تاتا تایید کرد که 3 SUV جدید تا اوایل سال 2025 عرضه می شود

تاتا موتورز سه SUV جدید از جمله Nexon CNG، Curvv EV و Harrier EV را برای سال مالی جاری معرفی کرده است. هر سه خودرو در اولین نسخه از نمایشگاه تحرک بهارات در ژانویه 2024 به نمایش گذاشته شدند. در اینجا جزئیات کلیدی شاسی بلندهای آتی تاتا آمده است.

تاتا نکسون CNG

راه اندازی CNG تاتا نکسون

این تاتا نکسون CNG اولین خودروی توربوشارژ CNG در کشور خواهد بود. این مدل با موتور 3 سیلندر توربو بنزینی معمولی 1.2 لیتری و کیت CNG در کارخانه عرضه می شود. مشابه دیگر خودروهای CNG تاتا، Nexon CNG از فناوری CNG دو سیلندر با حجم هر کدام 30 لیتر بهره خواهد برد. هر دو مخزن CNG در زیر کف صندوق عقب قرار خواهند گرفت و در نتیجه فضای مناسبی برای چمدان در محموله ایجاد می شود.

تاتا کوروو

تاتا کوروو دیزل

Tata Curvv EV پنجمین عرضه برقی در کشور خواهد بود که نسخه دیزلی آن در فصل جشن سال 2025 عرضه خواهد شد. بنزین Curvv احتمالا کمی دیرتر وارد می شود. تکرار الکتریکی کوپه-SUV بر اساس معماری Acti.ev تاتا Gen 2 خواهد بود و بردی در حدود 450 تا 500 کیلومتر را ارائه می دهد. نسخه‌های دیزلی و بنزینی آن دارای موتورهای 1.5 لیتری، 4 سیلندر و 125 اسب بخاری، 1.2 لیتری و 3 سیلندر توربوی نکسون خواهند بود.

فضای داخلی Curvv EV شباهت هایی با Nexon دارد، مانند طراحی داشبورد و فرمان چهار پره روشن. مشابه Harrier و Safari، Tata Curvv EV دارای صفحه نمایش دوگانه با اندازه هر کدام 10.25 اینچ خواهد بود. ویژگی‌هایی مانند صندلی‌های جلو دارای تهویه، شارژر بی‌سیم، دوربین 360 درجه، فناوری خودرو متصل و سانروف نیز ممکن است ارائه شوند.

تاتا هریر EV

مشخصات تاتا هریر EV

تاتا هریر EV در برابر Mahindra XUV.e8 آینده قرار خواهد گرفت که قرار است برای دسامبر 2024 عرضه شود. این سومین خودروی الکتریکی Tata خواهد بود که بر روی پلتفرم جدید این برند Acti.ev طراحی می شود. این خودروساز قبلاً تأیید کرده است که هریر EV با قابلیت‌های شارژ V2L (خودرو به بار) و V2V (خودرو به خودرو) عرضه خواهد شد. شاسی بلند الکتریکی ممکن است دارای باتری 60 کیلووات ساعتی، موتور الکتریکی و تنظیمات AWD باشد. انتظار می رود برد آن با یک بار شارژ حدود 500 کیلومتر باشد.


تاتا تایید کرد که 3 SUV جدید تا اوایل سال 2025 عرضه می شود
منبع: https://www.indiacarnews.com/news/tata-confirms-3-new-suv-launches-by-early-2025-62179/