رنو و نیسان شاسی بلندهای رقیب ماهیندرا XUV700 را معرفی می کنند

رنو و نیسان برنامه توسعه خود را در اوایل سال جاری اعلام کردند که شامل شش محصول جدید تولید داخل: چهار مدل کاملاً جدید مشترک بین برندهای خواهر و خودروهای الکتریکی بخش A. نسل جدید رنو داستر (5 نفره) قرار است در سال 2025 رونمایی شود و سپس نسخه 7 نفره آن در چند سال آینده عرضه شود. هر دو SUV همتایان نیسان خود را خواهند داشت. شاسی بلندهای 7 سرنشین رنو و نیسان با چالش هایی مانند ماهیندرا XUV700، تاتا سافاری، هیوندای آلکازار و ام جی هکتور پلاس مواجه خواهند شد. شاسی بلند سه ردیفه ماروتی سوزوکی و نسخه تویوتا آن نیز با داستر 7 نفره رقابت خواهند کرد.

شاسی بلندهای 7 نفره رنو و نیسان که اساسا داستر طولانی تر خواهند بود، بر روی پلت فرم CMF-B طراحی خواهند شد. این معماری احتمالاً برای دستیابی به قیمت رقابتی به شدت بومی سازی شده است. مشابه داستر 5 نفره، نسخه سه ردیفه آن دارای برخی عناصر طراحی با کانسپت داچیا بیگستر است که برای اولین بار در سال 2021 به نمایش درآمد.

طراحی عقب رنو داستر 2025

در جلو، این SUV ممکن است دارای جلوپنجره باریک، چراغ‌های جلوی LED نازک، و سپر زاویه‌دار به همراه یک کاپوت جعبه‌ای باشد. قطعات استایلی مانند روکش بدنه جسورانه، قوس چرخ‌ها، اسپویلر دوقلو به سبک غلاف، دستگیره‌های یکپارچه درهای عقب ستون‌های در و چراغ‌های عقب Y شکل بزرگتر با درب صندوق عقب، ظاهر شاسی‌بلند آن را بیشتر جلوه می‌دهد. جزئیات داخلی خودروهای شاسی بلند 7 سرنشین رنو و نیسان در حال حاضر در دسترس نیست.

گزارش ها حاکی از آن است که رنو داستر کاملا جدید و همتای نیسان آن ممکن است با موتورهای بنزینی 1.5 لیتری 4 سیلندر تنفس طبیعی و 1.5 لیتری توربو GDi بنزینی عرضه شوند. هر دو سیستم پیشرانه FWD (در تریم پایین) و AWD (فقط در تریم های بالاتر) ارائه خواهند شد.

همانطور که در بالا ذکر شد، رنو و نیسان همچنین یک خودروی برقی بخش A را معرفی خواهند کرد که احتمالاً رنو Kwid EV خواهد بود. با خودروی الکتریکی کوچک جدید، خودروسازان قصد دارند بازار انبوه را هدف قرار دهند و با خودروی برقی تاتا تیاگو مقابله کنند.


رنو و نیسان شاسی بلندهای رقیب ماهیندرا XUV700 را معرفی می کنند – جزئیات
منبع: https://www.indiacarnews.com/news/renault-nissan-to-launch-mahindra-xuv700-rival-suv-details-62224/