تویوتا فورچونر جدید با موتور دیزل هیبریدی ملایم تایید شد


قبلاً گزارش داده بودیم که تویوتا در حال توسعه نسل بعدی شاسی بلند فورچونر است که با تغییرات قابل توجهی از نظر ظاهری، داخلی و مکانیکی همراه خواهد بود. اکنون تویوتا آفریقای جنوبی تایید کرده است که فورچونر و پیکاپ هایلوکس با پیشرانه هیبریدی عرضه خواهند شد. لئون ترون، معاون ارشد فروش و بازاریابی در آفریقای جنوبی تویوتا، در صحبت با رسانه ها، تأیید کرد که این دو مدل محبوب در سال 2024 با پیشرانه های هیبریدی ملایم در سراسر جهان عرضه خواهند شد.

نسل فعلی پیکاپ سبک زندگی فورچونر و هایلوکس بر پایه پلتفرم IMV است که همچنین زیربنای Innova Crysta است. مدل‌های نسل بعدی بر یک TNGA-F جدید سوار خواهند شد که زیربنای چندین خودروی جهانی از جمله لندکروز 300 و لکسوس LX500d است. در واقع پیکاپ جدید تاکوما بر اساس پلتفرم پیشرفته TNGA-F ساخته خواهد شد. این پلت فرم با سبک های مختلف بدنه و گزینه های موتور متعدد از جمله ICE و هیبریدی سازگار است.

تویوتا فورچونر جدید 2024

پلت فرم جدید TNGA-F از طول فاصله بین دو محور 2850-4180 میلی متر پشتیبانی می کند. این شرکت در حال حرکت به سمت استفاده از یک پایه واحد برای کل مجموعه جهانی SUV است که به کاهش هزینه، زمان توسعه و دستیابی به دستاوردهای قابل توجه در صرفه‌جویی در مقیاس کمک می‌کند. تصاویر جاسوسی اخیر از پیکاپ تاکوما پیش‌نمایش طراحی جلوی شاسی‌بلند فورچونر نسل بعدی.

گزارش قبلی ادعا می کند که تویوتا فورچونر جدید با یک موتور دیزلی جدید با سیستم هیبریدی ملایم عرضه خواهد شد. این موتور دیزلی 2.8 لیتری 1GD-FTV با ژنراتور استارت یکپارچه (ISG) را دریافت خواهد کرد. موتور دیزل هیبریدی ملایم تویوتا را می توان GD Hybrid نامید. به احتمال زیاد بازده سوخت بالاتر و گشتاور اضافی در صورت تقاضا ارائه می شود. با سیستم استارت/استاپ موتور عرضه خواهد شد. با سیستم هیبریدی ملایم، فورچونر جدید انرژی جنبشی را در هنگام ترمزگیری یا کاهش سرعت جمع‌آوری می‌کند که می‌تواند گشتاور اضافی در هنگام شتاب‌گیری ایجاد کند. انتظار می‌رود مدل جدید قدرت و گشتاور بهبود یافته را همراه با راندمان سوخت بالاتر ارائه دهد.

همچنین انتظار می رود که فورچونر جدید یک موتور بنزینی 2.4 لیتری توربوشارژ 265 اسب بخاری جدید در بازارهای بین المللی دریافت کند. همچنین می تواند یک موتور 2.4 لیتری توربو بنزینی هیبریدی داشته باشد که تعداد کمی از مدل های جهانی لکسوس و تویوتا را تامین می کند.

تویوتا فورچونر جدید در هند معرفی شد

انتظار می‌رود که فورچونر جدید در اوایل سال آینده اولین نمایش جهانی خود را داشته باشد. ما انتظار داریم که فورچونر جدید تا اواسط سال 2024، قبل از فصل جشن دیوالی، وارد بازار ما شود. مدل جدید به صورت محلی توسعه داده خواهد شد و قیمت بالایی خواهد داشت. این برند ژاپنی همچنین در حال توسعه یک SUV 7 نفره جدید بر اساس پلت فرم TNGA-C است که زیربنای کرولا کراس و اینووا هایکراس جدید است. شاسی بلند 7 سرنشین جدید رقیب جیپ مریدین، اشکودا کوشاک و انواع بالاتر ماهیندرا XUV700 خواهد بود.

منبع


تویوتا فورچونر جدید با موتور دیزل هیبریدی ملایم تایید شد
منبع


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: