رنو کیگر به سمت هیمالیا می رود

رنو کیگر روبروی دریاچه گورودونگمار

این ماموریت پر از احساساتی بود که پیوندهای پایداری ایجاد می کرد. فراتر از کار تیمی عالی که به آنها کمک کرد بر تمام محدودیت ها و چالش های تحمیل شده توسط سفر و آزمایش هایی که انجام دادند غلبه کنند، هرگز فراموش نخواهند کرد. لحظات فوق العاده رفاقت و مناظر نفس گیر

اعضای اکسپدیشن دور یک آتش سوزی گرم می شوند

عملکرد روی هدف

کارمندان مرکز فنی هندی رنو که برای این کار داوطلب شده بودند، روی هواپیما تست زندگی واقعی برای یک تجربه منحصر به فرد آماده شد

ماجراجویی هیمالیا که در خاطرات 11 کارمند مرکز فنی رنو نیسان هند خواهد ماند.منبع

در خط شروع برای این سفر به کوهپایه های هیمالیا – سه رنو کیگر مجهز به موتورهای مختلف و گیربکس های موجود به عنوان بخشی از محدوده. دو مدل اول به موتورهای 1.0 لیتری، 72 اسب بخار قدرت و 96 نیوتن متر گشتاور، یکی با گیربکس 5 سرعته دستی و دیگری به گیربکس 5 سرعته ترتیبی Easy-R مجهز بودند. سومین موتور به یک موتور 3 سیلندر 1.0 لیتری توربو بنزینی با 100 اسب بخار قدرت و 160 نیوتن متر گشتاور همراه با گیربکس 5 سرعته دستی مجهز شده بود.

رنو کیگر در یک مسیر صخره ای…

هیچ یک از سه خودرو خراب نشد و آزمایش های انجام شده عملکرد خوبی را نشان داد با وجود ارتفاع زیاد در انواع جاده ها.

با پشتیبانی نمایندگی های محلی و افرادی که در طول سفر با آنها روبرو شدند، این ماجراجویی هیمالیارنو کیگر که از بهار سال 2021 در این منطقه به بازار عرضه شده است، همیشه در خاطر شرکت کنندگان باقی خواهد ماند.

نتایج این آزمایش واقعی بیش از رضایت‌بخش بود. هیچ چیز جلوی سه کیگر را گرفت که نشان می دادند به اندازه شرایط سختی که در این فضاهای باز با آن مواجه می شوند، برای جنگل شهری مناسب هستند.

… در جنگل هیمالیا

سفر سپر به سپر در گانگتوک، پایتخت ایالت کوهستانی سیکیم آغاز شد. سپس، اکسپدیشن مسیر خود را در امتداد پیچید جاده های پر دست انداز اطراف گانگتوک از Nathula در شرق، گذرگاه کوهستانی هیمالیا در مرز تبت، به Damthang در غرب. در آنجا، مانند منگه در شمال، رانش زمین به جاده سرازیر شد. گروهی که برای چند ساعت در حالی که جاده پاک می‌شد، گیر افتادند، سپس در مسیرهای شیب‌دار، گرد و غباری و پر پیچ و خم به نقطه صفر در Yumthang رسیدند و از لاچونگ و پارک ملی دره گل‌ها عبور کردند. در طول مسیر، آنها از یاک ها، گوسفندان آبی (بهارال) و سایر حیوانات وحشی که در ارتفاعات زندگی می کنند و در اطراف چشمه های آب گرم چرا می گذرانند، گذشتند.

رنو کیگر در جاده‌های هیمالیا تحت آزمایش استحکام 2000 کیلومتری قرار گرفته است.

یک سفر جاده ای منحصر به فرد

تست های استحکام و دوام متعددی روی رنو کیگر انجام شده است

یک وسیله نقلیه بسیار کامل با وجود اندازه جمع و جور 3.99 متر، وزن 1012 کیلوگرم و پنج صندلی، شاسی بلند هندی کوچک رنو با چالش هیمالیا روبرو شد!

وقتی شکمشان خالی بود، اعضای اکسپدیشن فقط می‌توانستند به تکه‌های نان و تنقلاتی که «در صورت امکان» آورده بودند و اقلام غذایی مقرون به صرفه‌ای که در مغازه‌های کمیاب سر راه جمع‌آوری می‌شد، تکیه کنند. با این حال، کافی بود یک لحظه شادی را در یک محیط باشکوه در اطراف آتش به اشتراک بگذاریم.

… در دست رانش زمین

بیماری ارتفاع شروع به کار کردند اما خدمه کاملاً آماده بودند و سیر، زنجبیل و ذرت بوداده مصرف می کردند تا با شرایط سازگار شوند. در نقطه صفر، آخرین پاسگاه تمدن در نقطه تلاقی سه رودخانه، واقع در ارتفاع 4663 متری، آنها توانستند چشم انداز تماشایی مناظر زیبا و کوه های پوشیده از برف را درک کنند.

با وجود شرایط سخت – ترافیک، جاده های ناهموار و مسیرهای پرپیچ و خم، ابرهای گرد و غبار مکرر، ایزوله شدن برخی مکان ها، شیب های تند، ارتفاع بسیار زیاد و دمای زیر صفر – این اکسپدیشن موفقیت آمیز بود.

بسیاری از تست های استحکام و دوام انجام شد. توجه ویژه ای به استحکام ساب فریم و ساختار بدنه شد. اندازه گیری صدا، لرزش و نفوذ گرد و غبار در حین رانندگی انجام شد. استارت سرد، رفتار خودرو در جاده های خاکی، جاده های ناهموار و مسیرهای سراشیبی، عملکرد شتاب گیری در سربالایی، ترمز دستی و فرمان و همه اینها در زمان واقعی.

… در یک مسیر گرد و غبار

سپس اکسپدیشن مسیری را برای دریاچه مقدس گورودونگمار از طریق لاچن تعیین کرد. در ارتفاع 5154 متری از سطح دریا، یکی از مرتفع ترین دریاچه های کره زمین است. خدمه به معنای واقعی کلمه از وسعت 118 هکتاری آب فیروزه ای خود که در زمستان یخ می زند خیره شده بودند و با وجود دمای 11- درجه که روی دماسنج نشان داده شده بود و شب های قبل را بدون گرم کردن به دلیل ناپایداری سپری کردند، از لحظه ای که ارزشش را داشت لذت بردند. از شبکه برق

سه رنو کیگر با قطارهای مختلف قدرت در زمین ناهموار هیمالیا شهامت کردند

… در مسیر شیبدار

مسیری ناهموار 1243 مایلی (2000 کیلومتری) با بخش های خارج از جاده، شیب های تند، ارتفاعات بسیار بالا و ترافیک خطرناک. کیگر واقعاً به حد نهایی رسیده بود! از 15 تا 27 فوریه 2021، یک تیم هندی متشکل از مهندسان کیفیت و دوام، استحکام شاسی‌بلند کوچک هندی جدید رنو را در جاده‌های هیمالیا آزمایش کردند تا استحکام شاسی و فرسودگی قطعات خودرو را در شرایط سخت بررسی کنند.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: