تویوتا کمری فلکس سوخت در 28 سپتامبر 2023 معرفی شد


نیتین گادکاری، وزیر حمل‌ونقل جاده‌ای و بزرگراه‌های اتحادیه، تایید کرده است که تویوتا نسخه سوخت انعطاف‌پذیر سدان کمری را در تاریخ 28 سپتامبر 2022 در کشور عرضه خواهد کرد. وزیر اتحادیه طی سخنانی در شصت و دومین همایش سالانه SIAM گفت: در 28 سپتامبر، من قصد دارم یک خودروی تویوتا Flex-Fuel را به بازار عرضه کنم که با اتانول کار می کند.

جزئیات فنی یا هر مشخصات دیگری از Camry Flex-Fuel هنوز فاش نشده است. این اولین خودروی سوخت انعطاف پذیر خواهد بود که در بازار هند عرضه می شود. موتور سوخت انعطاف پذیر یک موتور احتراق داخلی (ICE) است و می تواند با بیش از یک نوع سوخت و یا مخلوطی از سوخت کار کند. در بازارهای بین المللی در بیشتر خودروها از ترکیب بنزین با اتانول یا متانول استفاده می شود. با این حال، موتور سوخت انعطاف پذیر می تواند با 100 درصد بنزین یا اتانول نیز کار کند.

سوخت تویوتا فلکس

موتورهای سوخت انعطاف پذیر دارای سنسور ترکیب سوخت و برنامه ریزی مناسب ECU هستند که به طور خودکار برای هر نسبتی تنظیم می شود. دولت هند به خودروسازان فشار می آورد تا جایگزین های گاز طبیعی را که نسبتاً آلایندگی کمتری دارند، اتخاذ کنند.

استفاده از گزینه های سوخت جایگزین به هند کمک می کند تا وابستگی خود را به واردات سوخت کاهش دهد. هند بزرگترین واردکننده سوخت های فسیلی در جهان است. همچنین به کاهش ردپای کربن هند و همچنین تقویت اقتصاد کمک خواهد کرد.


تویوتا کمری فلکس سوخت در 28 سپتامبر 2023 معرفی شد
منبع