دکور مغازه طلا فروشی شیک و خارق العاده

اجرای دکور می تواند با مشورت با یک طراح دکور حرفه ای صورت گیرد و همچنین شما می توانید طرح و ایده اصلی را خود بدهید و در مورد جزئیات و نحوه اجرای کار از متخصصین این کار کمک بگیرید. مغایرت های قابل ملاحظه در طراحی داخلی طلا فروشی با دیگر مغازهها از دیگر فاکتورهای دستیابی به موفقیت بیشتر در عرصه جذب مشتریان و همچنین راندمان بالاتر فروش نیز می شود. در بخش طراحی داخلی نظم و ساماندهی به محیط به خصوص در طراحی مغازه ها یکی از مسائلی است که سبب جذب مشتریان بیشتری به فروشگاه می شود. نور پردازی در جواهر فروشی از اهمیت بالایی برخوردار است.

کارفرمایان ما طراحی داخلی طلا فروشی نیکا دو رنگ را به عنوان رنگ های سازمانی خود معرفی کردند. ما در ادامه این مقاله به معرفی و بررسی برخی از مهمترین و اصلیترین عوامل موثر در راهاندازی یک مغازه طلافروشی خواهیم پرداخت. گروه معماری بام که یکی از بهترین و معتبرترین گروه ها در این زمینه می باشد، می تواند به شما کمک بسیاری بکند و بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان بیاورد. هرچه کیفیت این مواد و مصالح بالاتر باشد، جلوه ویترین ها بیشتر میشود و این قضیه قطعا در فروش شما هم تاثیر گذار است. اگر نور نامناسب و یا ناکافی باشد، جلوه جواهرات را کم کرده و زیبایی آن ها را تحت تاثیر قرار می دهد. ام دی اف می تواند به خوبی در برابر موارد مختلف مقاومت کند و عمر بالایی دارد. از این رو باید عوامل استاندارد برای طراحی ویترین را در نظر بگیرید تا هم موارد امنیتی رعایت شود و هم مشتریان بتوانند دید مناسبی بر روی طلا و جواهرات ویترین شما داشته باشند.

در ویترین ها از نورپردازی مخفی استفاده می شود که این امر سبب ایجاد جلوه های جذاب در بین محصولات شما خواهد شد. این امر که مشتریان با چشم خود جذب می شوند، یک مسئله کاملا درست است و شما نمی توانید خلاف آن را ثابت کنید. در طراحی داخلی طلا فروشی آروونا به نورپردازی توجه ویژه ای شده است. در طراحی داخلی طلا فروشی باید ببینید که آیا فضای بزرگی در اختیار دارید یا خیر؛ اگر جواب شما مثبت است، یک ایده واقعا جالب برای شما داریم. همچنین در مغازه شما باید اتیکت ها کاملا به روز و منظم باشد. ما در مقاله طراحی داخلی مغازه طلا فروشی سعی داریم تا جدید ترین روش ها و همچنین بهترین روش ها برای طراحی یک مغازه طلا فروشی خوب را به شما ارائه بدهیم. در دکوراسیون داخلی این فروشگاه جواهرات از ترکیب رنگ طلایی و صورتی استفاده شده که علاوه بر عملکرد مناسب فضا، موجب ایجاد فضایی انعطاف پذیر گردیده و برای جذابیت بیشتر، فاکتور های زنانه در نظر گرفته شده است. ممکن است مشتری با دیدن یک جواهر بر روی یک صفحه معمولی ، نظرش جلب نشود. لازم است که یا استفاده از رنگ های طلایی و نقره ای را به حداکثر مقدار ممکن برسانید و یا آن که از دیگر رنگ هایی که متضاد این دو رنگ هستند نیز استفاده کنید.

همانگونه که مستاحضرید خانم ها علاقه خاصی به تماشای ویترین مغازه ها دارند اگر ان مغازه جواهر فروشی باشد که دیگر جای خود را دارد. در صورتی که نورپردازی مناسبی وجود نداشته باشد مشتریان و خریداران نمی توانند طلا و جواهرات را به راحتی مشاهده کرده و محصول مورد علاقه خود را خریداری کنند. این فروشگاه در سه طبقه ی ۹۰ متری بنا شده است که در هر طبقه محصول خاصی عرضه می گردد. نیاید بگویید من که محصول خاصی نمی فروشم که نیاز به دکور مغازه فلان داشته باشم؛ نه مشتریان باهوش شده اند و دانش آن ها افزایش یافته است. یکی از مواردی که لازم است در خصوص این موضوع بدانید این است که جواهر فروشی ها در داخل کشور و خارج از کشور می توانند متفاوت باشند و به نوعی طراحی دکوراسیون داخلی آن ها نیز با یکدیگر فرق کند. از این رو اهمیت طراحی داخلی یک مغازه طلا فروشی بسیار زیاد است و انجام ندادن این کار می تواند در خرید و فروش شما مشکلاتی را ایجاد کند. نکته حائز اهمیت این است که طراحان داخلی بایستی بیمه مسئولیت حرفه ای را نیز در اختیار داشته باشند تا در مواقعی که فعالیتی در پروسه انجام طرح نامقبول است، خسارتهای برآمده از آن را از بیمه دریافت نمایند.

باید از این گزینه به عنوان آیتمی مهم و تاثیرگذار طراحی مدرن طلا فروشی نام برد. این کار می تواند چند مزیت داشته باشد. این درب ها با وجود امنیت بسیار بالا و همچنین دوام خوب، دارای ظاهری بسیار زیبا و شکوه مند هستند که می توانند ورودی مغازه طلا فروشی شما را بسیار با شکوه جلوه دهند. عناصری که در بالا گفته شد گزیده ای بود که از میان میلیون ها المان مهم در طراحی داخلی جواهر فروشی اما بهتر است هر کاری را به اهلش بسپرید. و در نهایت شیشه ضد گلوله و یا لمینت که در بالا به طور کامل در خصوص کاربردهای آن در طراحی طلافروشی توضیح دادیم. همان طور که در قسمت قبلی توضیح دادیم، در صورتی که مناسبترین نورپردازی را برای فروشگاه خود میخواهید، بهتر است از چراغهای LED استفاده نمایید. اما بهتر است چیدمان را طوری انجام دهید تا با حضور مشتریان زیاد هم دید شما و ضبط فیلمها دچار مشکل نشود. طراحی ویترین طلا فروشی ها بایستی به صورتی انجام شود که مشتری ها بتوانند بدون دست زدن به اجناس باطن آن، به راحتی آن ها را از جهت های متعدد مشاهده کرده و در صورتی که قصد امتحان نمودن و خرید یک فرآورده را پیدا کردند، به آن دسترسی پیدا کنند.

حداقل در تلویزیون دیده ایم که در این مغازه ها درخشش جواهرات از خود جواهرات جالب تر است! یکی از مهمترین شاخه های اساسی در طراحی داخلی مغازه (دکوراسیون داخلی) است. چرا باید به طراحی داخلی مغازه طلا فروشی توجه داشته باشیم؟ از آن جایی که این کار بسیار مهم است، همواره برای به دست آوردن بهترین نتایج باید به سراغ بهترین و با تجربه ترین متخصصان در این زمینه برویم. در این بخش قصد داریم نگاهی به طراحی داخلی مغازه جواهرفروشی، برند ایتالیایی Repossi بندازیم که توسط گروه معماران OMA دیزاین شده است. تنوع نور دست شما را برای طراحی فضای داخلی باز میگذارد. از این رو شما می توانید به هر شکلی که خواستید، آن را دیزاین کنید.

نورپردازی بایستی به نحوی شکل گیرد که نیازی به خارج نمودن فرآورده از ویترین برای مشاهده دکوراسیون داخلی دکان قصابی خوبتر آن نباشد. ۶۰) تشکیل شده اند که در اغلب مغازهها به همراه روشنایی های ال ای دی اجرا میگردند و به شکل استاندارد محیط شما را روشن مینمایند. اگر بیشتر محصولات یک مغازه را طلا، بدلیجات و جواهرآلات کلاسیک و زیبا تشکیل داده اند، بهتر است میزان روشنایی مغازه در سطح بالایی باشد تا به مطلوب ترین حالت برسد. طراحی داخلی جواهر فروشی بسیار ظریف و به جزئیات وابسته است. در مغازه هایی که از رنگ های روشن برای طراحی داخلی آن ها استفاده شده بهتر است از نورپردازی های ملایم تر استفاده شود. بهتر است برای طراحی داخلی جواهر فروشی از رنگ های روشن همچون سفید، طلایی و نقره ای ملایم و یا حتی رنگ های ملایمی همچون صورتی، بنفش، آبی و حتی سبز کمرنگ استفاده نمایید. در مغازه هایی هم که در انها از کفپوش یا دیوارهای روشن استفاده کرده اید نور پردازی ملایم گزینه ای عالی است. مهمترین گزینه و سیاستگذاری در دکور مغازه انتخاب رنگ و نورپردازی آن است.

برای نورپردازی در داخل مغازه طلا فروشی می توانید از چراغ آویز ها و لوسترهای لوکس و تجملاتی استفاده کنید که این امر خود به تنهایی در جذب مشتریان و داشتن دکوراسیون لوکس نقش بسزایی را ایفا می کند. طلا و جواهرات باید درخشش خود را به خوبی نشان دهند و این امر در فروش و پسندیده شدن آن ها نقش به سزایی دارد. به جای اینکه به جواهرات درخشش بیشتری ببخشد، از درخشش آن ها جلوگیری و جلوه آن ها را از بین ببرد. طراحی نورپردازی باید به گونه ای باشد تا علاوه بر تامین نور کافی برای محیط، درخشش و جذابیت جواهرات را هم بیشتر کند. لازم به ذکر است که یک شکل بودن و همینطور پیوستگی نور، موجب افزایش زیبایی و جذابیت نورپردازی در طلافروشی شما میشود. طراحی دکوراسیون داخلی طلا فروشی از شکل و جنس کف و دیوارها گرفته تا همه جزئیات ریز و درشتی که برای جذابیت دادن به فضا به اجرا در می آید، باید به گونه ای انجام شود که در تناسب با ماهیت اصلی فروشگاه، یعنی زیبایی و ظرافت فرم طلا و جواهرات قرار بگیرد. طراحی و معماری؛ یکی از قدیمی ترین و سخت ترین کارهای دنیا می باشد که دقت و ظرافت فراوانی را می طلبد.

با توجه به مواردی که مطرح کردیم، میتوانیم بهترین و مناسبترین نورها را در طراحی داخلی طلا فروشیها به کار ببریم و از این طریق مشتریان بیشتری را جذب فروشگاه کنیم. در انتخاب رنگ مناسب پیشخوان، هماهنگی با رنگ غالب دکوراسیون داخلی مغازه بیشترین اهمیت را دارد. شما میتوانید نوری همرنگ ویترینهای خود انتخاب کنید و یک هماهنگی زیبا پدید آورید. این مبلمان دارای تنوع بینظیری از رنگ و طرح هستند که به راحتی میتوانید با دکوراسیون خود ایجاد هماهنگی کنید. زیرا دارای ماندگاری و دوام بسیار زیادی است. فرقی نمیکند مغازه شما دارای چه عملکردی است تاثیر ویترین بوتیک زنانه همانقدر است که در یک مغازه طلا فروشی میتوان داشت .تزیین ویترین مغازه مانند هندوانه در بسته میماند شما به خاطر ظاهر، رنگ و بوی خارجی هندوانه تصمیم به خرید آن میکنید، بدون آنکه بدانید داخلش چه خبر است!

اولین مورد آن است که در طراحی یک ویترین بهتر است بدانید که این قسمت از مغازه شما می تواند مهم ترین قسمت باشد. ساده ترین راه برای این که دست دوم بودن طلا را تشخیص بدهید، یک نگاه به ظاهر آن، به خصوص به قفل و بندی است که در آن به کار رفته. دوم این که مشتری جذب مغازه شما می شود و می توانید با او ارتباط موثری برقرار کنید. برای این منظور مهم است که از رنگهای متناسب با حرفه و سلیقهتان استفاده کنید. در کنار زیبایی و به روز بودن، حرفه طلا فروشی، حرفه ای است که امنیت در آن از اهمیت زیادی برخوردار است. قطعاً محتوای تولید شده در چنین فضایی با این دکور ، تأثیر زیادی در ذهن مخاطب خواهد داشت. این مقوله یک کشمکش دقيق و محافظه کارانه بین نظم و بی نظمی و بین وحدت و تنوع است که هارمونی را جان می بخشد و در بساط طراحی داخلی علاقه را می آفریند . برای افزایش امنیت در طراحی داخلی طلا فروشی باید از دوربین های مدار بسته، درب های ریموتی و شیشه های ضد ضربه و مقاوم استفاده کرد. پس باید از درب های ورودی مناسب و مستحکم استفاده کرد.

مثلا برای مغازه کفش فروشی از جعبههای کوچکتری برای دکور دیوارها و ویترین استفاده میشود. براساس نوع روکش چوبی و همچنین غیر چوبی در رنگ و طرحهای متنوع بر روی ورقههای MDF قرار میگیرند که این امر سبب میشود تا کاربرد استفاده از آن در موارد مختلف نظیر اجرایی کردن آن در طراحی ویترین طلافروشی بسیار گسترده باشد. یکی از نکاتی که در یک دکوراسیون طلا فروشی شیک و همچنین ویترین آن باید مد نظر قرار بگیرد؛ انتخاب متریال مناسب است. فضاهایی که لازم است مشتری به صورت مستقیم برای خرید کالایی به آن پا بگذارد، اهمیت ویژهای از لحاظ فضای ظاهری خواهد داشت. لازم به ذکر است، استفاده از نور های مستقیم نمیتواند ایده خوبی باشد زیرا نور مستقیم زمانی که به جواهرات برخورد کند، موجب بازتاب ان و در نتیجه ناراحتی چشم میشود. زمانی که بر روی طلا و جواهرات نور تابیده میشود، درخشش طلا و سنگهای قیمتی برای شما نمایان میشود که زیبایی آن را چند برابر میکند.

ویترین طلا فروشیها دقیقاً تابلوی نمایشی است که تمام جواهرات و طلاها در معرض نمایش قرار می گیرد. مورد بعدی در خصوص ویترین آن است که ویترین را باید به نحوی بچینید که تمامی طلاها و جواهرات به خوبی دیده شوند. یکی از نکاتی که در طراحی دکوراسیون یک مغازه طلا فروشی باید به آن توجه کنیم این است که یک ویترین زیبا و جذاب طراحی کنیم. این چالش درواقع وجود یک بادبند نسبتا بزرگ در بخش انتهایی مغازه بود. اگر این مورد را به خوبی رعایت نکنید و به اصطلاح بخواهید کیفیت را فدای کمیت بکنید، قطعا نتیجه ای که به دست خواهید آورد، زیانبار خواهد بود و نمی توانید از آن لذت کافی را ببرید. باید این نکته را مد نظر قرار داد که خانم ها، بیشترین مشتریان برای یک مغازه طلا فروشی هستند و آقایان، کمتر از این فروشگاه ها خرید می کنند و باید این نکته را مد نظر قرار داد که هدف و تمرکز باید روی قشر بانوان باشد. بسیاری از اشخاص و خصوصا خانم ها هنگامی حاضر به ورود به یک طلا فروشی و خرید کردن نمودن از آن می گردند که طراحی ویترین و فضای داخلی آن دکان به صورت قابل توجهی انجام شده باشد.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: