تاتا 3 خودروی الکتریکی جدید را تا سال 2024 راه اندازی می کند


تاتا موتورز اخیراً Tiago EV جدید را به بازار عرضه کرده است که مقرون به صرفه ترین خودروی برقی سواری در کشور است. این اساساً نسخه برقی هاچ بک تیاگو با موتور ICE است. مدل جدید قیمتی بین 8.49 تا 11.79 میلیون روپیه دارد و با دو بسته باتری 19.2 کیلووات ساعتی و 24 کیلووات ساعتی عرضه می شود.

تاتا موتورز همچنین در حال کار بر روی چندین خودروی الکتریکی جدید از جمله نسخه های برقی مدل های فعلی خود است. خودروهای الکتریکی Tigor، Nexon و Tiago بر اساس پلتفرم‌های ICE کمی تغییر یافته‌اند. این مدل ها دارای بسته باتری تقسیم سفارشی هستند که در فضای مخزن سوخت و کف صندوق بار نصب شده است. از سوی دیگر، نسل دوم خودروهای برقی این برند بر اساس نسخه‌های به شدت اصلاح‌شده پلتفرم موجود برای ایجاد فضای بیشتری برای بسته باتری بزرگ‌تر ساخته می‌شوند.

Tata Altroz ​​EV در هند

این شرکت قصد دارد تا قبل از پایان سال 2025، 5 خودروی الکتریکی جدید را روانه بازار کند. در 2 سال آینده، تاتا موتورز 3 خودروی الکتریکی جدید را روانه بازار خواهد کرد که از این میان، دو خودروی برقی مدل‌های فعلی آن خواهند بود. این شرکت نسخه های برقی آلتروز و شاسی بلند جمع و جور پانچ را عرضه خواهد کرد. علاوه بر این، این شرکت کوپه SUV الکتریکی جدید مبتنی بر مفهوم Curvv را در سال 2024 عرضه خواهد کرد.

انتظار می‌رود خودروهای برقی تاتا پانچ و تاتا آلتروز در سال 2023 به بازار عرضه شوند. هر دو مدل احتمالاً دارای فناوری قوای محرکه Ziptron تاتا با بسته باتری مشترک با Nexon EV هستند. مدل های جدید باید برد ادعایی بیش از 300 کیلومتر را ارائه دهند. از طرف دیگر، EV مبتنی بر Tata Curvv با بسته باتری 40 کیلووات ساعتی با برد نزدیک به 500 کیلومتر عرضه می شود.

تاتا Curvv مفهومی SUV

تاتا موتورز همچنین در حال توسعه خودروی الکتریکی سیرا است که بر اساس معماری SIGMA ساخته خواهد شد. برای افرادی که نمی دانند، تاتا کانسپت Sierra EV را در نمایشگاه خودرو 2020 به نمایش گذاشته بود. این شرکت مفهوم کاملاً جدید SUV الکتریکی را به نمایش گذاشته بود، Avinya بر اساس معماری GEN 3 که از چندین سبک بدنه پشتیبانی می کند. مشابه معماری اسکیت بورد معمولی، دارای فاصله بین دو محور طولانی است تا بسته باتری بزرگ را در خود جای دهد. نسخه تولیدی Avinya EV شاهد عرضه به بازار در سال 2025 خواهد بود.

منبع – AutoCarIndia


تاتا تا سال 2024 3 خودروی برقی جدید راه اندازی می کند – Punch، Altroz ​​و Curvv
منبع


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: