خدمات ما: طراحی و ساخت اتاق فرار- اسکیپ روم | آل اسکیپ

به همین خاطر این افراد باید بتوانند با در نظر گرفتن سناریو و شرایط محیط اتاق فرار در نهایت معماهایی چالش برانگیز و در حین حال نه چندان سخت را طراحی کنند و نقشه پنهان سازی سرنخ ها را ارائه دهند. در واقع تا این مرحله راه اندازی اتاق فرار بر روی کاغذ و به صورت یک طرح کلی انجام شده است. پدید آمدن مواردی اینچنینی اگرچه ناشی از نبوغ و استعداد بی حد و حصر و غیر قابل پیش بینی بازیکنان است، ولی ممکن است ریتم بازی را به گونه ای تغییر دهد که حتی بخش هایی از بازی جذابیتشان را از دست دهند. یا ممکن است به دلیل ظاهر نامفهوم وسیله و یا عدم درک مشابه بین طراحان اتاق فرار و بازیکنان وسیله ای بسیار مصرفی و مستهلک گردد که در گروه های تست اتاق فرار به این امر پی خواهیم برد، پس پویایی در طراحی و ساخت اتاق فرار از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

دستۀ دوم عناصری هستن که توی جریان بازی نقش دارن و جزئی از معماها محسوب می‌شن. وقتی به اولین پیش‌نویس سناریو رسیدید، فکر نکنید این نسخۀ نهایی شماست. شما باید بارها سناریو رو بازنویسی کنید تا به ایده‌آل‌ترین حالت برسید. اینجا می‌تونید اولین پیش‌نویس رو برای دوست و آشنا بفرستید یا ماجرا رو براشون تعریف کنید و بازخورد بگیرید.

جایگاه روان شناسی در طراحی و ساخت اتاق فرار:

این پژوهشگر به این نتیجه رسید که «مهارت یک فرد» و «دشواری یک کار» در تعامل با همدیگه عمل می‌کنن تا حالات شناختی و عاطفی خاصی به انسان دست بده. به زبون ساده، این نظریه دنبال این بود که انسان چطور می‌تونه از فعالیت‌هاش لذت و رضایت پایدار کسب کنه. در هر حال، نکتۀ مهم توی انتخاب لوکیشن اینه که شما نباید توی ایجاد اون تجربۀ حسی و فراگیر برای مخاطب محدود باشید؛ یعنی بتونید حداکثر کار ممکن رو برای خلق عناصر غوطه‌وری و دکور مرتبط با سناریو و ژانر پیاده کنید. خب، اگه ژانر و لحن بازی رو انتخاب کردید و هنوز ایده‌ای برای سناریو یا قصۀ بازی ندارید، باید یه طوفان فکری تمام‌عیار داشته باشید و تمام ایده‌های داستانی که به ذهنتون می‌رسه یا قبلاً شنیدید رو مرور کنید. در نهایت هم ببینید کدوم بیشتر به دلتون می‌چسبه و به فضا و لوکیشنی که دارید میاد.

بررسی محل ساخت اسکیپ روم

در مرحله بعد برای ساخت اتاق شکنجه ما نیازمند خرید قلع و مس و روی هستیم که به مبلغ y خریداری کارخانه اسکیپ روم میکنیم. اگه سناریوی شما به چنین افرادی نیاز داره، باید به دنبال اکتورهایی پر جنب ‌و جوش و ترجیحاً جوان باشید که بتونن از پس وظایفشون بربیان. برای گریم کردنشون هم اگه دنبال یه گریم خیلی خفن هستید، به یک گریمور حرفه‌ای نیاز خواهید داشت. در هر صورت، تجربه نشون داده که توی هر تیم 5-6 نفره، حداقل یه نفر حتماً طرفدار معماهای ریاضی هست. نهایت بتونید از اصول اولیۀ جبر استفاده کنید تا همۀ افراد گروه رو درگیر نگه دارید. اینجا بازیکن باید کمی نگاه و طرز فکر خودشو به هم بریزه یا سر خودش رو به پهلو بچرخونه تا منظور یه تابلو روی دیوار یا یه تصویر توی روزنامه‌ قدیمی رو بفهمه.

  • همین موضوع باعث می‌شود شما در انتخاب بهترین اتاق فرار به مشکل دچار شوید.
  • یکی از باورهای رایج در رابطه با ساخت و راه اندازی اتاق فرار این است که سخت‌ترین قدم، اولین گام شماست؛ اما اینطور نیست!
  • هرچه موقعیت مکانی شما نزدیک‌تر باشه، تبلیغات شما رتبۀ بالاتری می‌گیره.

خدمات ما: طراحی و ساخت اتاق فرار- اسکیپ روم | آل اسکیپ

مشاوره گرفتن از افرادی که قبلا اتاق فرار راه اندازی کردن؛ می‌تونه خیلی کمک کننده باشه. با توجه به این که بعضی ژانرها، گستردگی فراوانی تو این زمینه دارن؛ لازمه با شناخت درست ژانر؛ نیاز مخاطب و صد البته توان مالی و علاقمندی خودتون یک لحن مشخصی رو انتخاب کنین. مثلا اگه میخواین اتاق فرار ترسناک کار کنین، باید دقیقا مشخص کنین لحن گوتیک ( تیره و نا امید کننده ) رو انتخاب می کنین یا اسلشر (پر از خون و خونریزیو ترس و هیجان). بعد از این مراحل، نوبت به انجام تبلیغات و استخدام گیم مستر و اکتور (در صورت نیاز) میرسه. خبر خوب اینه که اگه اسکیپ رومی که ساختین؛ سناریوی خوب، طراحی صحنه و اجرای حرفه‌ای داشته باشه؛ نیازی به تبلیغات زیادی نخواهید داشت و بازیکن‌ها خودشون اتاقتون رو پیدا می‌کنند. مساله بسیار مهم در این زمینه این است که علاقه مندان به این بازی و جامعه هدف در اسکیپ روم ها، جوانان می باشند.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: