خودروهای تاتا، خودروهای شاسی بلند و خودروهای برقی آینده – 8 مدل


در اینجا لیستی از خودروهای شاسی بلند جدید تاتا و خودروهای الکتریکی آینده در کشور طی 2 تا 3 سال آینده آمده است.

تاتا نکسون کوپه SUV

پس از معرفی تیاگو و تیگور CNG، تاتا موتورز اکنون آماده معرفی نسخه CNG شاسی بلند کامپکت Nexon است. در واقع، این شرکت آزمایش CNG Tata Nexon را آغاز کرده است. احتمالاً موتور 1.2 لیتری Revotron توربو بنزینی و دو گزینه گیربکس – 6 سرعته دستی و AMT – نیرو می گیرد. در مقایسه با واحد بنزینی معمولی که برای 120 اسب بخار و 170 نیوتن متر خوب است، انتظار می رود نسخه CNG این SUV 15 اسب بخار قدرت کمتری ارائه دهد.

فیس لیفت جدید تاتا هریر 2023

تاتا موتورز در حال آماده‌سازی به‌روزرسانی میان‌دوره‌ای برای هریر SUV است که از سال 2018 به فروش می‌رسد. ظاهراً مدل جدید در نیمه اول سال 2023 عرضه می‌شود. این بار، فیس لیفت جدید هریر با فناوری‌های پیشرفته و یک موتور بنزینی این SUV با نمای جلویی به شدت اصلاح شده عرضه خواهد شد. این خودرو با جلوپنجره و چراغ‌های جلوی جدید طراحی شده و سپر اصلاح‌شده عرضه می‌شود. این SUV می تواند مجموعه جدیدی از رینگ های آلیاژی را دریافت کند.

تاتا هریر 2023 احتمالاً با ADAS (سیستم کمک راننده پیشرفته)، دوربین 360 درجه، سیستم اطلاعات سرگرمی به روز، کنسول ابزار کاملا دیجیتال، ترمز دستی الکترونیکی و روشنایی محیط عرضه خواهد شد. انتظار می‌رود این شاسی‌بلند یک موتور 1.5 لیتری توربوشارژ بنزینی دریافت کند که گفته می‌شود قدرتی در حدود 150 تا 160 اسب‌بخار دارد. انتظار می‌رود این خودرو با گیربکس اتوماتیک، شیفترهای پدال و حالت‌های رانندگی چندگانه عرضه شود.

Tata Safari Adventure Persona White

تاتا موتورز همچنین در حال آزمایش مشتقات بنزینی شاسی بلند سافاری است که احتمالاً موتور 1.5 لیتری توربو بنزینی را دریافت خواهد کرد. این موتور برای اولین بار در SUV هریر در اوایل سال 2023 معرفی خواهد شد. هر دو گزینه گیربکس دستی و اتوماتیک ارائه خواهند شد. نه تنها موتور بنزینی، بلکه انتظار می رود تاتا سافاری نیز تغییرات طراحی و فضای داخلی ارتقا یافته را دریافت کند.

مشخصات تاتا آلتروز EV

تاتا موتورز کانسپت Altroz ​​EV را در نمایشگاه خودرو 2020 به نمایش گذاشته بود. این شرکت اکنون آزمایش هاچ بک برقی را آغاز کرده است. در مقایسه با نسخه معمولی ICE، تاتا آلتروز EV جدید دارای طراحی متفاوتی از سپرهای جلو و عقب، جلوپنجره بسته، سدهای بادی با طرح ستاره، رینگ‌های آلیاژی جدید با هایلایت‌های آبی و بخش سیاه‌شده در درب عقب است. هایلایت آبی در داخل کابین نیز عرضه خواهد شد. احتمالاً با فناوری الکتریکی Ziptron به روز شده این برند عرضه می شود که در Tata Nexon EV ارائه می شود.

Tata Punch IPL 2022 Edition

تاتا موتورز اعلام کرده است که تا پایان سال 2023 2 خودروی الکتریکی جدید بر اساس مدل‌های ICE موجود عرضه می‌کند. طبق گزارش‌ها، این شرکت در حال کار بر روی نسخه الکتریکی Punch micro SUV است. احتمالاً ارزان‌ترین مدل الکتریکی این برند در بازار ما خواهد بود. این خودرو از فناوری قوای محرکه Ziptron EV استفاده می‌کند که Nexon EV را تامین می‌کند. این خودروی کامپکت EV احتمالاً از یک بسته باتری لیتیوم یونی 30.2 کیلووات ساعتی استفاده می‌کند که قدرت موتور الکتریکی 129 اسب بخاری نصب شده روی محور جلو را تامین می‌کند. Nexon EV برد ادعایی 312 کیلومتر را با یک بار شارژ ارائه می دهد.

تاتا Curvv SUV کوپه جلو

تاتا موتورز کانسپت کوپه SUV الکتریکی Curvv را در اوایل سال جاری به نمایش گذاشته بود. نسخه تولیدی SUV کوپه تا سال 2024 وارد بازار ما خواهد شد. این خودرو بر اساس پلت فرم تاتا X1 است که زیربنای طیف نکسون است. مهندسان تاتا پلتفرم را تغییر داده اند تا مدل های بزرگتر و بسته های باتری مختلف را در خود جای دهد. شاسی بلند کوپه احتمالاً 4.3 متر طول دارد و بر روی فاصله بین دو محور بلندتر سوار خواهد شد. احتمالاً دارای بسته باتری بزرگتر 40 کیلووات ساعتی با برد بیش از 400 کیلومتر است. این SUV با خودروهایی مانند MG ZS EV و Hyundai Kona EV روبرو خواهد شد.

شاسی بلند الکتریکی تاتا آوینیا

تاتا موتورز اخیراً کانسپت کاملاً جدید SUV الکتریکی را معرفی کرده است که همچنین نشان‌دهنده معرفی معماری جدید GEN 3 این برند – «Born Electric» است. این پلتفرم به اندازه کافی همه کاره است تا چندین سبک بدن را در خود جای دهد. مشابه معماری اسکیت بورد معمولی، دارای فاصله بین دو محور طولانی است تا بسته باتری بزرگ را در خود جای دهد. نسخه تولیدی Avinya EV شاهد عرضه به بازار در سال 2025 خواهد بود.

مفهوم تاتا سیرا

تاتا موتورز کانسپت Sierra EV را در نمایشگاه خودرو 2020 به نمایش گذاشته بود. نسخه تولیدی Sierra EV بر اساس پلتفرم جدید تاتا SIGMA خواهد بود. این پلتفرم مبتنی بر پلتفرم آلفا است که به شدت برای الکتریکی سازی اصلاح شده است. به منظور تطبیق با پیشرانه الکتریکی، خودروساز منطقه مخزن سوخت خود را اصلاح کرده، تونل انتقال را حذف کرده و اعضای جانبی را برای ایجاد یک طبقه مسطح برای بسته باتری فشار داده است.


خودروهای تاتا، خودروهای شاسی بلند و خودروهای برقی آینده – 8 مدل
منبع