به این قاب، کابینت گفته میشود

ما براین باوریم که پیشرفت و توسعه هر صنعتی بیش از این که نیازمند سرمایه مادی باشد، نیازمند نیروی انسانی دانش محورو دلسوز تلویزیون شهری است. همچنین یک سیستم نظارت تصویری برای عملکرد بهتر می بایست از رزولوشن تصویر بسیار بالا و پردازنده و تجهیزات قدرتمند بهره مند باشد و نمی توان از یک سیستم گیمینگ یا خانگی در این امر بهره جست. این لبه باعث ایجاد محفظه برای قاب شده و تمام تجهیزات درون قاب قرار می گیرد. در واقع طرح، متن، تصویر یا انیمیشنی که قرار است بر روی تابلو نمایش داده شود، بر اساس طرحی است که در چینش لامپ های ال ای دی ماژول اجرا می شود. هر لامپ دیودی پیش از اینکه به پایان عمر خود نزدیک شود حداقل 50،000 ساعت کارایی را با افت کمی در کیفیت ارائه می دهد. بنابراین پلاکسی گلاس شیشه ای و ورقه های چلنیوم در یک رنگ یکسان برای کل کار در کنار لامپ های اس ام دی RGB کل مجموعه متفاوت این نوع از تابلو ها به حساب می آیند. بسته به محل نصب و نوع محیط، ممکن است روشهای تعاملی برای بعضیها گیج کننده باشد. حتی در بسیاری از نرم افزارها، کار حتی از این هم آسانتر شده است، زیرا نرم افزار کنترلر به کاربران امکان میدهد طرح های از پیش تعیین شده را تعریف کرده و با یک کلیک به نمایش بگذارند که در مواری که مرتباً از طرحهای مشابه و از پیش تعریف شده استفاده میشود، مفید است.

تلویزیون مدل فول کالر نوع SMD که در هر یک از پیسکل های موجود از نوع LED بوده، و دارای ترکیب های اصلی رنگ آبی، سبز و قرمز می باشد. هدف اصلی هنگام اجرای فن آوری ویدئو وال، ایجاد یک صفحه نمایش یکپارچه است، نه چندین صفحه نمایش منفرد که به صورت تکه تکه ظاهر میشوند. هرچند برای راه اندازی ویدئو وال به قدرت پردازش بیشتری نیاز است، اما این پردازش بیشتر، مزیت دیگری برای این فن آوری محسوب می شود. هیچ فناوری دیگری را نمیتوان با این مقیاس در یک استادیوم ورزشی به کار برد، هیچ فناوری دیگری نمیتواند تصاویر فوق العاده HD را در مقیاسی به اندازه کافی بزرگ برای یک مکان بسیار عظیم ارائه دهد و هیچ فناوری دیگری به اندازه ویدئو والها یا همان تلویزیون شهری پویا و همه کاره نیست. به این ترتیب، آنها نه تنها می توانند محتوا را در مقیاس بزرگ تری نمایش دهند، بلکه می توانند محتوای بیشتری را با سرعت روان تری نسبت به نمایشگرهای تکی به نمایش بگذارند.

دات پیچ P5 outdoor Qiangli یکی از انواع ویدئو وال و تلویزیون شهری و تابلو روان است که برای محیط های سرپوشیده مانند سالن های امفی تائتر وسالن های جلسات و همچنین در کافه ها کاربرد دارد. تلویزیون های Outdor در محیط های باز مثل چهار راه ها، پارک ها، بزرگراه ها، فرودگاه ها، مصلی ها دارای کاربرد میباشند. پنلهای دارای رفرش ریت بالاتر، گرانتر هستند. ویدئو والهای ماژول LED این امکان را برای شما فراهم میکنند تا نمایشگرهای بزرگ را بصورت یکپارچه، برخلاف ویدئو وال های منتاژ شده با LCD یا پنلهای پلاسما، بدون ایجاد هیچ گونه حاشیه و به صورت یکپارچه نصب کنید. یکی ازمهم ترین فاکتورهای تمایز قیمتی یک ویدئو وال با لبه (bezel) یا بدون لبه (bezel less)بودن یک ویدئو وال می باشد که تمایز قیمتی آن بسیار محسوس می باشد. بر هیچکس پوشیده نیست که این تمایز بسیار شاخص است اما همه چیز بسته به محتویی است که برای ویدئو وال ساخته می شود، چه بسا می توانیم محتوی را به گونه ای برای این ویدئووال ها طراحی کنیم که لبه ی آن مانعی برای نمایش زیبای محتوی نباشد.

آرایه ای از نمایشگرهای با وضوح بالا را در نظر بگیرید که روی هم قرار گرفتهاند پس تا زمانی که پردازنده سیگنال دیجیتال قوی وجود داشته باشد، تلویزیون شهری میتواند یک تصویر عظیم را بدون از دست دادن جزئیات آن به خوبی نمایش دهد. در چه فضایی قرار است ویدئو وال را نصب کنیم؟ همان گونه که گویا است، یک ویدئو وال معمولا فضایی از یک دیوار را احاطه میکند. ولی برای منتاژ تابلوهای روان بزرگ نیاز به رگال (( شاسی آهنی ساخته شده با چهار پایه چرخدار)) میباشد که معمولاً یک نفر ماژول ها را نگه داشته و نفر دیگر شروع به بستن میکند. برای تبلیغات هر کاری شیوه های متفاوتی وجود دارد یکی از پربازدید ترین روش ها استفاده از بیلبوردهای تبلیغاتی در سطح شهر میباشد که از دیرباز در کشورهای مختلف مورد استفاده قرار میگیرد ولی استفاده از این راه علاوه بر اینکه مزایای خاص خود را دارد هم هزینه بالایی دارد و هم به صورت موقت است چراکه هر مجموعه ای به دلیل آنکه کرایه کردن این بیلبوردها دارای هزینه بالایی است به صورت موقت و محدود از این روش استفاده میکنند . همگی در اختیار شما میباشد تا به راحتی و با بررسی کامل اطلاعاتشان اینترنتی خریداری کنید.

هر چند موضوع منحصر به فرد بودن یک راهکار، در اولویت نیست اما اگر به درستی اجرا شود خود ویدئو وال (فارغ از نمایش محتوی) می تواند بار تبلیغاتی به همراه داشته باشد. اگر روشنایی به درستی تنظیم نشده باشد، نور مستقیم خورشید میتواند اثرات بسیار مخربی بر کیفیت مشاهده داشته باشد. به عنوان یک هماهنگ کننده رویداد فنی، وظیفه شماست که تنظیمات ویدئو وال خود را از دید مخاطبان مورد نظرتان مشاهده کنید. افراد میتوانند از ویدئو والها برای پیدا کردن مسیر در اطراف ساختمان، بررسی برنامهها و رویدادها یا سفر، مشاهده گالری تصاویر یا محصولات استفاده کنند یا حتی به بازی بپردازند. برنامه ها، رویدادها، محصولات ویژه، فهرست روزانه، منوها – با یک تغییر جزئی میتوان این موارد را به راحتی اصلاح کرد. کاهش هزینهها و ابزارهای بهبودیافته ای که برای بخشهای فناوری اطلاعات آشنا و راحت هستند، به بسیاری از متخصصان این فرصت را میدهد تا ویدئو وال را در تمام فضاهای مورد نیاز خود مستقر کنند. ماژول LED، برد کنترلر، منبع تغذیه، فریم، واشر آب بندی، ماژول و غیره از جمله قطعاتی هستند که در ساخت تابلو ال ای دی متحرک باید از آنها استفاده نمود.

توجه داشته باشید که در تعویض این آی سی حتما از دستگاه هیتر هویه استفاده کنید چرا که به غیر از این روش راهی برای تعویض وجود ندارد و در تعویض آن باید تمامی سعی خود را بکنید تا پایه ها به صورت صحیح در جای خود قرار گیرند که در زیر فیلم نحوه تعویض صحیح آی سی های اس ام دی را نمایش خواهیم داد. درصورتیکه پروژکتورها باید مرتباً مورد بررسی قرار گیرند. انتخاب نمایشگر ها باید مطابق با توانایی آنها در نمایش جزئیات و یا به زبان ساده رزولوشن آنها باشد تا در کار نظارتی اپراتور ها اختلالی ایجاد نگردد برای مثال برای خواندن نوشته های ریز در تصویر به مشکل بر نخورند. دسترسی اپراتور بایستی بسیار امن باشد. برای مثال در تلویزیونهای معمولی درصورتیکه صفحه تلویزیون آسیب ببیند صفحه تلویزیون باید بهصورت کلی تعویض شود که هزینه بسیاری دارد و یا بایستی تلویزیون را تعویض کرد ولی در تلویزیونهای شهری فقط قسمت آسیبدیده تعویض یا تعمیر میشود. همچنین با دیدن از قسمت سیستم های دسترسی میتوانید به انواع دستگاه های حضور و غیاب مانند ZKT، تایگر، کارابان و انواع اکسس کنترل مانند بتا، کارابان، سیماران و کنترل تردد خودرو و شخص را به صورت آنلاین خرید کنید.

بنابراین، برای یک ویدئو وال که دارای عرض شش پنل در عرض و پنج پنل در طول است، شما نیاز به شش قطع کننده 20 آمپر خواهید داشت. به طور مثال کارت هاب بیست کارت هابی می باشد که دارای ۲۰ هاب است. از آنجا که هر نمایشگر میتواند به طور مستقل کنترل شود، هر نمایشگر دارای گزینههای مختلفی برای ارائه تصاویر یا متن است. در این روش برای هر کدام از ال ای دی ها به طور مستقل دستور صادر می شود و پس از آنکه فرمان برای تمام ال ای دی ها صادر شد به طور همزمان همه آنها Driving می شوند . کنترلرهای ویدئو وال در سطح حرفه ای بسیار جالب تر از گزینه هایی هستند که در نمایشگرهای منفرد یافت می شوند. 1. 73%مصرف کنندگان خرید از مراکزی را ترجیح م ی دهند که مجهز به نمایشگرهای بزرگ تلویزیون شهری باشند . در یک میدان ورزشی، بازی های بزرگ را حتی بزرگتر جلوه میدهد.

چگونه آنها از تعامل دیوار بهترین بهره را میبرند؟ مزایای زیادی را می توان برای استفاده از ویدئو وال ها برشمرد اما بهترین آن، نحوه واکنش مردم به آنها است. یکی از مزایای اجاره چندین مانیتور این است که به شما اجازه میدهد تا در هر نمایشگر، محتوای منحصر به فردی را نمایش دهید. ویدئو وال به شما این امکان را می دهد تا تصاویر مورد نظرتان را در ابعاد وسیع با توجه به چینش مانیتورها و با توجه به تعداد تصاویر مورد نظر توسط سخت افزار و نرم افزار مربوطه به نمایش بگذارید. خرید تلویزیون های ال ای دی امروزه مورد توجه اکثر شرکت های تبلیغاتی یا صاحبان صنایع بزرگ یا مجموعه های صنعتی بزرگ که در زیر شاخه های مختلف صنایع فعالیت می کنند قرار گرفته است. قبل از خرید کلی کالا های خود ، از کالا های موجود در بازار چند نمونه تهیه و مورد بررسی و تست قرار داده و سپس اقدام به خرید نمایید . اگر قبل از خرید هم دچار مشکل شدید می توانید با مشاورینی که در این زمینه فعالیت دارند مشورت کنید. بلکه تمام کسانی را که بعدها دنبال استفاده از این تکنولوژی ها هستند را منع کامل میکنند…

اگر ترتیب بصری محتوا معنایی نداشته باشد، بیننده در درک پیام مشکل بیشتری خواهد داشت. در مجموع، اگر یک کسب و کار یا مکانی بخواهد به دنبال چیزی واقعاً به یاد ماندنی باشد، طرح های سخت افزاری زیادی وجود دارد که قبلاً امتحان نشدهاند و با تکیه بر آنها، می توان تأثیر بصری نصب ویدئو وال را چندین برابر کرد و در عین حال تعداد نمایشگرهای موجود را کاهش داد. به سختی میتوان افراد را به دلیل توجه کردن به آنها سرزنش کرد، زیرا ویدئو والها قادر به طراحی بصری باورنکردنی در مقیاسی هستند که هیچ فناوری دیگری نمیتواند با آنها مطابقت داشتهباشد. توانایی ارائه تصاویر به یک روش جدید باعث ایجاد سالنها و محیط های بسیار جذابی با گزینههای خلاقانه شده که بسیاری از آنها میتوانند کار بهتری برای جلب توجه مردم انجام دهند.

پیکسل یکنواخت و کامل: کنترلر دارای سیستم خودکار برای کالیبراسیون رنگ می باشد که به طور مداوم با سنسورهای نصب شده در نمایشگر در زمان بلادرنگ و به طور خودکار اقدام به تنظیم دمای رنگ و روشنایی نمایشگر می کند. کنترلر به طور موثر نمایشگرها را به یک بوم تبدیل میکند، که در برخی از طرح های خلاقانه می توان محتوای آن را مرتب، تغییر اندازه یا لایه بندی کرد. این اتفاق و چسپیدن لایه محافظ به چلنیوم باعث بروز مشکلات در ورقه های چلنیوم شده و جذابیت و درخشانی که مورد انتظار ماست را از کار می گیرد که در اثر جذب گرد و غبار اتفاق می افتد. برخی از پانلها نیز با دسترسی ساده و ماژول اضافی طراحی شدهاند تا امکان ارائه خدمات و تعمیرات را بدون باز کردن پانل جهت رفع برخی از مشکلات سادهتر کنند. استفاده از تابلوهای تک رنگ می تواند برای مشاغلی که نیاز به تابلوهای ساده تر دارند مورد استفاده قرار گیرد. چنانچه تابلو روان قرار است در فضایی قرار بگیرد که در معرض تابش آفتاب است ، حتماً از ماژول های دارای ابرویی استفاده نمایید .

تعداد و رنگ ال ای دی های موجود در هر پیکسل ماژول، باعث پیدایش ماژول های تک رنگ، دو رنگ، سه رنگ، هفت رنگ و فول کالر می شود. تابلوهای روان شامل تابلوهای تک رنگ، چند رنگ و تابلو روان فول کالر (تلویزیون شهری) در بازار در شکل های مختلفی وجود دارند که هر یک از این نوع تابلو ها کارکرد اختصاصی خود را دارد. بر خلاف این نوع از تلویزیونهای شهری، در 2RGB، در هر پیکسل از یک LED سبز، دو LED قرمز و یک LED آبی استفاده شده است. تلویزیونهای شهری هنگامی جذابیت بیشتری دارند که بتوان با آنها تعامل برقرار کرد.

این فاکتور نه تنها هدف اجرایی شدن یک ویدئو وال را توجیه می کند بلکه باعث صرفه جویی در هزینه هایی می شود که در صورت عدم بررسی این موضوع متحمل هزینه خواهیم شد. ما نمیخواهیم در مورد کیفیت تصویر صحبت کنیم بلکه این بار، نحوه نصب ظاهری ویدئو والها مد نظر است. چون ویدئو وال به روشهای منحصر به فردی نصب میشود، و این متخصصین در نصب، سرویس، نگهداری و تراز کردن صفحه نمایش عملکرد بسیار بهتری خواهند داشت. برای تابلو های ثابت باید یک منبع تغذیه مناسب که قادر به تامین این تابلو باشد و عملکرد صحیح داشته باشد، انتخاب گردد. حدود 3 تا 4 برابر بنابر این باید به فکر تامین برق تلویزیون شهری باشید. آیا ویدئو وال باید در فضای داخلی ساختمان نصب شود؟ انواع محتوایی که در ویدئو وال نمایش داده میشود را در نظر بگیرید – اعم از نمایش محصول مجازی، برنامه نویسی شبکه داخلی، فیدهای رسانه های اجتماعی، بهبود دیداری و شنیداری یا تصاویر ثابت. راه اندازی نمائید، به دلیل بزرگی پروژه و تعداد دوربین های بالا بهتر است برای نظارت هر چه بهتر، مکانی مجزا را با عنوان اتاق مانیتورینگ در نظر بگیرید.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: