رنو آسترال جدید: صدای با کیفیت


با بالا رفتن از عرشه Nouvel Austral، شخص بلافاصله تحت تأثیر هماهنگی ناشی از آن قرار می گیرد. کابین خلبان با تکنولوژی بالا. نگاه روی صفحه هیپنوتیزم OpenR متوقف می شود که با صدای سکانس خوش آمدگویی بیدار می شود. سپس، او توسط بخش طراحی جذب می شود که در نسخه های با گیربکس اتوماتیک، به اصلاح کل کمک می کند: یک تکیه گاه دستی ارگونومیک و کشویی. این امکان استفاده راحت از صفحه چند رسانه ای یا کنترل های نوع “پیانو” واقع در زیر را فراهم می کند. اما، هنگام دست زدن به این عنصر متحرک، این احساس وارد بُعد دیگری می شود… اولیویه به ما می گوید که چگونه این کار را ممکن کرده است.

“حرفه کارشناس کیفیت درک شده همچنین شامل ارزش دادن به عملکردهای اساسی و ایجاد احساسات مثبت در جایی است که انتظار نمی رود. »

اولیویه، کارشناس کیفیت درک شده در رنو

تبلیغ یک قطعه طراحی نمادین

مانند’کارشناس کیفیت درک شده، اولیویه ماموریت ظریفی دارد. برای هر مدل جدید در محدوده رنو، او باید از ثبات وهماهنگی بین قسمت های مختلف بدنه یا محفظه سرنشین، آن را بررسی کنید کیفیت مواد، بر انتقال از طراحی به نظارت نظارت کنید دستاورد، بررسی کنید کیفیت شکاف ها و رخنمون ها، اطمینان حاصل کنید سهولت استفاده برخی مسائل قطعات متحرک، بلکه برای اطمینان از اینکه دومی فراهم می کند احساسات خوشایند هنگامی که توسط کاربران دستکاری می شود.

SUV جدید رنو استرالیاکه پاییز آینده به بازار عرضه خواهد شد، از این قاعده مستثنی نبود. اولیویه و همکارانش آن را از هر زاویه ای بررسی کردند تا آن را به وسیله نقلیه ای با کیفیت عالی تبدیل کنند.

ما روی تمام عناصر موبایل Nouvel Austral کار کرده‌ایم، اما اگر بخواهم فقط یکی را نام ببرم، آن را انتخاب می‌کنم. تکیه گاه دستی کشویی » او اعتماد می کند

ما یک قطعه طراحی چند منظوره فوق‌العاده روی کنسول مرکزی داشتیم، اما حرکت دادن آن هیچ احساس خاصی را برانگیخت. بنابراین، با رئیس طراحی داخلی، ما به فکر راهی برای جذاب تر کردن آن هستیم. »


تکیه گاه دستی کشویی، یک قطعه طراحی نمادین، در مرکز کنسول جدید Renault Austral با راحتی بالا

صدا کلید بود

حرکت تکیه گاه دست را همراهی کنید توسط یک بریدگی و یک صدای مرتبط، به سرعت آشکار شد.

ما فوراً به یک جزء صوتی برای همراهی با استفاده از تکیه گاه دست فکر کردیم: یک صدای بریدگی نسبتاً فلزی. »

با این حال، این نوع de فرزند پسردر ذهن اولیویه واضح است که لزوماً برای همه اعضای تیم مسئول پروژه چنین نبود. بنابراین اولیویه باید کلماتی برای توصیف الف بیابد احساس… آسان نیست! خوشبختانه، یکی از علایق او به او اجازه داد تا “آن را به گوش مردم برساند”.

عاشق ساعت، دیجیتال برای راحتی و حرکت خودکار برای تسلط بر مکانیک از دقت، درستی و کیفیت پایان آنها بیان می کنند، اولیویه، روی مچ دست خود، نمونه کاملی از صدایی بود که به آن فکر می کرد.

«ساعتی که من برای ورزش استفاده می‌کنم یک قاب جغجغه‌دار دارد و وقتی آن را چرخاندم صدایی را شنیدم که به سیستم استراحت کف دست کشویی Austral فکر می‌کردم. صدایی زیبا، واقعاً باکیفیت که دنیای ساعت سازی را تداعی می کند، کاردستی دقیق. »


اولیویه با الهام از یکی از ساعت‌های خود، مجهز به قاب جغجغه‌دار، روی صدایی که می‌خواست با حرکت تکیه‌گاه دستی کشویی رنو استرالیا مرتبط باشد، کار کند.

دقت و کنترل: کلمات کلیدی کیفیت درک شده

تیم پروژه و تیم طراحی بلافاصله برنده شدند و همه دست به کار شدند ایجاد بریدگی مرتبط با صدای فلزی با کیفیت بر اساس همان اصل قاب ساعت با جلوه جغجغه ای. سیزده بریدگی با فاصله منظم با هم مرتبط شده اند مکانیزم کشویی، در سراسر مسابقه از استراحت – اصلی، حس الف را در اختیار کاربر قرار دهد تنظیم میلی متری با یک پخش صدای با کیفیت.


تیم های توسعه به سرعت و کارآمد بر روی یک سیستم بریدگی مرتبط با مکانیزم لغزشی کار کردند تا صدایی باکیفیت در هنگام کار با استراحتگاه جدید Renault Austral بدست آورند.

در پایان، ما این تصور را داریم که دیگر یک عنصر کشویی ساده نداریم، بلکه چیزی کنترل شده و دقیق داریم که احساسی را ایجاد می کند، که کاملاً با مفهوم کیفیت درک شده یک وسیله نقلیه مطابقت دارد. »

بریزید اولیویه واضح است، کار بر روی صدای قطعات متحرک ارزش افزوده واقعی برای کاربران دارد.

ما واقعاً به نتیجه افتخار می‌کنیم و نمی‌توانیم منتظر باشیم تا صاحبان آینده استرالیا از استفاده از این استراحتگاه دستی کشویی لذت ببرند. »

او همچنین در حال کار برای نصب همان اصل صدا بر روی سایر عناصر موبایل چند است خودروهای آینده در محدوده رنو که به زودی معرفی خواهد شد.منبع