رنو آسترال کاملا جدید: صدای با کیفیت


اولین چیزی که وقتی وارد Austral’s کاملاً جدید می‌شوید به شما توجه می‌کند کابین خلبان با تکنولوژی بالا هارمونی است مورد بعدی که توجه شما را به خود جلب می کند صفحه نمایش مجذوب کننده OpenR است که با صداهای خوشایند خود از خواب بیدار می شود. سومین ویژگی شیک که نمی توانید از دست بدهید، یک واحد طراح در نسخه های گیربکس اتوماتیک است: تکیه گاه دستی ارگونومیک و کشویی دست شما را دقیقاً در موقعیت مناسب برای استفاده از صفحه چند رسانه ای و دکمه های “پیانو” زیر آن هدایت می کند. اما احساسی که وقتی این استراحت متحرک را کنترل می کنید چیز دیگری است. اولیویه به ما گفت که چگونه این کار را انجام داد.

«یک متخصص در کیفیت درک شده وظیفه ایجاد ارزش در عملکردهای اساسی و تحریک احساسات مثبت را در جایی که شما انتظارش را ندارید، دارد. »

اولیویه، متخصص کیفیت درک شده در رنو

درخشش در کانون توجه یک واحد طراح نمادین

شغل اولیویه به عنوان متخصص در کیفیت درک شده ظرافت زیادی را می طلبد: او مطمئن می شود که هر مدل جدید در محدوده رنو در همه جا یکدست است و قسمت های مختلف بدنه خودرو و محفظه سرنشین به یک کل خیره کننده او را بررسی می کند کیفیت مواد، بر کل فرآیند نظارت می کند تا تصویر روی تخته طراحی به یک تبدیل شود ماشین آماده جاده، را بررسی می کند حرکات صاف و سطوح هموار هستند، مطمئن می شود که استفاده از قطعات متحرک آسان است و راه هایی را پیدا می کند وسوسه انگیز کاربران

SUV کاملا جدید رنو استرالیاکه در پاییز آینده وارد بازار خواهد شد، از این قاعده مستثنی نیست. اولیویه و همکارانش آن را از هر زاویه ای مورد بررسی قرار دادند تا کیفیت آن را به سطوح عالی برسانند.

ما روی تمام قطعات متحرک در Austral کاملاً جدید کار کردیم. اما، اگر بخواهم یکی را ذکر کنم، آن خواهد بود تکیه گاه دستی کشویی،” او اعتماد می کند

«ما یک واحد طراح چند منظوره فوق‌العاده روی کنسول مرکزی داشتیم، اما جابجایی آن به جلو و عقب چندان هیجان‌انگیز نبود. من و رئیس طراحی داخلی به این فکر کردیم که چگونه آن را جذاب تر کنیم. »


تکیه گاه دستی کشویی، یک واحد طراحی نمادین، در مرکز کنسول کروز کاملاً جدید رنو استرالیا.

صدا کلید بود

اضافه كردن بریدگی ها و صداهایی که تولید می کنند وقتی تکیه دست را به جلو و عقب حرکت می‌دهید به زودی راهی واضح برای رفتن شد.

« بلافاصله، ما به این فکر کردیم که صدایی را به همراه حرکات تکیه گاه دست اضافه کنیم: یک صدای «ناچ» مناسب و تا حدودی فلزی. »

اولیویه دقیقاً می‌دانست که می‌خواهد چه صدایی داشته باشد، اما باید کلماتی برای توصیف الف پیدا می‌کرد احساس به بقیه اعضای تیمموضوع ساده ای نیست! خوشبختانه، او به انواع دیگر مکانیسم‌ها نیز علاقه دارد و مکانیسمی را که برای «شنیدن» منظورش به آن‌ها نیاز داشت، پیدا کرد.

او از علاقه مندان به ساعت است – دیجیتالی چون عملی هستند و اتوماتیک چون آنها را پیدا می کند مکانیسم های دقیق و پایان نفیس شگفت انگیز. و اتفاقاً یکی را پوشیده بود که دقیقاً همان صدایی را که در ذهن داشت تولید می کرد.

«ساعتی که من برای انجام ورزش می پوشم دارای یک قاب جغجغه دار است. به طور اتفاقی آن را چرخاندم و دقیقاً صدایی را که برای سیستم لغزنده در قسمت استراحتگاه Austral فکر می کردم شنیدم. صدای زیبایی است. می توانید کیفیت کار و ساخت دقیق را بشنوید. »


این یکی از ساعت‌های اولیویه بود که دارای یک قاب جغجغه‌دار است و صدایی را که برای تکیه‌گاه دستی کشویی رنو استرالیا می‌خواست به او نشان می‌داد.

دقت و کنترل: دو کلمه کاربردی در کیفیت درک شده

تیم پروژه و تیم طراحی بلافاصله این ایده را دوست داشتند و همه دست به کار شدند ایجاد بریدگی و صدای متالیک جذابی که ایجاد می کند، بر اساس اصل در قاب ساعت جغجغه دار. آنها 13 بریدگی با فواصل مساوی در تکیه گاه دستی ایجاد کردند مکانیزم کشویی، برای ایجاد احساس تنظیمات دقیق میلیمتری و الف صدای دلنشین برای همراهی با آن

تیم های توسعه به سرعت و به طور موثر بر روی یک سیستم بریدگی برای مکانیزم کشویی کار کردند تا هنگامی که کاربران پایه دستی کاملاً جدید رنو استرالیا را تنظیم می کنند، صدایی دلنشین ایجاد کنند.

در نهایت، شما احساس می‌کنید که دیگر تنها بخشی نیست که به جلو و عقب می‌لغزد: این واحدی است که می‌توانید دقیقاً کنترل کنید، چیزی را به شما حس می‌کند که کاملاً با مفهوم کیفیت درک شده در یک وسیله نقلیه مطابقت دارد.»

اولیویه شکی ندارد که کار روی صداهای قطعات متحرک ارزش واقعی را برای کاربران اضافه می کند.

ما واقعاً به نتیجه افتخار می‌کنیم و نمی‌توانیم منتظر باشیم تا مالکان آینده آسترال از حرکت تکیه‌گاه دستی کشویی لذت ببرند.»

او در حال کار بر روی گنجاندن همان اصل صدا در چندین است وسایل نقلیه آینده که در محدوده رنو که به زودی فاش خواهد شد.منبع