خط زمانی راه اندازی هیوندای اینستر EV هند – تاتا پانچ EV Fighter

همین چند روز پیش، هیوندای از خودروی برقی پایه خود، اینستر، برای بازار جهانی رونمایی کرد. این خودروی برقی جمع و جور در نمایشگاه خودروی بوسان در کره جنوبی به نمایش گذاشته شد. هیوندای اینستر کاملاً جدید که بر اساس کاسپر با مشخصات جهانی ساخته شده است، در نیمه دوم سال 2026 راهی هند نیز خواهد شد. این شاسی بلند الکتریکی کوچک با نام رمز HE1 مستقیماً با تاتا پانچ EV که در حال حاضر غالب است، رقابت خواهد کرد. بخش این شرکت قصد دارد 65000 دستگاه از اینستر EV در کارخانه خود در چنای تولید کند. Creta EV، در ژانویه 2025.

اینستر EV هیوندای با 3825 میلی‌متر طول، فاصله بین دو محور 180 میلی‌متر از کاسپر بیشتر است. عرض و ارتفاع آن 1.6 متر خواهد بود. در مقایسه با رقیب اصلی خود، تاتا پانچ EV (که 3857 میلی متر طول دارد)، کوتاه تر خواهد بود.

هیوندای اینستر رنج

در بازارهای جهانی، اینستر با دو گزینه پیشرانه عرضه خواهد شد: یک باتری 97 اسب بخاری، باتری استاندارد 42 کیلووات ساعتی و یک باتری 115 اسب بخاری با برد بلند 49 کیلووات ساعتی. در حالی که اولی برد ادعایی 300 کیلومتر را ارائه می دهد، دومی برد 355 کیلومتر را وعده می دهد. گشتاور خروجی هر دو پیشرانه 147 نیوتن متر خواهد بود.

با بسته باتری استاندارد 42 کیلووات ساعتی، EV شتاب 0 تا 100 کیلومتر در 11.7 ثانیه و حداکثر سرعت 140 کیلومتر در ساعت را ارائه می دهد. از سوی دیگر، نسخه لانگ برد قادر به شتاب 0 تا 100 کیلومتر در 10.6 ثانیه و محدودیت سرعت الکترونیکی 150 کیلومتر بر ساعت خواهد بود. در هند، خودروساز کره جنوبی احتمالا هیوندای اینستر را با هر دو بسته باتری معرفی خواهد کرد.

اینستر EV

با توجه به فضای داخلی و ویژگی‌های آن، Inster EV احتمالاً با برخی از ویژگی‌های پیشرفته مانند تنظیمات صفحه‌نمایش دوگانه-سیستم اطلاعات سرگرمی 10.25 اینچی و خوشه ابزار 10.25 اینچی- دوربین 360 درجه با نظارت بر نقاط کور، خودکار عرضه می‌شود. کنترل آب و هوا، فناوری ADAS و موارد دیگر. خودروی برقی جمع و جور دارای چهار صندلی تک نفره خواهد بود و همه آن‌ها کاملاً صاف تاشو خواهند بود. دو صندلی عقب دارای عملکردهای کشویی و خوابیده خواهند بود.

ویژگی های هیوندای اینستر
هیوندای اینستر داخلی

منبع


خط زمانی راه اندازی هیوندای اینستر EV هند – تاتا پانچ EV Fighter
منبع: https://www.indiacarnews.com/news/hyundai-inster-ev-india-launch-timeline-tata-punch-ev-fighter-62229/


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: