جیلی گلکسی E8 | bama.ir

پس از تاسیس برند گلکسی توسط جیلی در ابتدای سال جاری، دو محصول به اسامی L7 و L6 با پیشرانه هیبرید عرضه شد. حالا نوبت به سومین محصول گلکسی یعنی E8 رسیده که اولین بار در ماه سپتامبر توسط MIIT معرفی شد.

طراحی جیلی گلکسی E8

این سدان برقی کانسپت گلکسی لایت شکل گرفته، خودرویی که در نمایشگاه شانگهای 2023 رونمایی شد.

جیلی گلکسی E8

این خودروی فستبک با چراغ‌های باریک و منحنی جلو، فرم‌های هندسی داخل سپر جلو، چراغ‌های خوشامدگویی جلوپنجره، چراغ یکپارچه عقب کانسپت گلکسی لایت را به یاد می‌آورد، برخی از ویژگی‌های آن را به همراه ندارد. این فرم خمیده با دستگیره های مخفی می شود و درهای بدون قاب، طرحی قابل قبول و شبیه به اعضای سری یونی را پدید آورده است، که ضریب 0.199 درگ را به همراه دارد.

ترکیب بدنه جی گلکسی E8 در طول، عرض، ارتفاع و فاصله بین مناطق به ترتیب 5.01، 1.92، 1.465 و 2.925 متر اعلام شده است، که از نظر دیدگاه به آئودی A6، اکسید استرا ES و مرسدس بنز E کلاس نزدیک است.

کابین و امکانات جیلی گلکسی E8

بیرون بدنه، طراحی فضای داخلی جیلی گلکسی E8 را می‌توان پیشرو و جرانه دانست. داشبورد خودرو به شکل یک سطح طراحی شده است که علاوه بر خروجی نواری تهویه، یک نمایشگر سرتاسری با نمایش 8K را روی خود جای داده است. فرمان خودرو هم به صورت مستطیل طراحی شده است، به نحوی که بخشی از غربیلک آن برای بهتر دیده شدن صفحه نشان‌دهنده حذف است.

جیلی گلکسی E8

مشخصات فنی گلکسی E8

تولید دو محصول گلکسی، E8 دیگر سری پلتفرم SEA گروه جیلی شکل گرفته است. شرکت سازنده فعلا از اعلام مشخصات فنی گلکسی E8 خودداری کرده است، ولی اسناد MIIT، این خودرو به یک موتور برقی با 272 اسب‌بخار قدرت ساخته شده است، که روی مرکزی عقب نصب می‌شود. این پیشرانه توسط یکی از زیرمجموعه های جیلی ساخته شده و در اسمارت هشتگ وان و محصولات زیر شامل X , 001 و 009 هم نصب می شود.

قیمت جیلی گلکسی E8

پس از رونمایی از جیلی گلکسی E8 تا قبل از پایان سال جاری، فروش این خودرو هم آغاز می شود. جیلی فعلا در مورد احتمال صدور این محصول به کشورهای دیگر سکوت کرده است.

با توجه به ماه اقتصادی جیلی گلکسی E8می‌توان انتظار داشت که قیمت پایه آن در حدود 200 هزار یوان (27600 دلار) تعیین شود، که تقریباً با خودرویی مانند بی وای دی هان باشد. EV برابری می‌کند. از دیگر رقبای این خودرو می‌توانم به نتا اس، گک آیون هایپر GT و لیپ موتور C01 اشاره کرد.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

منبع: https://bama.ir/o/eftnk6k5


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: