دکوراسیون شیک خانه 60 متری در تهرانپارس

اگر تلویزیون بر روی دیوار نصب شود، حداقل ارتفاع آن از سطح زمین 120 سانتی متر خواهد بود. حداقل عرض محل قرار گیری اجاق گاز 60 سانتی متر، یخچال 70 سانتی متر، فریزر 60 سانتی متر (در مورد یخچال های ساید بای ساید فضایی به عرض 130 سانتی متر مورد نیاز است) اگر دو ردیف کابینت روبه روی هم در آشپزخانه تعبیه شده باشد، حداقل عرض فضای بین دو ردیف باید 130 سانتی متر باشد. به عبارت دیگر هزینه دستمزد یک طراح طبق خدماتی که برای ساختمان شما در نظر میگیرد محاسبه میشود. همچنین موارد و نکاتی که در این مقاله در اختیار شما قرار داده شده است برایتان کاربردی، مفید و آموزنده واقع شده باشد. به طور کلی در مورد جاگذاری فضاها باید به چند نکته دقت کرد؛ اول اینکه اتاق خواب ها بهتر است نور شرق و یا جنوب بگیرند و در جهت شرقی منزل جاگذاری شوند و آشپزخانه در جهت مخالف یعنی غرب خانه باشد و نور غرب دریافت کند، بدین ترتیب گل و گیاهان خانگی که معمولا در آشپزخانه قرار می گیرند نور مستقیم غرب را دریافت می کنند. در صورتی که بدانید چگونه به صورتی آسان این کا را انجام دهید؛ رضایتمندی مشتریان را دریافت و در نهایت روز به روز با مشتریان بهتر، پروژه های سودآورتر مواجه و به شغلتان خواهید بالید .

فضای لازم و استاندارد برای سکونت یک خانواده 4 نفره در حدود 150 متر است. گروه مهندسی آچیلان دکور به عنوان بهترین شرکت دکوراسیون داخلی در رتبه نخست فهرست ما قرار دارد. بهترین جای قرار گیری فضای نشیمن نیز در قسمت غربی خانه و نزدیک به آشپزخانه است. برای مثال در حال حاضر نزدیک به فصل پاییز هستیم، پس چیدمان پاییزی منزل و استفاده از تم پاییزی منزل میتواند ایده جذابی برای تغییر دکوراسیون منزل قدیمی باشد. برای مثال میتوانید از کدو استفاده کنید، از گلهای خشک مانند گندم استفاده کنید، دسته گلهایی با رنگهای پاییزی درست کنید و روی میز ناهارخوری قرار بدهید. 6. از تزیینات پاییزی استفاده کنید. اگر به دنبال تغییر دکوراسیون ارزان برای اتاق خواب هستید میتوانید با استفاده از این ایده، تحولی در اتاق خواب ایجاد کنید. معمولا درب اتاق خواب به یک فضای خصوصی و یا راهرو با عنوان هال خصوصی باز می شود و با فضای پذیرایی یا آشپزخانه در ارتباط مستقیم نیست. ابعاد مناسب آینه یکی دیگر از نکات مهم در این باره به شمار می رود. در مورد قطعاتی که مساحت آن ها از 120 متر کمتر است، سطح اشغال بنا می تواند حداکثر تا 80 درصد نیز فراتر رود. زیربنای طبقه همکف (سطح اشغال بنا) نباید از 60 درصد (حداکثر 65 درصد) مساحت زمین فراتر رود.

از این رو سعی کردهایم تا در کنار بالا بردن سطح آگاهی از فرهنگ و نیاز مخاطب، دانش خود را در طراحی دکوراسیون داخلی افزایش داده و ضمن احترام ویژه برای مشتریمان، خدمتی متفاوت ارائه دهیم. سعی کنید چیدمان اتاق ها به هم شبیه نباشد می توانید برای هر کدام از رنگ ها و تم های جداگانه استفاده کنید. ریاضیات و تناسب ریاضی نقش بسیار مهمی در چیدمان صحیح منزل شما دارد. تصور کنید در حال بالا رفتن از پله هایی با ارتفاع 40 سانتی متر هستید و یا قرار است لوازم منزل خود را از راه پله ای به عرض 80 سانتی متر جابجا کنید و یا خودروی خود را در پارکینگی به مساحت 6 متر مربع پارک کنید؛ آیا امکان پذیر خواهد بود؟ احتمالا شما هم مثل بسیاری از افراد تا زمانیکه در فضای مسکونی یا اداری خود با مشکلی مواجه نشده باشید، به اهمیت موضوع رعایت استانداردها و ضوابط معماری در طراحی منازل پی نبرده اید. در بسیاری از منازل فضای غذا خوری (dining room)در آشپزخانه قرار دارد و در بعضی دیگر این فضا بین آشپزخانه و اتاق نشیمن قرار می گیرد. حداقل فضای لازم برای میز غذا خوری 5 نفره و صندلی های اطراف آن در حدود 8 تا 10 متر مربع است.

ما در این مقاله با استفاده از 10 ایده و ترفند جذاب به شما آموزش میدهیم چگونه تغییر دکوراسیون منزل بدون هزینه انجام دهید. با این حال لازم است که نکات مهم را در هنگام طراحی منزل و دکوراسیون رعایت کنید که این امر با استفاده از کمک های مشاور دکوراسیون داخلی منزل می تواند آسان تر شود و البته هزینه کمتری هم برای شما در بر خواهد داشت. این امر کمک می کند تا طراحی اصولی انجام گیرد و هیچ یک از مراحل به دلیل عدم تطبیق با سایر شرایط، مشمول تخریب و طراحی مجدد نگردد. در مقابل خانه های شمالی به دلیل بسته بودن یک طرف، برای نورگیری درجهت پشت ساختمان نیاز به پاسیو یا حیاط خلوت است. بدین منظور برای طراحی و چیدمان دکوراسیون داخلی زیبا و جدیدی را برای بازسازی سالن پذیرایی منزل خود در نظر بگیرید. احتمالا تا به حال به گوش شما هم خورده که واحد شمالی یا جنوبی است؛ در یک تعریف ساده به واحدهای مسکونی که ورودی خانه از حیاط باشد و یا اصطلاحا حیاط در جلوی آپارتمان قرار گیرد، شمالی گفته می شود و به واحدهایی که ورودی ساختمان مستقیما به خود ساختمان راه داشته باشد و حیاط در پشت آن قرار گرفته باشد، جنوبی گفته می شود.

ارتفاع سقف اتاق خواب نباید از 2.8 متر کمتر باشد همینطور پهنای درب ورودی اتاق خواب حداقل باید 90 سانتی متر باشد و ارتفاع آن بین 200 تا 220 سانتی متر مطلوب خواهد بود. معمولا درب اتاق خواب ها به فضای درون اتاق باز و بسته می شود. معمولا ابعاد اتاق خواب های مستر برای 2 نفر و متناسب با تخت 2 نفره در نظر گرفته می شود. برای مثال میتوان آنها را با تزییات ساده و مینیمال به شیشه ای برای حبوبات تبدیل کرد یا آنها بر روی میز آرایش یا میز تحریر در اتاق خواب قرار داد و به عنوان جامدادی از آن استفاده کرد.

گاهی با برادر خود در جواهرسازی همکاری میکند. ۳ عامل مهم جهت طراحی داخلی هر اتاق در یک ساختمان چیست؟ سرویس های بهداشتی ممکن است فرنگی یا ایرانی باشد، در صورتیکه از نوع ایرانی ساخته شود لازم است کاسه مربوطه جهت هدایت آب به سمت چاه با شیب 1 الی 2 درصد در محل تعبیه شود. گاهی ممکن است قالیچه، کناره یا گلیمی داشته باشیم که یادگار فردی است و از لحاظ معنوی یا مادی ارزشمند است. یک اتاق نشیمن با شکل نامناسب ممکن است برای تزئین کمی گیج کننده باشد، اما هیچ فضایی برای ایجاد دکوری زیبا آنقدر عجیب نیست. همانطور که در عکس ها مشاهده می کنید این خانه بیشتر طراحی و چیدمان زنانه دارد و برای دختران و زنانی که تنها زندگی می کنند مناسب است. همانطور که در ابتدای مقاله نیز عنوان کردیم در این راهنمای کلی سه قسمتی قصد داریم تا در رابطه با روش های محاسبه هزینه طراحی دکوراسیون داخلی و عوامل اثر گذار بر روی آن نکات مهمی را در اختیارتان قرار دهیم. امروزه به دلیل پایین آمدن متراژ خانه ها و افزایش تراکم جمعیت در شهرها، فضای پذیرایی که یک فضای نیمه عمومی و مختص مهمان است با فضای نشیمن که یک فضای نسبتا خصوصی است ادغام شده؛ همانطور که گفتیم فضای استاندارد مسکونی برای یک خانواده 4 نفره در حدود 150 متر است که از این فضا در حدود 25 تا 35 متر باید به پذیرایی و 20 تا 30 متر به نشیمن اختصاص یابد.

درها و پنجره هاي قديمي كه به من هديه داده شد را خودم رنگ و طراحی داخلی آپارتمان مسکونی پتينه كاري كردم. حداقل مساحت نورگیرها در یک اتاق خواب باید به اندازه یک دهم مساحت اتاق باشد، برای مثال در یک اتاق 12 متری حداقل باید پنجره ای به مساحت 1.2 مترمربع تعبیه شده باشد. تلویزیون باید در دیواری نصب شود که نور مستقیم پنجره ها به آن نتابد و فاصله آن از محل قرار گیری مبل روبرویی بین 3 تا 4 متر باشد. اما اگر تمایل دارید در رابطه با انواع قراردادها و اصول طراحی دکوراسیون داخلی اطلاعات بیشتری به دست بیاورید توصیه میکنم که حتماً قسمت دوم این راهنما را نیز مطالعه نمایید. البته امروزه اغلب جوانان تمایل زیادی به اینکه در کنار والدین خود زندگی کنند، ندارند و ترجیح می دهند که استقلال داشته باشند. در انتخاب پارچه جدید برای روکش مبل و کوسن از طرح و الگوهای متناسب با فضای اتاق و سلیقه خود بهره ببرید. کافی است اگر در منزل پارچه اضافه دارید را بردارید یا از پارچه فروشی مقداری پارچه تهیه کنید و با توجه به تصویر زیر بر روی کوسنهای فعلی مبلمان گره بزنید.

یک دکوراسیون داخلی منزل مدرن میتواند همواره منتقل کننده حس زیبایی باشد و سپری کردن زمان در چنین فضایی برای هر فردی آرامش و خشنودی به ارمغان میآورد. 4) از بازی کردن با رنگها لذت ببرید . پیدا کردن نوع فضاها و روابط فضایی مورد علاقه استفاده کننده و یافتن خواسته های او، ما را در طراحی کاری که مورد پسند او باشد، کمک خواهد کرد. زمانی که از طراحی داخلی تلفیقی استفاده میکنید با جمع آوری نکات مورد علاقه خود از سبک های طراحی داخلی مدرن و طراحی داخلی کلاسیک متوجه خواهید شد روی چه المان هایی باید کار کنید و با کنار هم قرار دادن المان های طراحی داخلی مورد علاقه خود به یک فهم مشترک در طراحی دکوراسیون تلفیقی دست پیدا خواهید کرد در این مرحله متوجه خواهید شد المان های مورد علاقه شما در طراحی داخلی ساختمان از کدام یک از سبک های طراحی داخلی مدرن یا کلاسیک خواهد بود و به راحتی میتوانید تم غالب بر دیگری را در طراحی داخلی منزل خود بیابید و با تلفیق این دوسبک دکوراسیون طراحی داخلی خود را انجام دهید.

آیا یک دکوراسیون داخلی منزل فوق العاده همیشه زیبا است؟ این خصوصیت در تزیینات و وسایل این دکوراسیون به خوبی قابل مشاهده است. درمورد شهرهای دیگه هم حتی اگر پروژه خوبی بهمون پیشنهاد بشه حتماً انجامش میدیم. اگر در انباری یا صندوق ماشین لاستیک ماشینی دارید که پنجر یا خراب است و غیرقابل استفاده برای ماشین است آن را به خانه بیاورید و به خوبی بشورید تا کاملا تمیز شود، سپس به کمک کناف دور تا دور آن را با چسب قوی بپوشانید. کتابخانه با ابعاد کوچک یا بزرگ معمولا در هر خانه ای حضور دارد و در زمان تغییرات و خانه تکانی از فضاهایی هستند که نیازمند تمیز شدن و گردگیری هستند پس چه خوب است به طوری خاص کتابها را در آنها بچینید تا نحوه چیدن کتابها باعث ایجاد تغییرات شود. خانه خوب و استاندارد به ساکنین احساس آرامش می دهد. معمولا معماری خانه دوبلکس برای منازلی با متراژ بالا استفاده می شد ولی امروزه این طراحی به خانه هایی با فضای کوچک هم راه پیدا کرده است. اما موضوعی که در تغییر چیدمان منزل اهمیت پیدا میکند هزینه است که معمولا همه ی ما دلمان میخواهد تغییر دکوراسیون منزل با کمترین هزینه یا بدون هزینه انجام شود.

اگر رنگ غالب خانه شما رنگ های روشن و خنثی می باشد و کمتر از طرح و بافت های شلوغ برای دکوراسیون داخلی خانه استفاده کردید، برای ایجاد کانتراست و ایجاد تنوع متناسب و هماهنگ در فضا می توانید از یک فرش ایرانی تیره با طرح های کمی شلوغ با ابعاد نسبتا بزرگ استفاده کنید. اگر در حال حاضر مبلمانتان را تهیهکردهاید چوب آن را کمرنگتر کنید. ما در اسپارد با داشتن نظارت مستقیم بر هزینه خدمات متنوع و دستمزد متخصصین، منصفانه ترین قیمت ها را برای شما ارائه می کنیم. بنابراین باید یک برآورد قیمت از پیمانکار و اجرا کننده در مورد جنس کابینت ها و هزینه های اجرای آن بگیریم. اتاق نشیمن بر خلاف پذیرایی، یک فضای خانوادگی است که افراد خانواده زمان زیادی را در آن می گذرانند؛ بنابراین باید دسترسی مستقیم به آشپزخانه و اتاق خواب ها داشته باشد. نور و تهویه مناسب یکی از عوامل کلیدی در طراحی اتاق خواب است؛ بهترین نور برای اتاق خواب نور شرق و در ساعات اولیه صبح است. اولین خانه ای که معرفی خواهم کرد بنظر شخص خود بنده زیباترین مدل این پست و شاید یکی از زیباترین خانه های پنجاه متری است که به چشم دیده ام .یک فضای بی نهایت کوچک که به خانه ای مدرن، متنوع و شکیل تبدیل شده و در عین حال تمام نیازهای یک خانواده کوچک را به بهترین شکل پاسخگو خواهد بود.

شوروم ها در راهنمایی نحوه چیدمان وسایل منزل میتوانند بسیار کمک کننده باشند. خط معمار در این بخش با معرفی یک نمونه از دکوراسیون داخلی منزل مدرن و فوق العاده همراه شما عزیزان خواهد بود. بنابراین در قدم اول علاقه و پس از آن کسب تجربه، خلاقیت، مهارت و به روز نگه داشتن اطلاعات در زمینه شغلی خود، از عوامل مهم درآمدزایی در تمامی رشتههای تحصیلی می باشند. یکی از پرطرفدارترین زمینه های بهینه سازی فضای خانه این روزها دکوراسیون داخلی منازل و ساختمان ها می باشد و طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان به جای اینکه به طراحی داخلی خانه و ساختمان دست بزند، با وسایل و عناصری که در یک محیط وجود دارند، سر و کار دارد. شرکت طراحی دکوراسیون داخلی قاف با چندین سال سابقه موفق و درخشان در زمینه بازسازی ساختمان، بازسازی ویلا، طراحی نما و دکوراسیون داخلی فعالیت می کند و چندین پروژه با کاربری های مسکونی، اداری، تجاری ویلایی و … در راستای اجرای قوانین شهرسازی و معماری ،بایستی تعداد کافی پارکینگ برای تمام ساختمان ها با انواع کاربری ( مسکونی، تجاری، اداری ) تامین گردد. این موضوع نه تنها در مورد منزل، بلکه درباره تمام ساختمان های تجاری، هتل ها و غیره نیز صدق می کند.

حداقل عمق کابینت های ردیف پایین 60 سانتی متر است و حداقل ارتفاع پیشخوان در حدود 90 سانتی متر است. حداقل 10 درصد از مساحت کل خانه باید به آشپزخانه اختصاص یابد؛ برای مثال برای یک واحد مسکونی 150 متری، حداقل متراژ آشپزخانه باید 15 متر باشد. مسائلی مثل میزان نورگیری فضا، متراژ منزل، انتخاب رنگ های اصلی و فرعی دکوراسیون و شرایط آب و هوایی به طور کامل بررسی می شوند. طراحی کابینت آشپزخانه، کابینت سازی و ساخت کمد دیواری اصلی ترین جز طراحی دکوراسیون آشپزخانه است که رنگهای آن باید استاندارد باشد. یکی از عناصر اصلی اتاق نشیمن چیدمان مبل ها و میز ها و نحوه قرارگیری تلویزیون است؛ در چیدمان مبل ها باید این نکته را در نظر گرفت که میز جلوی مبلی و یا عسلی ها با فاصله 45 سانتی متری از مبل ها قرار بگیرند.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: