تاتا تیاگو EV برای دریافت کروز کنترل، سیستم ترمز احیا کننده


تاتا موتورز آماده است تا سومین پیشنهاد الکتریکی خود را در 28 عرضه کندهفتم سپتامبر 2022. این هاچ بک الکتریکی که تاتا تیاگو EV نامیده می شود، مقرون به صرفه ترین خودروی برقی این خودروساز داخلی در هند خواهد بود. در حالی که قیمت آن هفته آینده مشخص خواهد شد، احتمالاً حدود 10 میلیون روپیه (نمایشگاه سابق) قیمت خواهد داشت. پیش از ورود رسمی، این شرکت تصویری جدید از این خودرو منتشر کرده است که دو ویژگی آن را آشکار می کند.

تیاگو EV با کروز کنترل و سیستم ترمز احیا کننده قابل تنظیم عرضه خواهد شد. باید توجه داشت که هر دو ویژگی در Tigor EV در دسترس نیستند. سیستم ترمز احیا کننده هاچ بک دارای سه سطح خواهد بود که به شارژ خودکار باتری ها در حین رانندگی کمک می کند. انرژی جنبشی را که از ترمز آزاد می شود، برای شارژ باتری ها به نیروی الکتریکی تبدیل می کند. این فناوری همچنین سرعت خودروی الکتریکی را کاهش می‌دهد و برد رانندگی آن را افزایش می‌دهد. از سوی دیگر کروز کنترل عملکرد و هندلینگ بزرگراه را بهبود می بخشد.

ویژگی های تاتا تیاگو EV

ویژگی ها و مشخصات تاتا تیاگو EV آینده هنوز توسط این خودروساز فاش نشده است. مشابه مدل استاندارد، نسخه الکتریکی احتمالاً با یک صفحه نمایش لمسی 7.0 اینچی با سیستم اطلاعات سرگرمی با قابلیت اتصال Android Auto و Apple CarPlay، برنامه Tata ConnectNext، 4 بلندگو، ORVM های قابل تنظیم الکتریکی با نشانگرهای دور یکپارچه، صندلی راننده با قابلیت تنظیم ارتفاع، صدا ارائه می شود. فرمان ها، کنترل های نصب شده روی فرمان، دوربین پارک عقب، چرخ های آلیاژی دو رنگ، چراغ های مه شکن جلو، واشر برف پاک کن عقب و مه گیر عقب. خواندن – آزمایش تاتا آلتروز 2023 در هند آغاز شد

خودروی الکتریکی جدید تاتا احتمالاً قوای محرکه خود را با Tigor EV به اشتراک خواهد گذاشت. این مدل ممکن است دارای بسته باتری 26 کیلووات ساعتی با موتور الکتریکی 75 اسب بخار باشد. با این تنظیمات، سدان برقی نوید مسافت 306 کیلومتری طبق ادعای ARAI را با یک بار شارژ می دهد. اگرچه، این خودروساز ممکن است از باتری با ظرفیت کمتری نیز استفاده کند که قدرت کمی کمتر از Tigor EV دارد.
منبع