رنو کیگر، مقصد هیمالیا – رسانه جهانی رنو

را بیماری کوهستان شروع به احساس کردن می کند اما اعضای تیم همه چیز را برنامه ریزی کرده اند. سیر، زنجبیل و ذرت بو داده همه داروهای سنتی هستند که برای محافظت از خود مصرف می کنند. در نقطه صفر، آخرین پاسگاه تمدن در محل تلاقی سه رودخانه، واقع در ارتفاع 4663 متری از سطح دریا، چشم انداز محیط زیبا و کوه های پوشیده از برف تماشایی است.

سه رنو کیگر مجهز به موتورهای مختلف در مسیرهای ناهموار هیمالیا جسارت کردند

… در شیب

خودروی فوق کامل علیرغم اندازه جمع و جور 3.99 متر، وزن 1012 کیلوگرم و 5 صندلی آن، شاسی بلند هندی کوچک رنو چالش هیمالیا را پذیرفته است!

رنو کیگر روبروی دریاچه گورودونگمار

… در یک مسیر گرد و غبار

نتایج این آزمون در مقیاس کامل بیش از رضایت‌بخش بود. هیچ چیز جلوی سه کیگر را گرفت که ثابت کردند برای جنگل شهری به اندازه شرایط شدید بیرون از خانه مجهز هستند.

با وجود شرایط سخت – راهبندان، جاده های شکسته و سایر مسیرهای پر پیچ و خم، ابرهای مکرر گرد و غبار، جداسازی مکان های خاص، شیب های تند، ارتفاع بسیار زیاد و اغلب دمای منفی – اکسپدیشن ماموریت خود را انجام داد.

حرکت برای این سفر به کوهپایه هایهیمالیا : سه رنو کیگر مجهز به موتورها و گیربکس های مختلف ارائه شده در محدوده. دو مورد اول، مجهز به موتور 1.0 لیتری انرژی 72 اسب بخار و گشتاور 96 نیوتن متر، یکی با گیربکس 5 سرعته دستی. دیگری با گیربکس 5 سرعته اتوماتیک Easy-R. و سومی با موتور 3 سیلندر 1.0 لیتری توربو بنزینی با 100 اسب بخار قدرت و 160 نیوتن متر گشتاور همراه با گیربکس 5 سرعته دستی.

ماجراجویی هیمالیا که در خاطره 11 کارمند مرکز فنی رنو نیسان هند خواهد ماند.منبع

… در دست رانش زمین

سپس اکسپدیشن از طریق لاچن به سمت دریاچه مقدس گورودونگمار می رود. نشسته در ۵۱۵۴ متر بالاتر از سطح دریا، یکی از مرتفع ترین دریاچه های کره زمین است. 118 هکتار آب فیروزه‌ای آن که در طول ماه‌های زمستان کاملاً یخ زده است، خدمه‌ای را که علی‌رغم دمای 11- درجه‌ای که دماسنج نشان می‌دهد و شب‌های قبلی بدون گرمایش به دلیل ناپایداری شبکه برق، لحظه را با ارزش واقعی خود می‌چشند، به معنای واقعی خیره می‌کند.

رنو کیگر در جاده های هیمالیا تحت آزمایش ناهمواری کامل 2000 کیلومتر قرار گرفت.

سفر جاده ای سازمان ملل متحد منحصر به فرد

در کشتی، کارکنان مرکز فنی رنو نیسان هندی برای این کار داوطلب می شوند تست اندازه واقعی در آستانه تجربه ای منحصر به فرد هستند.

این توسط امتیازات محلی و مردمی که در طول اکسپدیشن با آنها مواجه شدند، منتقل شد ماجراجویی هیمالیارنو کیگر که از بهار 2021 در این منطقه عرضه شده است، در خاطرات کارمندان شرکت کننده باقی خواهد ماند.

تست های استحکام و دوام متعددی روی رنو کیگر انجام شده است

رنو کیگر در مسیری سنگلاخ…

مسیر ناهموار 2000 کیلومتری، بخش های خارج از جاده، شیب های تند، ارتفاعات بسیار بالا و ترافیک خطرناک. می توان گفت کیگر مورد آزمایش قرار گرفته است! از 15 تا 27 فوریه 2021، یک تیم هندی از مهندسین کیفیت و دوام، استحکام شاسی بلند کوچک هندی جدید رنو را در جاده های هیمالیا آزمایش کردند. برای مطالعه استحکام شاسی خودرو و سایش قطعات در شرایط سخت کافی است.

اعضای اکسپدیشن دور یک آتش سوزی گرم می شوند

اجرا در قرار ملاقات

هیچ یک از سه خودرو دچار خرابی نشدند و آزمایش‌های انجام‌شده نشان داد عملکرد بسیار خوب با وجود ارتفاع بسیار زیاد، هر نوع جاده.

ماموریتی سرشار از احساسات که ایجاد پیوندهای ناگسستنی را ممکن می سازد. فراتر از کار تیمی عالی که مدیریت تمام محدودیت ها و چالش های تحمیل شده توسط سفر و آزمایش هایی را که باید انجام شود ممکن می کند، لحظات پیوند فوق العاده تجربه در طول سفر و پانورامای نفس گیر در حافظه حک خواهد شد

… در جنگل هیمالیا

وقتی شکمشان خالی است، اعضای اکسپدیشن فقط می‌توانند روی تعداد معدودی نان و خوراکی‌هایی حساب کنند که «در صورت امکان» و خوراکی‌های مقرون به صرفه‌ای که از چند مغازه چای‌فروشی در مسیر به دست می‌آیند. چه چیزی را به اشتراک بگذاریم همه یک لحظه از شادی در اطراف آتش، در مقابل یک منظره باشکوه.

تست های استحکام و دوام متعددی انجام شده است. توجه ویژه ای به سفتی زیر بدنه و ساختار بدنه می شود. اندازه گیری نویز، لرزش و نفوذ گرد و غبار در حین تاکسی انجام می شود. شروع سرد، رفتار خودرو در جاده های خاکی، جاده ها و شیب های ناهموار، عملکرد شتاب گیری در سربالایی، ترمز دستی، فرمان … همه چیز در زمان واقعی بررسی می شود.

سفر سپر به سپر در گانگتوک، پایتخت ایالت کوهستانی سیکیم آغاز می شود. سپس، اکسپدیشن عبور می کند جاده های پر دست انداز در اطراف شهر گانگتوک از ناتولا در شرق، گذر کوه هیمالیا در مرز تبت، به دامتانگ در غرب. در آنجا نیز مانند منگان در شمال، رانش زمین باعث رانش زمین در جاده می شود. این تیم که برای چندین ساعت مسدود شده است، زمان پاکسازی جاده، پس از آن با عبور از لاچونگ و حفاظت‌گاه طبیعی دره گل‌ها، از طریق مسیرهای پر شیب، گرد و غبار و پیچ در پیچ، به نقطه صفر یوم تانگ می‌پیوندد. در طول مسیر، آنها با گاوها، گوسفندان آبی و دیگر حیوانات وحشی مرتفع روبرو می شوند که در اطراف چشمه های آب گرم چرا می کنند.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: