تویوتا bZ کامپکت SUV مفهومی تیز


تویوتا به تازگی نسل پنجم پریوس را معرفی کرده است که با دو گزینه پیشرانه هیبریدی عرضه می شود. مدل جدید با پیشرانه هیبریدی پلاگین همراه با بنزینی 1.8 لیتری و بنزینی 2.0 لیتری با فناوری هیبریدی قوی در دسترس است. تویوتا همچنین یک کانسپت کامپکت SUV تویوتا bZ را ارائه کرده است که پیش نمایشی از کراس اوور الکتریکی کوچکتر آینده این برند است.

کانسپت SUV جمع و جور تویوتا bZ دارای چین های سنگین و طراحی حجاری شده است. نمای جلو دارای علامت نور جدید این برند است که قبلاً در پریوس جدید دیده بودیم. طراحی چراغ‌های جلو دارای لامپ‌های براکتی شکل در هر طرف و نوار نورانی است که در عرض آن قرار دارد. دارای یک زاویه فاسیای تهاجمی جلو به سمت بیرون در امتداد لبه پایینی است.

تویوتا bZ کامپکت SUV

SUV جدید تویوتا bZ کامپکت دارای استایل کراس اوور بیشتری با اورهنگ های کوتاه است. سقف دارای خطوط نازکی بر روی شیشه جلو و درهای جلو است، اما این خطوط در عقب ضخیم تر می شوند. ترمز سوم بخشی از یک باله است که در بالای سقف قرار گرفته است. یک چین تیز در امتداد پهلوها وجود دارد. دارای دستگیره های درب جلو از نوع فلاش است، در حالی که دستگیره های درهای عقب در ستون یکپارچه شده اند.

زوایای شیشه عقب به سمت پایین به یک نقطه تیز تبدیل می شود که به خوبی با واحد تک چراغ عقب که در سراسر عرض قرار دارد ادغام می شود. یک دیفیوزر برجسته در قسمت پایینی دم قرار دارد. درب عقب به شکل مستطیل با لبه های تیز است.

تویوتا bZ داخلی

در داخل کابین، کانسپت جدید تویوتا bZ جمع و جور SUV طراحی مینیمالیستی دارد. دارای فرمان هشت ضلعی عریض و سیستم اطلاعات سرگرمی با صفحه نمایش لمسی ایستاده در مرکز داشبورد است. یک کنسول ابزار جدید شبیه پریوس درست پشت فرمان وجود دارد. انتخابگر درایو یک ستون ساده از دکمه ها در پایه کنسول است.

کانسپت تویوتا bZ SUV

تویوتا قصد دارد پنج خودرو از خانواده مدل bZ را معرفی کند. این شرکت قبلاً bZ4X را در سطح جهانی و bZ3 را در بازار چین عرضه کرده است. bZ3 کامپکت EV نیز در بازارهای اروپایی به فروش خواهد رسید. کانسپت جدید SUV کامپکت bZ می تواند مدل الکتریکی جدیدی را در آینده ایجاد کند.


طرح مفهومی SUV کامپکت تویوتا bZ – یک خودروی الکتریکی جدید!
منبع


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: