که با حضور آقای سامان فیروزی (مدیرعامل این شرکت) در اولین حضور داشت. نمایشگاه تحول صنعت خودرو 1401 برگزار شد، برای اولین بار از نسخه پروتوتایپ سدان جدیدش رونمایی کرد.

نسخه‌ای که در نمایشگاه رونمایی شده است، ماکت اولیه است و این احتمال وجود دارد که در تولید نهایی، تغییرات مختصری انجام شود. نکته دیگر اینکه ظاهرا طراحی داخلی این خودرو، هنوز به مرحله نهایی نرسیده و به همین دلیل نیز، تصاویری از کابین این خودرو در دسترس نیست.

سازنده کرمان موتور همچنین از احتمال تولید این خودرو در دو نسخه دنده‌ای و خودکار خبر داده و گفته است که در محدوده قیمتی 400 تا 500 میلیون تومان وارد بازار می شود. بر اساس برنامه زمانبندی کرمان موتور، تولید این سدان جدید در زمستان 1401 در کرمان موتور آغاز خواهد شد.

رونمایی نسخه کانسپت سدان جدید کرمان موتور

آقای سامان فیروزی در مراسم معرفی این خودرو، از پلتفرم PS1 کرمان موتور همچنین پرده‌برداری نمود و بار دیگر تاکید کرد که نسخه نهایی این محصول و سایر محصولات جدید کرمان موتور، تحت برند کرمان موتور عرضه می‌شود و دیگر نمی‌تواند لوگوی JAC روی آن باشد.

جزییات تولید اولین خودرو کرمان موتور

مرداد 1401: آقای سامان فیروزی، کرمان موتور، ضمن تایید خبر خرید پلتفرم جک J4 توسط این شرکت، خبر داده که اولین خودروی کرمان موتور با استفاده از پلتفرم جی4 اما با داخلی سازی 100 درصدی، در نیمه اول سال 1402 به بازار ایران معرفی می شود. مدیر کرمان موتور، همچنین نکات جالبی را درباره این خودرو گفته که خلاصه آن به شرح زیر است:

1- شرکت کرمان موتور در سال 1396 جلسه‌ای با استان آنهوی چین (که کارخانه جک در آنجاست) برگزار شد و قرار شد کرمان موتور و جک وارد فاز شود. جوینت ونچر می شوند. در ابتدای کار، این دو شرکت قصد دارند که شرکت مشترکی تاسیس و خودرویی را از صفر، طراحی و تولید کنند. اما تحریم های صنعت خودرو در سال 1397 مانع این کار شد.

2- بعد از تحریم‌ها، خودروسازی جک اعلام کرد که حاضر است با فروش پلتفرم به کرمان موتور، همکاری را به این شرکت ادامه دهد. برهمین اساس، هر دو طرف روی خودرو جک J4 به توافق رسیدند. خودروسازی جک نیز متعهد شد که تمام دانش فنی و قالب‌های قطعات آنرا به کرمان موتور منتقل می‌شود.

3- خرید پلتفرم J4 به همراه انتقال دانش فنی، ساخت قطعات و … حدود دو هزار میلیارد تومان هزینه داشت. که شرکت کرمان موتور، هزینه‌های مربوط به خرید دانش فنی را طی زمان پنج ساله به چینی‌ها می‌کند.

4- هزینه این مقدار هزینه، صرف نظر از هزینه های مربوط به طراحی محصول جدید این پلتفرم است چرا که کرمان موتور، اتاق جدید برای محصول جدید طراحی می کند. شرکت ایتالیایی تعیین است و بر اساس برنامه زمانبندی آنها، این طراحی در دی ماه 1401 آماده می شود.

5- اگر همه چیز طبق برنامه کرمان موتور پیش برود، محصول جدید کرمان موتور در نیمه اول 1402 به بازار ایران معرفی می شود. این سدان جدید، با لوگوی جدید کرمان موتور و احتمالا قرار است برند کی ام سی خواهد بود.

6- قطعات خودروی جدید کرمان موتور، داخلی سازی 100 درصدی دارند که حتی پیشرانه آن شرکت های ایرانی، داخلی سازی خواهند شد. کرمان در حال حاضر، در بخشی از قطعات موتور الکترونیکی مربوط به مجموعه EMS به مرحله داخلی‌سازی نرسیده است اما طبق اعلام این شرکت، بیش از 460 قطعه قطعات خودروی جدید کرمان موتور حاضر، به ایران ارسال شده و در بین 120 قطعه‌ساز ایرانی نیز پخش می‌شود. شده است.

7- خودروی جدید کرمان موتور، در سه نسخه برقی، بنزینی دنده های و بنزینی اتوماتیک قرار دارد. خودروی برقی کرمان موتور با همکاری شرکت مپنا ساخته می‌شود و قیمت آن احتمالا 16 هزار دلار خواهد بود. برای مدل‌های بنزینی دنده‌های و بنزینی اتومات، کرمان موتور در جستجوی آن‌ها با رقابت قیمتی در بازار ایران بیاورد است.

8- برنامه نهایی کرمان موتور این است که بتواند سالانه 24 هزار دستگاه این محصول جدید را به تولید می رساند تا به این ترتیب، با محصولات خودروی تارا، دنا پلاس، شاهین و … وارد رقابت شود.

مشخصات فنی کی ام سی ایگل

کی‌ام‌سی ایگل، به پیشرانه 1.5 لیتری VVT تجهیز شده است که 104 اسب‌بخار قدرت و 137 نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. این پیشرانه با گیربکس CVT هماهنگ شده است. سیستم تعلیق آن در بخش جلویی از نوعی مک‌فرسون مستقل و در بخش عقب از نوع بازوپیچشی است.

امکانات کی ام سی ایگل

طبق اطلاعات موجود از سوی شرکت کرمان موتور و کاتالوگ رسمی کی‌ام‌سی ایگل، این خودرو با تجهیزات و امکانات زیر عرضه می‌شود:

. ایربگ راننده و سرنشین جلو
. سیستم ضدسرقت
. سنسور باد تایر
. سنسور دنده عقب
. سنسور نور
. چراغهای LED جلو و عقب
. كروز كنترل
. نمایشگر 8 اینچی
. 6 اسپیکر
. و…

منبع: https://bama.ir/o/o6xkqiy


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: