تویوتا پریوس 2023 جدید به طور کامل رونمایی شد


خودروساز ژاپنی تویوتا به طور رسمی تصاویر و جزئیات نسل جدید پریوس را فاش کرد. تویوتا پریوس 2023 جدید در مجموعه هیبریدی پلاگین و همچنین دو پیشرانه هیبریدی قوی دیگر عرضه خواهد شد. هیبریدهای قوی در بازارهایی مانند ژاپن و آمریکای شمالی عرضه خواهند شد، در حالی که مدل PHEV بازارهای اروپایی را هدف قرار خواهد داد.

استایل جدید تویوتا پریوس از مجموعه جدید bZ فول EV الهام گرفته شده است و طراحی کوپه‌تری دارد. مدل جدید پایین تر، عریض تر و کوتاه تر از مدل فعلی است. با این حال، فاصله بین دو محور برای ایجاد فضای بیشتر در داخل کابین افزایش یافته است. فضای داخلی پریوس جدید از bZ4X EV SUV الهام گرفته شده است که دارای سیستم اطلاعاتی-سرگرمی شناور و نمایشگر دیجیتالی راننده است. داشبورد دارای یک سیستم هشدار دهنده است که چراغ های محیطی را چشمک می زند و در صورت شناسایی هر شی در نزدیکی خودرو به راننده هشدار می دهد.

تویوتا پریوس 2023

تویوتا پریوس 2023 جدید مخصوص اروپا تنها با یک پیشرانه هیبریدی پلاگین عرضه می شود که دارای یک موتور 4 سیلندر 2.0 لیتری با قدرت کل 220 اسب بخار است. پریوس خروجی دارای یک موتور 1.8 لیتری با سیستم هیبریدی است که 121 اسب بخار قدرت تولید می کند. PHEV دارای یک باتری 13.6 کیلووات ساعتی است که در زیر صندلی های عقب قرار می گیرد. ادعا می شود که این خودرو 50 درصد بیشتر از مدل قبلی خود، برد کامل EV را ارائه می دهد. این وسیله نقلیه می تواند تا 90 کیلومتر در حالت EV کامل بدود. این شرکت همچنین Prius PHEV را با پنل سقفی خورشیدی اختیاری ارائه خواهد کرد.

نسخه های هیبریدی قوی با موتور 1.8 لیتری و 2.0 لیتری بنزینی همراه با فناوری هیبریدی قوی عرضه می شوند. پیشرانه ها می توانند تا 194 اسب بخار قدرت تولید کنند و هر دو نسخه از فناوری E-Four AWD تویوتا استفاده می کنند. پریوس جدید با Toyota Safety Sense مجهز شده است که دارای دوربین تک چشمی در جلو، دوربین عقب برای آینه داخلی دیجیتال و ضبط کننده رانندگی در خودرو است.

تویوتا پریوس 2023 داخلی

این وسیله نقلیه همچنین دارای سیستم Toyota Teammate است که شامل پارک پیشرفته با عملکرد از راه دور است که به پریوس اجازه می دهد هنگام پارک کردن به طور خودکار کنترل شود.


تویوتا پریوس 2023 جدید به طور کامل معرفی شد – PHEV، هیبریدی قوی
منبع


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: