سایت رسانه جهانی رنو

در سال 2021، نرخ تجهیزات خودروهای رنو نیز دلبستگی مشتریان به این لوازم جانبی را ثابت می کند. نزدیک به 2 دستگاه رنو از 3 دستگاه فروخته شد به آن وقف شدند. در برخی از مدل ها، مانند ZOE و Espace، نرخ تجهیزات حتی 100٪ بود. در موارد دیگری مانند Scénic، Captur، Kadjar، Talisman، Koleos یا Arkana، از 90% فراتر رفت.

کپی از آخرین نسل کارت هندزفری نصب شده در New Mégane E-TECH Electric.

پس از R16 TX، اولین خودروی فرانسوی مجهز به a قفل مرکزی الکترومغناطیسی درها، در 1973، و فوئگو، پیشگام در 1982 از جانب تلنگر، برای قفل و باز کردن درها از راه دور، Laguna II تبدیل شده است اولین ماشین از یک سازنده عمومی مجهز به هندزفری کارت. آن را VSC تعمید دادند (برای “خودروی بدون کلید”). در سال های بعد، رنو این لوازم جانبی را قابل اعتمادتر کرد با ارائه آن در Espace و Vel Satis. سپس، با گسترش آن به کل محدوده آن، از Clio تا Mégane از طریق Scénic، آن را دموکراتیک کرد.

برای غلبه بر تخلیه احتمالی باتری نشان، مهندسان رنو یک کلید احتراق کوچک را در جعبه آن پنهان کردند.

نگران جلب رضایت مشتریان، مهندسان و طراحان رنو از زمان “تا آنجا که ممکن است موضوع را دوباره کار کرده اند تا بتوانیم بعد از آن تکامل حتی کارآمدتری ارائه دهیم.” پاسکالین می گوید.

اختراع کارت هندزفری، “این یک چالش بود، یک ریسک پذیرفته شد” پاسکالین می گوید. علیرغم رکورد رکوردش از 5 ستاره در تست تصادف Euro NCAPلاگونا دوم فوت قربانیان شکست ها در ماه های پس از انتشار. این مورد در اولین نسخه از هندزفری نیز وجود داشت. سیگنال آن می تواند به راحتی توسط محیط تداخل پیدا کند، مانند چراغ های نئون در یک پارکینگ. باید گفت که این فناوری، در آن زمان، تنها در مراحل ابتدایی خود بود. با وجود الف مشخصات کاملرنو که بر اساس بازخورد بیش از 6000 مشتری در مورد سبک زندگی، عادات و انتظارات آنها بود، زمان لازم برای ایجاد نمونه‌های اولیه نقشه، آزمایش همه سناریوها و اصلاح مناطق خاکستری برای رنو تمام شده بود.

برای داستان کوچک… و برای داستان بزرگ!

در آخرین نسل از کارت‌های هندزفری، باز شدن قفل خودرو هنگام نزدیک شدن به نشان و قفل کردن خودکار هنگام دور شدن صورت می‌گیرد.

وقتی نوآوری تکنولوژی و دسترسی را با هم ترکیب می کند

در سال 2022، مگان E-TECH الکتریک جدید تجربه هندزفری را یک قدم جلوتر می برد. به لطف آنتن های کارآمدتر، دارنده کارت در هر کجا که باشد، 360 درجه در اطراف خودرو شناسایی می شود. سکانس خوشامدگویی با رویکرد او همراه است، در حالی که دستگیره های درب، که در بدنه پنهان شده اند، باز می شوند و دریچه بار به طور خودکار باز می شود.

جزئیات دکمه “شروع” که در لاگونا II تعبیه شده است. به راننده این امکان را می داد که بدون کلید وسیله نقلیه خود را روشن کند.

هنگامی که به وسیله نقلیه نزدیک می شوید، نشان توسط گیرنده فرستنده که در همه جا و در خودرو قرار داده شده است، شناسایی می شود. مورد سوال دومی، یک سیگنال رادیویی حاوی کد دسترسی منتشر می کند. اگر کد توسط خودرو شناسایی شود، باز شدن قفل ها فعال می شود. کل این عملیات فقط طول می کشد 80 میلی ثانیه. زمان کمتری نسبت به پلک زدن! هنگامی که دارنده کارت هندزفری وسیله نقلیه خود را ترک می کند، رایانه در فواصل زمانی معین، نشان را بازجویی می کند تا بفهمد آیا او هنوز در نزدیکی است یا خیر. به محض اینکه نشان دیگر پاسخ نمی دهد، کامپیوتر دستور می دهد که درها را ببندند.

تردیدها و چالش های فنی

اندکی قبل از عرضه به بازار، برنارد دوماندل، مدیر محصول مسئول Laguna II، در هتلی در لوکزامبورگ اقامت دارد. با استفاده از کلید اتاقش – یک کارت مغناطیسی – فلاش دارد: چرا نتوانستیم کلید ماشین را با نشان بدون تماس جایگزین کنیم؟ مفهوم کارت هندزفری متولد شد. او ایده خود را در قالب یک نمونه اولیه به مدیر برنامه خود ارائه می کند و مدیریت کل گروه (از جمله شخصاً لوئیس شوایتزر، مدیرعامل وقت رنو) را مشتاق می کند. پروژه به تصویب رسید، ثبت اختراع ثبت شد.

این نوآوری برای تسهیل زندگی برای مشتریان ایجاد شده است.

همه چیز از سال 2001 شروع شد. آن سال رنو وارد بازار شد لاگونا IIسدانی که وعده تجسم خودروی مدرن برای زندگی 21 را می دهده قرن. فقط در اینجا، برای طراحان آن، پروژه هنوز یک یا دو نکته از نوآوری را ندارد.

وقتی نگهدارنده کارت هندزفری نزدیک می شود، New Mégane E-TECH Electric یک توالی خوشامدگویی روشن را فعال می کند.

آینده کارت هندزفری چیست؟

اول در نظر گرفته شده است ابزار کارت هندزفری که شایسته جیمز باند است، به تدریج توسط تولیدکنندگان در سراسر جهان پذیرفته شد، تا اینکه اکنون به یک کارت دستی تبدیل شده است. تجهیزات استاندارد گسترده. به همان روشی که درب عقباین شی کوچک که در اوایل دهه 1960 رایج شد، به سختی بزرگتر از یک کارت اعتباری است. یکی از نوآوری های اصلی از رنو که تاریخچه خودرو را رقم خواهد زد.

در سال 2015، رنو راه اندازی شد فضای V. مینی ون مجهز به یک نسخه بازسازی شده و بیشتر اجرا کردن کارت هندزفری با یک سکانس خوش آمدگویی جدید از نور و صدا همراه است.

در زمانی که گوشی های هوشمند به نظر می رسد تمایل به جایگزینی نشان را دارد، رنو تصمیم گرفته است تا آن را به یک ابزار اضافی تبدیل کند بدون غفلت از کارت هندزفری. کاملا برعکس.

تکامل هندزفری کارت رنو در 5 تاریخ کلیدی

20 سال تکامل فناوری

در سال 2007، رنو به کارت جادویی. راننده که به نشان خود مجهز است، فقط باید دستگیره در را بگیرد تا قفل کل وسیله نقلیه باز شود. در کشتی، ظرف کارت ناپدید می شود.

در سال 2019، عبارت “هندز آزاد” معنای کامل خود را می گیرد. قفل و باز کردن قفل هنگام نزدیک شدن و دور شدن از نشان به صورت خودکار انجام می شود.

پاسکالین، مدیر محصول متقابل در بخش محصولات گروه رنو

هنوز در خط مقدم نوآوری فناوریرنو سعی کرده است استفاده را ساده کند کارت هندزفری در سال های اخیر وسایل الکترونیکی که در آن تعبیه شده کوچک شده اند. برد آن افزایش یافته و استقلال آن بهینه شده است. از جنبه امنیتی، به روز رسانی ها دست نخوردگی سیستم آن را تقویت کرده است.

Laguna II که در سال 2001 به بازار عرضه شد، اولین مدل رنو بود که مجهز به کارت هندزفری بود.

در اینجا چند نمونه از پیشرفت هایی که به سرعت در مشخصات کارت هندزفری گنجانده شده است، آورده شده است. اینها همه چالش هایی هستند که مهندسان رنو توانسته اند به طور موثر به آنها پاسخ دهند:

  • سفتی را تضمین کنید کارت هندزفری بسیاری از کاربران این تمایل را داشتند که نشان خود را در جیب شلوار یا ژاکت هنگام عبور از ماشین لباسشویی فراموش کنند.
  • استحکام قاب را تقویت کنید. سناریویی دیگر، روندی دیگر: برخی از مشتریان کارت خود را در جیب پشت شلوار خود می گذارند و به اشتباه روی آن می نشینند.
  • غیرفعال کردن روش باز کردن قفل از رایانه داخلی. شستن ماشین شما می تواند به سرعت برای افرادی که نشان خود را روی آن نگه داشته اند تبدیل به یک کابوس شود. همانطور که آنها به اطراف وسیله نقلیه می چرخیدند، به طور ناخواسته آن را قفل و باز می کردند.
  • یک کلید احتراق را در نشان پنهان کنید. رنو برای غلبه بر هرگونه خرابی کارت یا تخلیه باتری آن، یک کلید احتراق کوچک را در جعبه پنهان کرده است تا بتواند به صورت دستی درها را باز کند.
  • حداکثر 4 نشان شخصی در هر وسیله نقلیه ارائه دهید. از آنجایی که یک خودرو می تواند توسط چندین نفر از یک خانواده رانندگی شود، رنو حداکثر 4 نشان برای هر وسیله نقلیه ارائه می دهد. هر یک از این نشان‌ها تنظیمات شخصی یک راننده مرتبط (تنظیمات رادیویی ماشین، موقعیت صندلی، تهویه مطبوع و غیره) را به خاطر می‌آورد.
  • بازدید از کارگاه را کوتاه کنید. به طوری که مشتری هنگام عیب یابی وسیله نقلیه خود در گاراژ در زمان صرفه جویی می کند، هندزفری کارت شماره سریال خودرو، ثبت نام، مشخصات تماس صاحب آن، تجهیزات آن، مسافت پیموده شده و فشار باد لاستیک آن را حفظ می کند. این یک نوع “گذرنامه ماشین” می شود.

در پشت بدنه پلاستیکی مینیمالیستی خود، کارت هندزفری در واقع یک را پنهان می کند قلب الکترونیکی بسیار پیچیده برای آن برنامه ریزی شده است “گفتگو” به طور دائم با خودروی مرتبط با آن

کارت هندزفری رنو در 20 سال عمر خود همواره تکامل یافته است. از یک دیدگاه زیبایی شناختی بلکه همچنین و بیشتر تکنولوژیکی.

در سال 2001، اولین نسخه تولید شده توسط تامین کننده تجهیزات Valeo تعمید یافت کارت “عملی” به حامل خود اجازه می دهد تا با فشار دادن دکمه ای روی سطح کارت یا دستگیره در، ماشین را قفل و باز کند. نسخه استاندارد به عنوان یک کنترل از راه دور استفاده می شود در حالی که نسخه اختیاری دارای عملکرد هندزفری است. در کشتی، کنسول مرکزی دارای یک شکاف است که میزبان کارت است و یک دکمه “START”.، برای راه اندازی موتور.

دارایی هایی که برای استفاده رسانه ای در دسترس قرار گرفته اند:

  • عکس ها
  • ویدیو 16/9ه
  • مصاحبه با لب + تصاویر گویامنبع

برنارد دوموندل، سرآشپز تولیدکننده لاگونا II، 1 را تصور می کندزمان کارت هندزفری رنو


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: