رنو 5 دیامانت، یک خودروی نمایشی الکتریکی که با پیر گونالون برای 50 سالگی این مدل ساخته شده است.


© Gaelle Le Boulicaut

سال 2022 پنجاهمین سالگرد یکی از نمادهای این برند، رنو 5 است. رنو 5 نماد واقعی فرهنگ پاپ، بین سال‌های 1972 تا 1984 بیش از 5 میلیون دستگاه در بسیاری از کشورها فروخت.

بنابراین رنو قرارها و فعال سازی های بسیاری را با رویدادها، اتفاقات و عملیات در شبکه های اجتماعی ارائه می دهد.

رنو ایکس پیر گونالون

امروز این یک همکاری جدید بین رنو و طراح فرانسوی پیر گونالون است که خبرساز شده است. به مناسبت پنجاهمین سالگرد این مدل نمادین، رنو تصمیم گرفته است با یک طراح بزرگ که توسط انتشارات Architectural Digest و نماینده هنر فرانسه در بین 100 خالق برتر شناخته شده است، به نیروها بپیوندد.

محصول گفتگوهای پیر گونالون و تیم رنگ‌ها و مواد طراحی رنو، خودروی نمایشی رنو 5 دیامانت است. یک خودروی الکتریکی که با ادغام کدهای خودرو با کدهای دکوراسیون داخلی، دیدگاه طراحان را از خودروی آینده نشان می‌دهد.

دعوت رنو برای اختراع مجدد R5 اسطوره‌ای به مناسبت پنجاهمین سالگرد آن باعث افتخار من است. این برند به من کارت سفید داد تا ماشین رویاهایم را طراحی کنم. » پیر گونالون تایید کرد، از نظر من، R5 مظهر زندگی پاپ، خوش بینانه و مصمم معاصر است. با رنو 5 دیامانت می‌خواستم به طراحی انقلابی آن ادای احترام کنم و در عین حال دنیای اشکال و رنگ‌هایم را به دنیای خودرو ترجمه کنم. »

RENAULT 5 DIAMOND

الهام‌بخش پیر گونالون از هنرهای تزئینی و به‌ویژه از جواهرات عالی که در جزئیات گرانبها و خلاقانه یافت می‌شوند، نشأت گرفت.

رنو 5 دیامانت خطوط مشخصه و شکل نمادین “سوپراسپرت” اصلی را که در سال 1972 از خط تولید رنو بیرون آمد، حفظ کرده است، اما در زیر این شبح آشنا، دگرگونی عمیقی رخ داده است. در زیر کاپوت، این خودرو به یک موتور 100 درصد الکتریکی مجهز شده است، اولین عنصری که نشانه مدرن بودن آن است. از نظر بصری، طراحی آن جزئیات با کیفیت بالایی را معرفی می کند که شما را به کشف این ترکیب منحصر به فرد و تصفیه شده دعوت می کند.

فرانسوا فریون، مدیر رنگ و مواد رنو، تاکید کرد: «جهان خلاق و شخصیت پیر گونالون و همکارانش بخشی از گل سرسبد صنعتگران فرانسوی است که نتیجه بدیع و مفصلی را ارائه می دهد. برای من، رنو 5 دیامانت در درجه اول شوک احساسی رنگ های بیرونی است که به خودرو ظاهری ساده و پیچیده می دهد و توجه به جزئیات را به همراه دارد. توسط پیر، بسیار حساس به مراجع و معنای هر عنصر. »

در خارج، بدنه برای برجسته کردن بهتر خطوط نمادین رنو 5 ساده شده است و ضمائم معمولی عمداً از محیط خود خارج شده و در شکل و ظاهر بزرگ‌نمایی شده‌اند. چراغ های جلو و عقب مانند سنگ های قیمتی و چرخ های عریض که از نسخه آلپاین به ارث رسیده اند، صاف شده اند و در مرکز خود از خورشید عزیز تا پیر گونالون امضا شده اند. رنگ بیرونی دارای یک رنگ سه لایه است که با رنگدانه های طلایی روی پایه صورتی ساخته شده است. روی آن با یک لاک مات پوشانده شده است که با انعکاس طلایی در خورشید جلوه ای بسیار متغیر می دهد و در سایه ها سایه ای آبی تر می دهد.

در درون، خلوص غالب است. با تخصص مشترک رنو دیزاین و صنعتگران مرتبط با تحقق این پروژه، پیر گونالون توانست خودرو را با حفظ عناصر بسیار خاص ساده کند. دستگیره‌های درها و کنترل‌های پنجره و همچنین اهرم دنده از یک کره کوتاه ساخته شده‌اند که مانند ارجاعات پاریسی در برنج طلاکاری شده با طلای کم رنگ، مواد ضد زنگ و بسیار بادوام است. فرمان با شکل بسیار خاص و در عین حال کاربردی خود با سنگ مرمر روی کربن تولید می شود و حتی کلید خودرو نیز تحت درمان خاصی قرار می گیرد. در حالی که با اتکا به تخصص رنو برای ارائه کل اعتبار و واقع گرایی خودرویی بی عیب و نقص و بدون به خطر انداختن استفاده از عناصر کاربردی.

رنو 5 دیامانت نیز فناوری را به ارمغان می آورد. اول از همه، 100٪ برقی است و دارای حسگر اثر انگشت است که قفل درها را باز می کند. یک خودروی الکتریکی، رنو 5 دیامانت یک اهرم دنده با سه موقعیت متوالی (جلو، خنثی و عقب) ارائه می‌کند. سه پیشخوان گرد با نمایشگر دیجیتالی که ساعت سازی را جشن می گیرد، اطلاعات ضروری را نمایش می دهد: سرعت، بار و زمان. در مورد ناوبری و سرگرمی اطلاعاتی، همه چیز را می توان به راحتی توسط گوشی هوشمند مالک که جای خود را در یک شکاف اختصاصی در وسط داشبورد پیدا می کند، ارائه کرد.

گل سرسبد صنایع دستی فرانسه

رنو 5 دیامانت، با توجه به جزئیات، از مواد عالی ساخته شده است که توسط صنعتگران با دانش شناخته شده و منحصر به فرد ارائه شده است و به دنبال آن اجرای بی عیب و نقص. این خودروی نمایشگاهی از تجربه شرکت Design et Solution، یک شرکت متخصص در تولید خودروهای استثنایی و مسئول توسعه، مونتاژ و تولید نهایی خودروی نمایشگاهی بهره می برد.

علاوه بر این، چندین صنعتگر که روزانه با Pierre Gonalons کار می کنند، در این پروژه شرکت کردند تا تخصص خود را ارائه دهند. در جزئیات، فرمان و محفظه ذخیره سازی از سنگ مرمر بازیافتی توسط Minéral Expertise ساخته شده است که از یک سنگ مرمر فرانسوی به نام “Grand Antique d’Aubert” استفاده شده است که به صورت لوله ای کار شده است که باعث سبک تر و انعطاف پذیری آن می شود. در مورد پارچه صندلی‌ها، این پارچه توسط ناشر پارچه متافورس تولید می‌شود، در حالی که پارچه موی اسب که روی داشبورد را می‌پوشاند، توسط شرکت صدساله Le Crin، صنعتگری که در بافت دستی موی اسب مهارت دارد، ساخته شده است. تشک کف پشم موهر توسط پینتون، یکی از آخرین تولیدکنندگان ملیله هنری فرانسوی، ساخته شده است که از لحاظ تاریخی در اوبسون مستقر است. در نهایت تذهیب زیورآلات خودرو مانند مونوگرام روی کاپوت توسط کارگاه Bertin-Aubert در پاریس انجام می شود که به دلیل دانش فنی و دقت در تولید آن متمایز است.

دیجیتال توهین آمیز و حراج

رنو پس از جمع آوری جوامعی از علاقه مندان در فیس بوک، اینستاگرام، لینکدین، توییتر و یوتیوب و به تازگی صفحات رسمی TikTok و Pinterest خود را راه اندازی کرده است، رنو تصمیم گرفته است که وارد دنیای NFT ها شود.

بنابراین، به عنوان بخشی از این پروژه، رنو و پیر گونالون همچنین مجموعه ای از NFT های متعدد با الهام از رنو 5 دیامانت را توسعه خواهند داد که در ماه سپتامبر رونمایی خواهد شد.

رنو 5 دیامانت نیز چند هفته بعد با NFT “دوقلوی دیجیتال” خود به حراج گذاشته خواهد شد. پس از فروش، عواید به Give Me 5، پروژه جدید مسئولیت اجتماعی این برند که از طریق ورزش و موسیقی به نسل‌های جوان‌تر اختصاص داده شده است، اهدا خواهد شد.منبع


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: