دیزل ژنراتور چیست؟ و چه کاربرد های دارد؟

دیزل ژنراتور چیست؟ و چه کاربرد های دارد؟

اگر شما در روز تنها 4 ساعت از دستگاه خود استفاده داشته باشید، نیاز به سرویس اولیه و اساسی بعد از 14 سال وجود خواهد داشت. این قسمت وظیفه تنظیم کردن ولتاژ خروجی دستگاه را به عهده دارد و در صورت عدم استفاده از آن، ولتاژ خروجی همزمان با سرعت موتور تغییر خواهد کرد. سوخت دیزل در این بخش وارد شده و حجم آن با توجه به نوع دیزل تعیین می‌شود.

این حالت عموماً در خطوط انتقال گاز، صنایع کشتیرانی، پروژه های عمرانی، صنایع نفت و گاز، استخراج معادن و… کاربرد دارد. تهران-تقریبا تاریخ اختراع اولین مولد برق به زمان کشف انرژی الکتریسیته بر می گردد. با پیشرفت تکنولوژی، وسایل زیادی از زندگی انسان خارج شده اند و جای خود را به تکنولوژی های برتر داده اند.

ثبت نام دوره آموزشی دیزل ژنراتور

گاهی اوقات از هیدروژن به عنوان خنک کننده سیم پیچ های استاتور برای سایز های بزرگتر استفاده می شود. هیدروژن در جذب گرما بهتر از سایر ماده های سرد کننده عمل می نماید. در انتخاب ژنراتور ها عوامل متعددی نظیر تامین سوخت و ذخیره آن، شرایط کار و تامین بار و غیره تاثیر دارند. یکی از دلایل انتخاب بیشتر ژنراتور های دیزل تعداد بیشتر تامین کننده های قطعات آن، عدم نیاز به دانش و تجربه زیاد و همچنین حمل و نقل و راه اندازی ساده تر آن است. دیزل ژنراتور میتوانند از نظر سوخت، کوپله، تعداد فاز و … دارای مدل های مختلف باشند که به تمام آنها در این مقاله اشاره خواهیم کرد. محدوده قدرت موتورها که از 20 تا a hundred and fifty کیلو ولت آمپر متفاوت هستند، کاربردهای گوناگونی نیز دارند.

  • از صفحه کنترل برای راه اندازی و توقف ژنراتور، خواندن کدهای مشکل تشخیصی در موتورهای سازگار و نمایش پارامترها برای کاربر استفاده می شود.
  • ژنراتور های بزرگتر به صورت مجزا به محل نصب حمل شده و در آنجا مونتاژ و تجهیزات فرعی به آنها اضافه می گردد.
  • موتورهای بخار در آن زمان هم چنان از پرمصرف ترین موتورها در صنایع بزرگ بودند.
  • سلام جناب مشکانی عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

مصارف خاص متفاوت هستند اما یک پلنت دیزل جدید بین ۰٫۲۵ تا۰٫۲۸ لیتر از سوخت هر کیلووات ساعت را در ترمینال‌های ژنراتور مصرف خواهد کرد. مجموعه مولد بر اساس بار الکتریکی که برای آن‌ها درعرضه در نظر گرفته شده، تمام ویژگی‌های بارهای الکتریکی (kWe, KVA, مرجع VAR و محتواهای هارمونیک شامل جریان‌های شروعی (عموماً از موتور) و بارهای غیر خطی را شامل می‌شود. وظیفه مورد انتظار به‌طور مثال امور اورژانسی، تواندهی پیوسته یا اولیه (پرایم)، به خوبی شرایط محیطی مانند ارتفاع، دما و تنظیم مقررات گازهای گلخانه‌ای باید مد نظر قرار گیرد. بسیاری از تولیدکنندگان ژنراتورهای بزرگتر، مجموعه‌ای از نرم‌افزار را ارائه خواهند داد که محاسبه‌های اندازه پیچیده را به سادگی با خواندن شرایط سایت و ویژگی‌های بار الکتریکی متصل انجام خواهند داد.

به طوریکه در بسیاری از مواقع می تواند به از دست دادن جان انسان منجر شود. به همین دلیل خرید دیزل ژنراتور یا موتور برق های دیزلی می تواند یکی از راهکارهای مناسب برای مقابله با این شرایط باشد. ژنراتوروظیفه تبدیل انرژی مکانیکی به انرژی الکتریکی را بعهده دارد. برق خروجی ژنراتور سه فاز بهمراه نول می باشد که اصطلاحا آنرا سیستم چهار سیمه می نامند.

از جمله آن می توان به تولید کننده موتور دیزل ژنراتور، نوع و نحوه کار موتور آن و نهایتا نحوه نگهداری از موتور دیزلی بر روی دیزل ژنراتور اشاره نمود. ما در این مطلب به 2 نکته اساسی در انتخاب موتور دیزلی اشاره می نماییم. دیزل ژنراتور های اضطراری در جاهای مثل بیمارستان ها،کارخانه جات، هتل ها، داروخانه ها، اتش نشانی، ساختمان های اداری و مسکونی، مرغداری، پرورش ماهی، گاوداری، فروشگاهای زنجیره ای و …. که با قطع شدن برق شهری میتوانند دچار خسارت زیادی شوند کاربرد دارد. عمر مفید دیزل ژنراتور شما ممکن است کمتر از ساعات کار ژنراتور شما باشد. با دگرگونی تکنولوژی و مقررات آلایندگی و تغییر دادن دیزل ژنراتور خود به مدل جدیدتر و کارآمد می توانید سرمایه گذاری با ارزشی برای کسب و کارتان داشته باشد.

·         دیزل ژنراتور دائم کار (continuous Diesel Generator)


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: