خودروی برقی تسلا ارزان تر برای هند


ایلان ماسک در یک سخنرانی مجازی در یک گردهمایی تجاری در نشست جاری G-20 در اندونزی گفت که این شرکت در حال بررسی توسعه تسلای ارزان قیمت در هند است. مدیر اجرایی تسلا گفت که در حال بررسی پیشنهادی برای ساخت یک مدل تسلا مقرون به صرفه برای بازارهای در حال توسعه مانند هند و اندونزی است.

ایلان ماسک در سخنرانی در اجلاس G-20 گفت: “ما فکر می کنیم که ساخت یک وسیله نقلیه بسیار مقرون به صرفه تر منطقی است و باید کاری انجام دهیم.” برای افرادی که نمی دانند، هند درخواست ایلان ماسک برای تخفیف مالیاتی بر خودروهای الکتریکی تسلا را در اوایل امسال رد کرده بود. این پیشنهاد به دلیل مشارکت کافی خودروسازان جهانی در چارچوب موجود رد شد.

ایلان ماسک تسلا ارزان تر در هند

ویوک جوهری، رئیس هیئت مرکزی مالیات‌های غیرمستقیم و گمرکات، گفت: «ما بررسی کردیم که آیا تعرفه‌ها نیاز به تنظیم مجدد دارند یا خیر، اما مقداری تولید داخلی در حال انجام است و برخی سرمایه‌گذاری‌ها با ساختار تعرفه‌های فعلی وارد شده است. پس واضح است که این مانعی ندارد.»

تسلا هنوز برنامه ای برای تولید و خرید محلی از هند ارائه نکرده است. این شرکت در حال مذاکره با دولت هند برای کاهش مالیات واردات خودروهای الکتریکی قبل از ورود به بازار است. از سوی دیگر، دولت می گوید که تسلا به جای مونتاژ قطعات CKD باید در هند تولید کند.

هند برای خودروهای کاملا وارداتی با ارزش هزینه، بیمه و باربری (CIF) بیش از 40 هزار دلار و 60 درصد برای خودروهای با ارزش CIF، عوارض 100 درصدی وضع کرده است. گزارش های قبلی ادعا می کنند که ایلان ماسک به دنبال ملاقات با نخست وزیر نارندرا مودی برای لابی کردن برای کاهش تعرفه واردات بوده است. از سوی دیگر، دولت هیچ برنامه ای برای ارائه هیچ گونه مزیت مالیاتی به خودروساز برقی ندارد زیرا می تواند دیگر خودروسازان را دلسرد کند.

منبع – تلگراف هند


یک خودروی الکتریکی ارزان‌تر تسلا برای هند – ایلان ماسک
منبع


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: