تاتا پانچ، هیوندای اکستر، ماروتی فرونکس دوره انتظار

در بخش میکرو SUV در هند، ما سه پیشنهاد عمده از جمله Tata Punch، Hyundai Exter و Maruti Fronx داریم. در مورد دوره انتظار آنها، تاتا پانچ و هیوندای اکستر در حال حاضر به ترتیب حداکثر 3 ماه و 4 ماه دوره انتظار دارند. Fronx Maruti Suzuki بیشترین دوره انتظار را بین 6 تا 8 هفته جذب می کند. مهم است که توجه داشته باشید که دوره انتظار این SUV های میکرو در انواع، رنگ و شهر متفاوت است.

تاتا پانچپرفروش‌ترین SUV در هند، با یک موتور 1.2 لیتری سه سیلندر بنزینی تنفس طبیعی با گزینه‌های گیربکس 5 سرعته دستی و AMT عرضه می‌شود. این موتور حداکثر قدرت 86 اسب بخار و گشتاور 113 نیوتن متر را تولید می کند. نسخه های دستی و اتوماتیک آن به ترتیب 18.97 کیلومتر و 18.82 کیلومتر بر لیتر راندمان سوخت دارند. شتاب صفر تا 60 کیلومتر بر ساعت پانچ در 6.5 ثانیه است.

دوره انتظار – پانچ، بیرونی، فرنکس

مدل دوره انتظار
تاتا پانچ تا 3 ماه
هیوندای اکستر تا 4 ماه
ماروتی فرانکس تا 6-8 هفته
ماروتی سوزوکی فرونکس

هیوندای اکستر به زودی اولین سال موفق خود را در بازار هند به پایان خواهد رساند. میکرو SUV دارای یک موتور 1.2 لیتری چهار سیلندر تنفس طبیعی (83 اسب بخار/114 نیوتن متر) در زیر کاپوت است. همچنین با گزینه سوخت CNG نیز موجود است. هیوندای ادعا می کند که Exter مسافت پیموده شده 19.4 کیلومتر با گیربکس دستی و 19.2 کیلومتر با واحد AMT را ارائه می دهد. نسخه CNG آن مسافت پیموده شده بالایی دارد و 27.10 کیلومتر بر کیلوگرم را ارائه می دهد.

ماروتی سوزوکی فرونکس نیروی خود را از موتورهای 1.0 لیتری بوسترجت توربو بنزینی و 1.2 لیتری تنفس طبیعی بنزینی تامین می کند که به ترتیب 100 اسب بخار با 147 نیوتن متر و 90 اسب بخار قدرت تولید می کنند. گزینه های گیربکس شامل 5 سرعته دستی و 5 سرعته AMT است. این خودروساز هندو-ژاپنی اولین به روز رسانی نیمه عمر خود را به Fronx در سال آینده ارائه خواهد کرد. با این به روز رسانی، میکرو SUV سیستم هیبریدی توسعه یافته داخلی ماروتی سوزوکی را دریافت می کند که احتمالاً شامل یک موتور بنزینی 1.2 لیتری، یک موتور الکتریکی و یک بسته باتری با ظرفیت 1.5 کیلووات ساعت تا 2 کیلووات ساعت است. همین فناوری هیبریدی در مدل های انبوه این برند از جمله Baleno، Brezza و غیره معرفی خواهد شد.


تاتا پانچ، هیوندای اکستر، ماروتی فرونکس دوره انتظار
منبع: https://www.indiacarnews.com/news/tata-punch-hyundai-exter-maruti-fronx-waiting-period-62111/