تست خالدار الکتریکی سیتروئن C3


خودروساز فرانسوی سیتروئن اخیرا هاچ بک پایه C3 را در بازار هند عرضه کرده است. قبلاً گزارش دادیم که این شرکت همچنین در حال آماده سازی یک خودروی کامپکت الکتریکی برای بازار هند و همچنین برزیل است. پیش بینی می شود در دسامبر 2022 یا اوایل سال آینده برای اولین بار در جهان عرضه شود. پیش از معرفی رسمی، سیتروئن C3 الکتریکی در حال آزمایش در جاده های هند مشاهده شد.

مدل خالدار تا حد زیادی شبیه به سیتروئن C3 معمولی با گلگیر جلویی پوشیده از پارچه ضخیم است. ممکن است یک پورت شارژ روی گلگیر جلو قرار داده شود. سیتروئن C3 الکتریکی جدید بر اساس e-CMP (پلتفرم ماژولار مشترک برقی) ساخته خواهد شد که همچنین پایه فیات پاندا الکتریکی خواهد بود.

سیتروئن C3 جاسوسی برقی

در واقع پژو e-208 EV نیز بر روی پلت فرم e-CMP طراحی و توسعه یافته است. انتظار می رود سیتروئن C3 الکتریکی جدید بسته باتری را با پژو e-208 EV به اشتراک بگذارد. رسانه های اروپایی گزارش می دهند که احتمالا این هاچ بک برقی جمع و جور با دو نسخه عرضه می شود. نسخه پایه می تواند دارای 82 اسب بخار قدرت، موتور الکتریکی و بسته باتری 40 کیلووات ساعتی باشد. از سوی دیگر، مدل با مشخصات بالاتر می تواند بسته باتری 109 اسب بخاری برقی و 50 کیلووات ساعتی داشته باشد. سلول های باتری از نوع LFP (لیتیوم یون فسفات) است که ادعا می شود دوام بیشتری دارد.

سیتروئن به احتمال زیاد هر دو نسخه هاچ بک برقی را با نسخه پایه ارائه می کند که می تواند با یک بار شارژ مسافتی در حدود 300 کیلومتر را ارائه دهد. این به سیتروئن کمک می کند تا مدل جدید را در برابر تاتا تیگور EV قیمت گذاری کند. سیتروئن C3 الکتریکی احتمالاً به عنوان نسخه پریمیوم تر هاچ بک C3 قرار می گیرد. انتظار می‌رود که در مقایسه با مدل معمولی، ویژگی‌های اساسی‌تری داشته باشد. EV احتمالاً دارای AC خودکار، برف پاک کن و واشر عقب، ORVM های قابل تنظیم الکتریکی، مه گیر عقب و کروز کنترل خواهد بود. سیتروئن همچنین می تواند تغییراتی در طراحی خاص خودروهای برقی ایجاد کند.

منبع – تیم-BHP


تست خال‌دار الکتریکی سیتروئن C3 – در اوایل سال 2023 عرضه می‌شود
منبع


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: