جدول اصطلاحات حمل و نقل بین المللی کشتیرانی اتحاد دریای ایمن | transemartlogistics

به‌عنوان مثال مالکی که کشتی خود را به شخصی اجاره‌ سفری می‌دهد و در قرارداد خود را از برخی مسئولیت‌ها مبرا ‌می‌کند، حمل‌کننده‌ی خصوصی می‌باشد. حمل‌‌کنند‌گان بدون کشتی، به آن دسته از حمل‌کنندگانی گفته می‌شود که بدون اینکه مالک کشتی باشند خدمات کشتیرانی را ارائه می‌دهند. درواقع این حمل­‌کنندگان به عنوان فرستندۀ کالا قسمتی از فضای کشتی را از یک کشتیرانی می‌خرند و سپس به عنوان حمل کننده در اختیار سایر خدمات گیرندگان قرار داده و آن را اجاره می‌دهند. در ازای حمل صورت گرفته هزینۀ حمل از مشتری (تجار و بازرگانان) دریافت می‌کنند. کسی است که در بندر تخلیه، کالا را از حمل‌کننده‌ی دریایی، تحویل می‌گیرد. برخی از صاحبان کالا، این کار را، خود به‌عهده می‌گیرند، و برخی دیگر، یک بارفرابر را، به این کار می‌گمارند.

  • در این محل یا صادر کننده بار خود را تحویل حمل کننده داده یا حمل کننده بار را به وارد کننده تحویل می دهد .
  • ، از دید مشتری، حمل‌کننده ، و از دید صاحب کشتی، فرستنده‌ی کالا ، می‌باشد.
  • این عبارت، در قالب بارنامه‌های دریایی، یافت می‌شود، و منظور از آن، کسی است که باید توسط حمل‌كننده‌ی دریایی، از زمان ورود کشتی، مطلع شود، تا ترتیب دریافت کالا را، بدهد.
  • کشتی های خطوط در بنادر تحت پوشش، هر دو عمل تخلیه و بارگیری را انجام می‌دهند.

این فعالیت­ها شامل هماهنگی­های مختلف در زمینه بارنامه و عقد قراردادهای مختلف بین طرفین است. برخی شرکت­ها که به این فعالیت مشغول هستند به شرکت­های فوروارد کننده یا فورواردر معروف هستند. خطوط کشتی‌رانی LINER، به شرکت‌هایی اطلاق می‌شود که، دارای کشتی، و برنامه‌ی منظم حمل هستند، و میان بنادر معینی، تردد دارند. در خطوط منظم، كشتي، دريك مسير معين، و با برنامه‌ی زماني از پيش تعيين‌شده، كالا يا مسافر، حمل مي‌كند.

جدول اصطلاحات حمل و نقل بین المللی کشتیرانی اتحاد دریای ایمن | transemartlogistics

به علاوه مدت حمل شامل زمانی است که مسافر از طریق آب از خشکی به کشتی یا بالعکس حمل شود. مشروط بر آنکه قیمت این حمل در بلیط منظور شده باشد و یا وسیله به کار برده شده برای حمل اضافی از طرف متصدی حمل در اختیار مسافر قرار گرفته باشد. فاس به معنی تحویل کنار کشتی است و تحت این مقررات تعهده فروشنده با گذاردن کالا کنار کشتی روي اسکله یا بارج به پایان می‌رسد. بدین مفهوم که خریدار تمام هزینه‌ها و مسوولیتهاي خسارت یا فقدان را از زمان گذاشتن کالا کنار کشتی باید متحمل می­شوند. باید توجه داشت که برخلاف مقرارت فوب این مقررات خریدار را موظف می­کند تا تشریفات صادراتی کالا را انجام دهد. فعالیت­های فورواردی به فعالیت­هایی گفته می­شود که در آن دو طرف هماهنگی­هایی را برای انتقال کالا انجام می­دهند.

پرداخت وجه کالا و انتقال ارز

گیرنده‌ی کالا می‌تواند خریدار، کارگزار یا نماینده‌ خریدار باشد. كشتي‌هاي خطوط، در بنادر تحت پوشش، هر دو عمل تخليه و بارگيري را، انجام مي‌دهند. دارا بودن طراحی که با پیش بینی بست هایی در گوشه ها باعث محفوظ و محکم نگاهداشتن و یا حمل و نقل آسان می گردد. ماهیت دائمی داشته و در نتیجه به اندازه کافی محکم باشد تا بتواند به طور مکرر مورد استفاده قرار گیرد.

بارنامه دریایی کالای دریافت شده

بارنامه ی این شرکت ها یک بارنامه مجزا بوده که به مشتریان یا SHIPPER ارسال شرکت حمل و نقل بین المللی ترنس مارت لجستیک می کنند. حمل کننده عمومی در مسیر پوششی خود خدمات حمل و نقل را به مشتریان ارائه می دهد. این حمل کننده کالای مشتریان را تا مقصد مورد نظر حمل کرده و مسئولیت حمل و نقل کالا و خود کالا را از زمان آغاز حمل تا تحویل در مقصد به عهده می گیرد. یکی دیگر از اصلاحات حمل دریایی پرکاربرد THROUGH CONTAINER SERVICE PORT می باشد که به بندر چند منظوره‌ی کانتینری گفته می شود .


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: