رنو EZ-GO در نمایشگاه خودروی ژنو 2018 معرفی شد

EZ-GO یک خودروی مفهومی برای حرکت شهری و مشترک

EZ-GO اولین خودرو از سری خودروهای مفهومی رنو است که بر خدمات حمل و نقل متمرکز شده است که در طول سال 2018 رونمایی خواهد شد. EZ-GO از معرفی موفقیت آمیز خودروی آزمایشی درایو خودکار سطح 4 رنو برای مالکیت فردی، SYMBIOZ، پیروی می کند.

علاوه بر این، این شرکت از یادگیری های به دست آمده از طریق مشارکت و ابتکارات اتحاد استفاده خواهد کرد.منبع

رنو EZ-GO دارای قابلیت رانندگی خودکار سطح 4 است که به این معنی است که خودرو قادر است فاصله خود را از خودروی جلویی مدیریت کند، در خط بماند، خط را تغییر دهد و به تنهایی در یک تقاطع بپیچد. همچنین می‌تواند در مواقعی که حوادث استثنایی در مجاورت آن رخ می‌دهد، به تنهایی یا از طریق ارتباط با یک مرکز نظارت، به یک موقعیت امن حرکت کند. رنو EZ-GO به لطف سرعت محدود خود (50 کیلومتر در ساعت تا 30 مایل در ساعت) ایمنی کاربران خود را به طور فعال تقویت می کند، دهانه جلوی گسترده آن در هنگام ورود و خروج مسافران ایمن و دور از جاده است و نوری که زمین را مشخص می کند. در خارج برای نشان دادن محل فرود سکو.

ژنو، 6 مارس 2018 – امروز در نمایشگاه خودروی ژنو، رنو یک خودروی روبو و سواری مفهومی را با طراحی نمادین به منظور ادغام با محیط زیست و به حداکثر رساندن روش‌های جدید حرکت در شهرهای شلوغ معرفی کرد.

4CONTROL، فناوری نوآورانه فرمان چهار چرخ رنو، همچنین برای ایجاد چابکی و افزایش ایمنی به کار گرفته شده است.

گروه رنو در حال حاضر در این زمینه ها درگیر ابتکاراتی است از جمله:

در حالی که EZ-GO نمایانگر چشم اندازی از خودروی ربات در آینده است، جاه طلبی گروه رنو این است که راه حل های جدید حمل و نقل مشترک را از طریق ترکیبی از خدمات اشتراک گذاری خودرو، گردهمایی خودرو، حمل و نقل و خدمات خودروهای روبو به بازار ارائه دهد. برای ارائه این راهکارهای تحرک، گروه رنو به رویکرد نوآوری باز با شرکای خود، بخش عمومی و استفاده از منابع عمیق تحقیق و توسعه در سراسر رنو-نیسان- میتسوبیشی ادامه خواهد داد.

EZ-GO، یک وسیله نقلیه و خدمات روبو مشترک که می تواند توسط شرکت های خصوصی یا دولتی اداره شود، مکمل خودروهای سواری و گزینه های حمل و نقل عمومی مانند مترو یا اتوبوس است. EZ-GO با در نظر گرفتن افراد یا گروه های کوچک طراحی شده است.

در صورت تقاضا، از طریق یک برنامه کاربردی و همچنین از طریق ایستگاه‌های دائمی در سراسر شهر، این خودروی ربات، انعطاف‌پذیری و راحتی خودروهای فردی را با کارآیی، ایمنی و رانندگی بدون نگرانی که توسط حمل‌ونقل عمومی ارائه می‌شود، ترکیب می‌کند.

ما رنو EZ-GO را طراحی کردیم تا نمادی نمادین برای شهرها باشد. این مفهوم الکتریکی و خودمختار تأثیر بالقوه مثبت تحرک مشترک را برای همه بررسی می کند. گفت Laurens van den Acker، معاون ارشد طراحی شرکت . از نظر بصری جذاب و یکپارچه در محیط شهری، یک “پنجره باز” بی‌سابقه 360 درجه در شهر و فضایی دلپذیر برای استراحت مردم و لذت بردن از سواری ارائه می‌دهد.

اولین در نوع خود، رنو EZ-GO، یک مفهوم الکتریکی، خودمختار، مشترک «خودرو-خودرو» هم یک وسیله نقلیه و هم خدماتی است که به مردم اجازه می‌دهد از یک مکان ثابت یا متحرک سوار شوند. رنو بر این باور است که یکپارچه‌سازی خدمات خودرو همراه با اتصال به زیرساخت‌های شهری – استفاده از حسگرها، تجزیه و تحلیل داده‌ها، خدمات متصل، سیستم‌های چندوجهی و موارد دیگر – یکی از ویژگی‌های کلیدی راه‌حل‌های موفقیت‌آمیز حرکتی و شهرهای هوشمند آینده خواهد بود.

خدمات حمل و نقل و حمل و نقل مشترک فرصتی مهم برای رنو، به ویژه در شهرها است. بسیاری از آنها جمعیت سالخورده یا بسیار جوان دارند و افرادی که به دنبال راه حل های حرکتی جدید هستند. گفت تیری بولوره، مدیر عملیات ما از قبل کاوش سرویس‌های حمل‌ونقل جدید را آغاز کرده‌ایم، و همراه با تخصص خود در خودروهای شخصی و خودروهای تجاری سبک، معتقدیم گروه رنو موقعیت خوبی برای خدمت به این بازار بالقوه با خدمات حمل‌ونقل الکتریکی، متصل و خودمختار در مصرف‌کننده و مصرف‌کننده خواهد داشت. سناریوهای تجارت به کسب و کار EZ-GO به ما کمک می کند تا بیشتر بررسی کنیم که آینده چگونه می تواند باشد.”

معماری نوآورانه EZ-GO و طراحی پیله مانند برای به حداکثر رساندن میدان دید سنسورهای سیستم خودمختار و اجازه دادن به نور طبیعی از طریق سقف شیشه ای پانوراما طراحی شده است. ارتفاع خودروی روباتی مانع دید عابران پیاده از شهر نمی شود. EZ-GO پس از اتصال به ایستگاه خود، یک کف مسطح عریض را با سطح شیب دار سوار شدن ارائه می دهد که سوار شدن به آن را آسان می کند، چه پیاده روی یا با چرخ. ویژگی های EZ-GO امکان تغییر کاربری و سناریوهای کاربری را با رعایت رویکرد “زندگی آسان” که در قلب DNA رنو قرار دارد، ممکن می سازد.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: