دوچرخه CNG آزادی Bajaj چقدر ایمن است – توضیح داده شده است

اولین موتور سیکلت CNG جهان – آزادی باجاج 125 – بالاخره اینجاست. سری مدل های این دوچرخه در سه نوع ارائه می شود: Drum، Drum LED و Disc LED، به ترتیب با قیمت 95000 روپیه، 1.05 لک و 1.10 روپیه (همه در نمایشگاه قبلی). جالب اینجاست که Freedom 125 دارای یک موتور بنزینی تک سیلندر 125 سی سی به صورت افقی و یک مخزن CNG است که در زیر صندلی بلند آن قرار گرفته است.

با مخازن بنزین و CNG هر کدام 2 لیتری، برد ادعایی 330 کیلومتر را ارائه می دهد. موتور بنزینی اوج قدرت 9.5 اسب بخار و 9.7 نیوتن متر گشتاور تولید می کند. گفته می شود دوچرخه جدید باجاج CNG بازده سوخت 102 کیلومتر بر کیلوگرم را در حین کار با CNG و 65 کیلومتر در لیتر با بنزین ارائه می دهد. مخزن CNG که در یک قاب چوبی قرار گرفته است، در صورت پر شدن کامل ۱۸ کیلوگرم وزن دارد.

Bajaj Freedom 125 CNG – فیلم تست تصادف

از آنجایی که این اولین دوچرخه CNG در هند است، تردیدهایی در مورد ایمنی آن وجود دارد، زیرا دارای مخزن پر از گاز CNG است که در زیر صندلی نصب شده است. خب باجاج اتو جوابی برای آن دارد. این سازنده دو چرخ در پونا می گوید که Bajaj Freedom CNG جدید 11 آزمایش مختلف تصادف و ضربه را در مرکز آزمایش خود انجام داده است. اولاً، صحبت در مورد تست Truck Runover، مخزن CNG دوچرخه توسط کامیونی به وزن 10 تن مورد آزمایش قرار گرفت. نتایج نشان می دهد که مخزن CNG در موقعیت خود سالم مانده است و هیچ نشانه ای از نشتی وجود ندارد.

در تست های برخورد از جلو، دوچرخه جدید باجاج CNG با یک مانع برخورد 1.5 تنی که با سرعت نسبی 60 کیلومتر در ساعت به سمت آن حرکت می کرد، برخورد کرد. در این برخوردهای رودررو هیچ آسیبی به مخزن CNG آن وارد نشد. Bajaj Auto 9 آزمایش دیگر انجام داد، یعنی تست آونگ جلویی، تست ضربه سمت راست، تست ضربه سمت چپ، تست ضربه عقب، تست سقوط عمودی، تست خروج 20G، دو نوع تست ضربه سوپاپ CNG، و یک واحد پرکننده 50 کیلوگرمی. تست قدرت.

برای اطمینان از ایمنی، باجاج قاب و زیرفریم را محکم کرده است تا مخزن CNG را در هنگام برخورد یا ضربه ایمن نگه دارد. همچنین کمی دورتر از موتور بنزینی قرار گرفته است و بنابراین از گرم شدن موتور جلوگیری می کند.

Bajaj Freedom CNG – ویدیو نگاه اول

ویدئو منبع


دوچرخه CNG آزادی Bajaj چقدر ایمن است – توضیح داده شده است
منبع: https://www.indiacarnews.com/news/how-safe-is-bajaj-freedom-cng-bike-explained-62240/


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: