خودروهای دیزلی هوندا در هند ممکن است متوقف شوند


خودروسازانی مانند ماروتی سوزوکی، فولکس واگن، اشکودا، نیسان و رنو قبلاً خودروهای دیزلی خود را در هند کنار گذاشته‌اند. اکنون، هوندا کارز هند ممکن است به زودی به این گروه بپیوندد زیرا گزارش شده است که خودروهای دیزلی خود را در این کشور متوقف می کند.

تاکویا تسومورا، رئیس و مدیر عامل هوندا کارز هند در گفتگو با یک نشریه رسانه آنلاین، فاش کرد که این شرکت زیاد به موتورهای دیزلی فکر نمی‌کند، زیرا پاک کردن RDE (انتخاب آلاینده‌های واقعی رانندگی) با مشعل روغن بسیار دشوار است. در واقع، بیشتر خودروسازان پیشرانه های دیزلی خود را در بازار اروپا متوقف کرده اند.

لیست قیمت هوندا سیتی 2020

همانطور که می دانید، هنجارهای RDE خودروها را ملزم می کند که اهداف آلایندگی را حتی در شرایط دنیای عقب برآورده کنند. این مقررات از آوریل 2023 لازم‌الاجرا خواهد شد. هنجارهای CAFÉ-2 و مقررات BS6 II نیز قرار است به ترتیب از آوریل 2022 و 2023 اجرا شوند. هدف هنجارهای میانگین راندمان سوخت شرکتی (CAFÉ) کاهش مصرف سوخت با کاهش انتشار کربن است. بر اساس CAFÉ II، خودروسازان باید با 113 گرم دی‌اکسید کربن در هر کیلومتر، بر اساس وزن متوسط ​​صنعت 1145 کیلوگرم، مواجه شوند. همچنین مصرف سوخت خودروها را تا 13 درصد افزایش می دهد.

در حال حاضر، سبد محصولات هندی هوندا شامل چهار مدل است که با پیشرانه دیزلی در دسترس هستند: جاز هاچ بک ممتاز، SUV ساب کامپکت WR-V، سدان کامپکت Amaze و سدان سایز متوسط ​​City. اگر گزارش ها را باور کنیم، خودروساز ژاپنی ممکن است قدیمی شدن خود از جمله Jazz، WRV و City را متوقف کند. این شرکت روی گسترش خط تولید مدل های SUV و ارتقاء شبکه فروش خود تمرکز خواهد کرد.

هوندا تایید کرد که SUV جدید آینده برای هند فاز توسعه را تکمیل کرده و پس از برخی تنظیمات نهایی وارد تولید انبوه شده است. این احتمالاً یک شاسی بلند سایز متوسط ​​است که هیوندای کرتا، کیا سلتوس، تویوتا هایریدر جدید و ماروتی گرند ویتارا را به چالش خواهد کشید.

منبع


خودروهای دیزلی هوندا در هند ممکن است متوقف شوند – سیتی، شگفت انگیز
منبع