رنو در حال آماده سازی زیرساخت ها برای خودروی خودران و متصل فردا با اسکوپ است

“هدف اصلی این است که به مشتریان ناوگان خود وسایل نقلیه ای ارائه دهیم که ایمنی در جاده ها را بهبود می بخشد و ترافیک را روان تر می کند: خودروها با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند و در صورت بروز خطرات، کاهش سرعت و تصادف به یکدیگر در زمان واقعی هشدار می دهند. مدیران زیرساخت مانند SANEF (1) همچنین اطلاعات مربوط به شرایط ترافیکی، سایت های ساخت و ساز، سرعت مجاز، تصادفات یا موانع خطرناک در جاده را به وسایل نقلیه مجهز ارسال می کند. دقیق کریستین تیسوت، رئیس پروژه SCOOP در گروه رنو.

جعبه روی برد که پیام‌های هشدار را ارسال می‌کند، از پروتکل ارتباطی امواج رادیویی از نوع Wi-Fi با کارایی بالا استفاده می‌کند. این پروتکل از آخرین نسل فناوری های ITS استفاده می کند (2) G5 با فرکانس اختصاصی 5.9 گیگاهرتز. برای حرکت اجسام مناسب است و بردی تا 1000 متر را ارائه می دهد. این پروتکل به طور سیستماتیک صحت پیام ها را بررسی می کند و به صورت پاسخگو، در زمان واقعی، برای جلوگیری از برخورد عمل می کند. همچنین استفاده ناشناس از داده های پردازش شده را مطابق با حفظ حریم خصوصی کاربر خود تضمین می کند.

ناوگان مگان مجهز به پروتکل SCOOP از فناوری هایی استفاده می کند که وسایل نقلیه خودران و متصل فردا را آماده می کند: حسگرها و رایانه ها اطلاعات زیادی مانند سرعت خودرو، زاویه فرمان، عدم چسبندگی احتمالی لاستیک ها به دلیل شرایط آب و هوایی، شیشه جلو را جمع آوری و تجزیه و تحلیل می کنند. فعال شدن برف پاک کن، فعال شدن کیسه هوا و غیره اگر مشکلی تشخیص داده شود، خودرو به طور خودکار یک پیام هشدار از واحد سواری خود به سایر وسایل نقلیه مجهز به SCOOP و به واحدهای ثابت واقع در امتداد جاده ها ارسال می کند. این واحدها نیز به نوبه خود در صورت بروز یک حادثه بزرگ به اورژانس اطلاع خواهند داد. به عنوان بخشی از پیش استقرار، این واحدهای ثابت در 2000 کیلومتر جاده در ایل-دو-فرانس، در امتداد A4، در ایزر و در جاده های حلقه ای بوردو و همچنین در بریتانی حضور دارند.

پروژه SCOOP اروپا که در سال 2014 آغاز شد، به‌ویژه به لطف ناوگان 1000 رنو مگان تولید شده در کارخانه پالنسیا در اسپانیا، فعالانه وارد فاز نورد خود می‌شود.

گروه رنو در حال حاضر در حال مذاکره با چندین شرکت فرانسوی برای ادغام مگان مجهز به سیستم اسکوپ در ناوگان خود است. این شرکت ها این فرصت را برای مسئولیت اجتماعی درک کرده اند که به ایمنی جاده کارکنان آنها کمک می کند. از طریق پروژه SCOOP، آنها همچنین در آماده سازی اکوسیستم وسایل نقلیه خودران و متصل آینده شرکت می کنند. برجسته شده است نادین لکلر، SVP، مدیر تخصص.

پاریس، 1 دسامبر 2017 – SCOOP (برای “سیستم تعاونی”) یک پروژه آزمایشی برای استقرار در شرایط ترافیکی واقعی اتصال فردا بین وسایل نقلیه (V2V) و بین وسایل نقلیه و زیرساخت (V2X) است. این پروژه با مشارکت بازیگران مختلف در فرانسه توسعه یافته است: وزارت محیط زیست و انتقال فراگیر، مقامات محلی، مدیران زیرساخت، دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی و مطالعات علمی. گروه رنو در حال سرمایه گذاری در پروژه SCOOP برای آزمایش فناوری های جدید بر روی رنو مگان است. این پروژه همچنین به مشتریان ناوگان خود اجازه می دهد تا خود را در قلب آزمایشی پیرامون وسایل نقلیه متصل آینده بیابند.منبع

(1) SANEF: شرکت بزرگراه شمال و شرق فرانسه
(2) ITS: سیستم حمل و نقل هوشمند


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: