خودروهای الکتریکی آینده از تاتا و ماهیندرا تا سال 2025


تاتا موتورز در حال حاضر بر بخش خودروهای برقی سواری با نزدیک به 90 درصد سهم بازار حاکم است. این شرکت قصد دارد با معرفی طیف وسیعی از خودروهای الکتریکی جدید در کشور، برتری خود را نسبت به رقبا حفظ کند. از سوی دیگر، ماهیندرا در حال حاضر XUV400 را در بخش خودروهای الکتریکی به فروش می رساند. این سازنده داخلی UV قبلاً اعلام کرده است که قصد دارد طیف گسترده ای از خودروهای الکتریکی را در 3 تا 4 سال آینده در کشور راه اندازی کند. در اینجا لیستی از خودروهای الکتریکی و SUV های آینده تاتا موتورز و ماهیندرا آمده است.

تاتا پانچ EV
تاتا هریر EV
تاتا سافاری EV
تاتا کوروو
تاتا سیرا

تاتا هریر الکتریک

تاتا موتورز در حال آماده شدن برای عرضه طیف گسترده ای از خودروهای برقی جدید است. اکثر مدل ها با گزینه های ICE و همچنین پیشرانه الکتریکی ارائه می شوند. این سازنده داخلی UV نسخه الکتریکی SUV میکرو پانچ را در سال 2023 معرفی خواهد کرد. این شرکت همچنین در حال آماده سازی نسخه الکتریکی شاسی بلندهای هریر و سافاری در سال 2024 است. در واقع، نسخه مفهومی تاتا هریر EV در نمایشگاه خودروی 2023 رونمایی شد. .

این سازنده همگن UV، کوپه SUV Curvv را در سال 2024 در کشور تایید کرده است. این شرکت کانسپت EV را در سال 2022 به نمایش گذاشته بود. مدل جدید بر اساس پلتفرم GEN 2 است که یک نسخه به شدت اصلاح شده از پلت فرم موجود ALFA است.

تاتا سیرا توربو بنزین

تاتا کانسپت 4 درب سیرا را در نمایشگاه خودرو 2023 به نمایش گذاشته بود. نسخه نهایی آن قرار است در سال 2025 در بازار ما عرضه شود. این شرکت SUV سبک زندگی را با دو گزینه پیشرانه – بنزینی و الکتریکی معرفی خواهد کرد. شاسی بلند جدید تاتا سیرا بر روی پلت فرم Gen 2 یا معماری SIGMA که یک معماری هیبریدی است طراحی و توسعه خواهد یافت. مدل الکتریکی احتمالاً به یک بسته باتری 60 کیلووات ساعتی مجهز خواهد شد. Sierra EV احتمالا با سیستم AWD با دو موتور الکتریکی نصب شده در محورهای جلو و عقب عرضه می شود. احتمالاً با یک بار شارژ می تواند مسافتی در حدود 500 کیلومتر را ارائه دهد.

ماهیندرا XUVe8
ماهیندرا XUV e9
ماهیندرا BE.05

ماهیندرا XUVe8

ماهیندرا کانسپت جدید 5 SUV الکتریکی را در سال 2022 به نمایش گذاشته بود. این شرکت 2 شاسی بلند الکتریکی را با نام تجاری XUV و 3 شاسی بلند الکتریکی را با نام تجاری جدید BE به نمایش گذاشته بود. از بین این خودروهای الکتریکی، 3 مدل تا سال 2025 در بازار ما عرضه خواهند شد. ماهیندرا XUV.e8 اولین مدلی خواهد بود که تا دسامبر 2024 در بازار ما عرضه می شود، در حالی که XUV.E9 تا آوریل 2025 عرضه می شود.

شاسی بلند برقی ماهیندرا BE 05 تا اکتبر 2025 در بازار ما به فروش خواهد رسید. XUV e8 تا حد زیادی شبیه به XUV700 SUV است. حدود 45 میلی متر بلندتر، 10 میلی متر عریض تر و 5 میلی متر بلندتر از XUV700 است. شاسی بلندهای جدید دارای سیستم چهار چرخ متحرک و بسته باتری 80 کیلووات ساعتی خواهند بود. گفته می شود که قدرت خروجی آن در محدوده 230 اسب بخار تا 350 اسب بخار است.


خودروهای الکتریکی آینده از تاتا و ماهیندرا تا سال 2025 – سیرا تا XUV e8
منبع


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: