تاتا پانچ EV با رتبه ایمنی 5 ستاره می درخشد

Tata Punch EV با کسب رتبه ایمنی 5 ستاره از Bharat NCAP، دستاورد دیگری را به مجموعه خود اضافه کرده است. SUV میکرو الکتریکی امتیاز 5 ستاره را برای محافظت از سرنشینان بزرگسال و کودک کسب کرد. این مدل 31.46 امتیاز (از 32) برای حفاظت از سرنشین بزرگسال و 45 امتیاز (از 49) برای محافظت از سرنشین کودک دریافت کرد که در نتیجه امتیاز 5 ستاره را کسب کرد. در تست مانع تغییر شکل پذیر افست جلویی و تست مانع تغییر شکل پذیر متحرک جانبی، پانچ EV به ترتیب 14.26 و 15.6 امتیاز از 16 امتیاز را به دست آورد. در طول تست تصادف سرنشین بزرگسال، حفاظت خوب تا متوسطی را از آدمک ها ارائه می کرد.

صحبت در مورد حفاظت از سرنشینان کودک، تاتا پانچ EV در تست های دینامیک، CRS (تکیه صندلی کودک) و ارزیابی خودرو به ترتیب امتیاز 23.95 از 24، 12 از 12 امتیاز و 9 از 13 امتیاز را کسب کرد. مدلی که تحت تست تصادف ایمنی Bharat NCAP قرار گرفت، مجهز به ویژگی‌هایی مانند کنترل پایداری الکترونیکی، سیستم ترمز ضد قفل، شش کیسه هوا، پایه‌های ایزوفیکس و کمربند ایمنی سه نقطه‌ای برای همه صندلی‌ها بود.

تاتا پانچ EV NCAP

در حال حاضر، مجموعه مدل های تاتا پانچ EV در محدوده قیمتی 10.99 لک تا 15.49 لک (نمایشگاه سابق) موجود است. میکرو SUV الکتریکی با دو گزینه بسته باتری – 25 کیلووات ساعت و 35 کیلووات ساعت (بلند برد) ارائه می شود. در حالی که اولی برد MIDC ادعایی 315 کیلومتر را ارائه می دهد، دومی با یک بار شارژ 421 کیلومتر را ارائه می دهد.

تاتا یک شارژر جعبه دیواری 3.3 کیلوواتی و یک شارژر سریع 7.2 کیلوواتی را با Punch EV ارائه می دهد. دوربرد پانچ EV دارای یک موتور الکتریکی با قدرت 122 اسب بخار و گشتاور 190 نیوتن متر است، در حالی که نوع استاندارد آن 82 اسب بخار و 114 نیوتن متر است. این اولین محصول تاتا است که بر اساس معماری نسل 2 جدید آن – Acti.ev ساخته شده است. از همین معماری برای تاتا Curvv EV، Harrier EV و Sierra EV نیز استفاده خواهد شد.

ویدیوی Tata Punch EV Bharat NCAPBharat NCAP: تاتا پانچ EV با رتبه ایمنی 5 ستاره می درخشد
منبع: https://www.indiacarnews.com/news/bharat-ncap-tata-punch-ev-shines-with-5-star-rating-62081/