رنو در نمایشگاه خودروی فرانکفورت 2017 از SYMBIOZ رونمایی کرد: مفهومی و چشم انداز تحرک برای سال 2030

با کلیک بر روی بسته مطبوعاتی مرتبط زیر، تمام عکس‌ها و ویدیوها را بررسی کنید:

بازدیدکنندگان از نمایشگاه خودروی فرانکفورت 2017 این فرصت را خواهند داشت تا SYMBIOZ و محیط منحصر به فرد آن را که دیدگاه رنو را از تکامل تحرک و راه حل های خدمات متصل برای سال های آینده ارائه می دهد، کشف کنند.

( 1 ) چهارمین سطح از پنج سطح رانندگی خودران که توسط SAE International (انجمن مهندسین خودرو) تعریف شده است. هنگامی که سیستم رانندگی خودکار وسیله نقلیه فعال می شود، سطح 4 راننده را از وظایف رانندگی پویا رها می کند.

بسته پرسمنبع

اطلاعات بیشتر در مورد خودروی نمایشی SYMBIOZ در پایان سال در دسترس خواهد بود.

کانسپت رنو SYMBIOZ از 100٪ موتورهای الکتریکی که بخشی از استراتژی ZE (نصف آلایندگی) این برند هستند، نیرو می گیرد. رنو، رهبر اروپا در خودروهای الکتریکی، SYMBIOZ را توسعه داده است تا اطمینان حاصل شود که خانه و خودرو انرژی خود را به اشتراک می گذارند. کیلووات ساعت توسط یک شبکه مشترک بین وسیله نقلیه و خانه، در محیطی تحت کنترل هوش مصنوعی که نیازها را پیش بینی می کند، مدیریت می شود. به عنوان مثال، سیستم را می توان طوری برنامه ریزی کرد که از انرژی ذخیره شده در باتری های خودرو برای روشن کردن موقت چراغ ها، صفحه نمایش ها یا سایر ویژگی های خانه در زمان اوج مصرف استفاده کند. در صورت خرابی شبکه، سیستم به طور خودکار سازگار می شود و انتقال انرژی را می توان از طریق صفحه نمایش واقع در خانه یا از طریق داشبورد خودرو کنترل و تنظیم کرد.

رنو SYMBIOZ اولین صنعت را نشان می دهد

SYMBIOZ همچنین چشم انداز رنو را به عنوان امتداد خانه نشان می دهد. محفظه سرنشینان به لطف معماری نوع پیشرانه، بدون تونل، با دو موتور در محور عقب و باتری‌های ذخیره شده در زیر زمین، سخاوتمندانه است. ترکیبی از داشبورد جمع شونده و صندلی‌های چرخان جلو به‌طور ایده‌آل با رانندگی خودران «Mind off» سازگار است ( 1 ). در این حالت، راننده می تواند به راحتی استراحت کند و چت کند، کتاب بخواند یا از دسترسی کامل به محیط دیجیتال شخصی خود لذت ببرد. فناوری شخصی‌سازی همچنین امکان تشخیص خودکار سرنشینان را برای پیکربندی صندلی‌ها، موسیقی و سایر عناصر مرتبط با زندگی دیجیتالی مسافران فراهم می‌کند.

“پس از اولین سری از خودروهای مفهومی در چرخه زندگی که بر طراحی جدید مدل های ما متمرکز بود، سری دوم قصد دارد یک کار اکتشافی در مورد تحرک آینده باشد.” نظرات لورن ون دن آکر، مدیر طراحی صنعتی گروه رنو. ما دیگر نمی توانیم یک وسیله نقلیه را بدون فکر کردن به اکوسیستم اطرافمان تصور کنیم. Renault SYMBIOZ واقعاً یک پروژه منحصر به فرد است که به ما اجازه می دهد با برنامه ریزان، طراحان، مهندسان و معماران کار کنیم. ایده این بود که مرزها را از نظر تجربه کاربر، فن‌آوری‌ها، مصرف انرژی و هماهنگی طراحی، به منظور ایجاد یک تجربه کلی جدید، جابجا کنیم. »

یک تظاهرکننده بر اساس SYMBIOZ Easy Life – به زودی در جاده

رنو در نمایشگاه خودروی فرانکفورت از یک سکونت و مفهومی در حالت استاتیک و پویا رونمایی کرد. در سناریوی اول، SYMBIOZ وارد خانه می شود تا به یک اتاق اضافی و مدولار تبدیل شود، در قالب یک فضای مفید، متحرک و متصل، پارک شده در داخل، سپس خارج از ساختار فیزیکی.

“روش استفاده از وسایل نقلیه خود در حال تغییر است. یک ماشین در حال حاضر فقط وسیله ای برای رسیدن از نقطه A به نقطه B نیست. تمرکز فن آوری ها، ماشین در حال تبدیل شدن به یک فضای تعاملی و شخصی شده است که سرنشینان را به وسایل نقلیه دیگر، به افراد و اشیاء اطرافشان متصل می کند. تیری بولوره، معاون مدیر رقابت پذیری گروه رنو توضیح می دهد. با نگاهی به سال 2030، ما سناریوهای جدیدی را تصور می کنیم که در آن استفاده کارآمدتر از انرژی، اتصال و امکانات رانندگی خودران، نحوه زندگی و حرکت ما را بهبود می بخشد. »

یک نمایشگر الکتریکی، مستقل و متصل که بسیاری از عناصر SYMBIOZ را واقعی می کند، در پایان سال برای آزمایش در دسترس خواهد بود. این نمایشگر چشم‌انداز میان‌مدت برند قبل از سال ۲۰۲۳ را در بر می‌گیرد و فناوری‌های رنو را پیش‌بینی می‌کند که مشتریان می‌توانند در آینده نزدیک در خودروهای خود بیابند. این شامل یک نسخه تکامل یافته از فناوری MULTI-SENSE است که در حال حاضر محیط و تجربه رانندگی را با روحیه راننده در Mégane، Scénic، Talisman و Espace در محدوده فعلی تطبیق می دهد. تظاهر کننده ویژگی های وام گرفته شده را ارائه می دهد «اتصال آسان» ، نسل بعدی راه حل های حمل و نقل و خدمات متصل رنو، و فناوری رانندگی خودران رنو را ارائه خواهد کرد که به تدریج در سراسر محدوده تحت این نام عرضه خواهد شد. «رانندگی آسان» .

نمایشگر SYMBIOZ با مشارکت بازیگران اصلی صنعت در رویکرد نوآوری باز طراحی شده است.

  • ال جی در توسعه رابط انسان و ماشین نقش دارد.
  • Ubisoft یک تجربه سرگرمی واقعیت مجازی را در حین رانندگی در حالت خودمختار فراهم می کند.
  • Devialet تجربه کاربری جدیدی را از طریق یک سیستم صوتی پیشرفته ایجاد می کند.
  • Sanef در حال کار بر روی ارتباط بین وسایل نقلیه و زیرساخت های جاده ای است.
  • TomTom به لطف تخصص خود در موقعیت جغرافیایی به توسعه کمک می کند.
  • IAV دانش خود را در زمینه رانندگی خودمختار به ارمغان می آورد.

فرانکفورت، 12 سپتامبر 2017 (نمایشگاه خودرو فرانکفورت) – امروز، رنو حجاب را بر روی SYMBIOZ، یک خودروی مفهومی و خانه ای که در هماهنگی کار می کنند، برمی دارد. SYMBIOZ مظهر چشم انداز وسایل نقلیه خودران، الکتریکی و متصل در آینده است که به خودروها اجازه می دهد با خانه ها، شهرها، سایر وسایل نقلیه و زیرساخت های متصل تعامل داشته باشند. وسایل نقلیه حتی شخصی‌تر می‌شوند و با اولویت‌های هر کاربر برای سفر، انرژی و سرگرمی سازگار می‌شوند. افشای یک خودروی مفهومی مرتبط با یک زیستگاه متصل برای اولین بار در یک نمایشگاه خودرو است. SYMBIOZ سناریوهایی را ارائه می دهد که وسیله نقلیه را در خانه، خارج از منزل و در حال حرکت نشان می دهد.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: