روز رستگاری ژورادو در زاندوورت

مقدماتی 2 – جدول شروع – مسابقه 2 – کلیو کاپ اروپا – کلیو کاپ فرانسه – جام کلیو اروپا شرقیمنبع

هنگامی که چراغ ها خاموش شد، آنتونی ژورادو یک فرار عالی ایجاد کرد در حالی که دیوید پوژه برای مقام دوم از کنار یرژی اسپینکیویچ گذشت. در همین حال، لئو ژوست از الکساندر آلبوی برتری یافت. مارک گیوت (مسابقه میلان) و توماس پکار (سرویس کارپک) در پایان یک دور ابتدایی که شاهد چندین تغییر موقعیت در زمین بود، تا حدی تسلط بر قفل مخالف را نشان دادند تا شش نفر برتر را تکمیل کنند.

شرایط انتخابی یکشنبه پس از رگبارهای شبانه در زند وورت با روز گذشته بسیار متفاوت بود. با این حال، تایرهای نرم میشلن بهترین انتخاب بودند و آنتونی ژورادو جلوتر از جرزی اسپینکیویچ (یونیک ریسینگ)، دیوید پوگت و الکساندر آلبوی (مسابقه GPA) در جایگاه اول قرار گرفت. نیکلاس میلان، رهبر اروپای کلیو کاپ (مسابقه میلان) در پایان یک جلسه، که با توقف پیر مونمانی (GPA Racing) در مسیر پیش از موعد به پایان رسید، تنها دهم شد.

آنتونی ژورادو همچنین در رقابت‌های کلیو کاپ اروپای شرقی، با پیروزی در مقابل مارک گیوت، که برتری او در رده‌بندی عمومی نسبت به توماس پکار، که امروز سوم شد، همچنان در حال افزایش است، بر پیروزی‌های خود در هلند پیروز شد. در جام چلنجر، رهبر Juuso Panttila نیز با برتری در دور ابتدایی و نگاه کردن به عقب، آن را به یک آخر هفته دو برد تبدیل کرد. چن هان لین (یونیک ریسینگ) و هنریک سیبل (سرویس کارپک) سکو را تکمیل کردند. در نهایت، رنه استینمتز نمایش بهتری نسبت به همکار هلندی خود استفان پولدرمن داشت تا برتری خود را در جام رانندگان آقایان افزایش دهد.

در حالی که دو نفر پیشرو فوراً یک شکاف ایجاد کردند، یرژی اسپینکیویچ مجبور شد سخت تلاش کند تا لئو ژوسست را مهار کند. مرد فرانسوی در دور سوم یک باز شد، اما مارک گیوت از این دو عبور کرد و شروع به تعقیب رهبران کرد. در همان زمان، نیکلاس میلان مانورهای متوالی انجام داد و از اشتباهات حریف استفاده کرد و در دور پنجم به رده پنجم صعود کرد.

رهبر از ابتدا تا انتها، آنتونی ژورادو، پیش از دیوید پوژه و مارک گیوت در جام اروپای کلیو قهرمان شد. چهارم در روز یکشنبه، نیکلاس میلان شاهد کاهش برتری خود در رده بندی عمومی به 21 امتیاز بود. مانند روز قبل، یرژی اسپینکیویچ از لهستان در مقابل نیکولا میلکوویچ و گیوم مایو (GM Sport) پیروز شد تا برتری خود را در جام چلنجرز افزایش دهد. در همین حال، رنه استینمتز به لطف سبقت گرفتن از کوئینتو استفانا در دور دهم، که اکنون تنها یک امتیاز است، قهرمان جام رانندگان آقایان شد. استفان پولدرمن هلندی (Chefo Sport) سکوی دسته را تکمیل کرد.

CLIO CUP فرانسه

دیوید پوژه که در برابر لئو ژوسست و نیکلاس میلان پیروز شد، سومین موفقیت خود را به ثمر رساند و با برتری 34 امتیازی نسبت به نیکلاس میلان، از مرز میان فصل عبور کرد. لئو ژوست بهترین نتیجه خود را در جام کلیو به دست آورد و دومین پیروزی متوالی خود را در جام چلنجرز بالاتر از یرژی اسپینکیویچ و الکساندر فینکلشتاین به دست آورد تا فاصله خود را با جوران لنوتر به شش امتیاز کاهش دهد. لورن دزیادوس (تیم لوکاس) مدافع قهرمان جام رانندگان آقایان نیز اولین پیروزی خود در سال 2022 را بالاتر از لیونل ویگویر (T2CM) و ماتیو ریگوله (ویک تیم) که همچنان در این رده پیشتاز است به دست آورد.

CLIO CUP اروپای شرقی

دو دور بعد، خودروی ایمنی پس از برخورد ساموئل شالین (T2CM) و لوسیانو گیوا (اسکورس) بیرون آمد. هنگامی که مسابقه دوباره شروع شد، آنتونی ژورادو توسط تعقیب کنندگانش مورد حمله قرار گرفت در حالی که این اقدام با نبردی بزرگ برای کسب مقام هفتم که در آن جوران لنوتر (مسابقه JSB) یکی از قربانیان بود، داغ شد.

جلسه بعدی در Hungaroring (8-10 ژوئیه) برای دور مشترک Clio Cup اروپا و Clio Cup اروپای شرقی خواهد بود. Clio Cup فرانسه هفته بعد در Mugello (15-17 ژوئیه) بازخواهد گشت.

آنتونی ژورادو سرعت را افزایش داد تا سریع‌ترین دور مسابقه را رقم بزند و با اختلاف یک ثانیه‌ای از دیوید پوژه، برد را از آن خود کند. چلنجر لئو ژوست موفق‌ترین آخر هفته دوران جوانی خود در جام کلیو را با قرار گرفتن روی سکو جلوتر از مارک گیوت و نیکلاس میلان به پایان رساند. یرژی اسپینکیویچ جلوتر از جولین بریچه (مسابقه JSB) که در آخرین دور از الکساندر فینکلشتاین (مسابقه GPA) دور شد، ششم شد. نیکولا میلکوویچ (تیم ریسینگ تمپو) همین کار را با توماس پکار برای کسب مقام نهم انجام داد. سرانجام رنه استینمتز هلندی پس از یک نبرد شدید در مسابقه آقایان رانندگان در زمین چمن خانگی خود پیروز شد و کوئینتو استفانا (مسابقه میلان) را تنها با اختلاف 82/1000 ثانیه شکست داد.

CLIO CUP اروپا


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: