سایت رسانه جهانی رنو

مانند نیکلاس میلان در اوایل مسابقه، آنتونی ژورادو تلاش هایش برای افزایش فاصله را بیهوده دید. این بازیکن فرانسوی در ورودی ورزشگاه نیز مرتکب اشتباه کوچکی شد که به تعقیب کنندگانش اجازه داد تا در دورهای پایانی مسابقه به عقب برسند. نیکلاس میلان در دو دور باقی مانده از نهایت استفاده را برد و دوباره برتری را از آن خود کرد، سپس علیرغم تماس جزئی با هم تیمی خود، تعقیب کنندگان را کنترل کرد.

CLIO CUP فرانسه

نیکلاس میلان در مقابل آنتونی ژورادو و چلنجر یرزی اسپینکیویچ پیروز شد. دیوید پوژه و مارک گیوت فقط از روی سکو به پایان رسید در حالی که الکساندر آلبوی پس از نبرد با الکساندر فینکلشتاین (GPA Racing)، که پس از آن بازنشسته شد، ششم شد. Joran Leneutre (JSB Competition) بالاتر از آندریاس استوکی (Stucki Motorsport)، Tomas Pekar (Carpek Service) و Guillaume Maio (GM Sport) به جایگاه هفتم رسید. ژرمی بورداگارای (مسابقه میلان) در بین رانندگان آقایان اول شد و در مجموع یازدهم شد.

تست های جمعی 1 – تست های جمعی 2 – مقدماتی 1 – مقدماتی 2 – جدول شروع – مسابقه 1 – جام کلیو اروپا – کلیو کاپ اروپای شرقی – کلیو کاپ فرانسه

یرژی اسپینکیوویچ برای اولین بار در موقعیت قطبی خود، در چراغ خاموش کمی چرخید. برنده لهستانی برتری را در پیچ یک حفظ کرد، اما نیکلاس میلان از آنتونی ژورادو برتری یافت تا به پولمن برسد که در Parabolika از او پیشی گرفت. آنتونی ژورادو همین کار را روی سنجاق سر انجام داد، سپس هموطنش را فقط تا یک دوره خودروی ایمنی پس از برخورد بین هورن (GPA Racing) و میشل فی (GM Sport) تهدید کرد.

آنتونی ژورادو که از ابتدا تا انتها در جام کلیو اروپای شرقی پیشتاز بود، چهارمین پیروزی خود در این فصل را کسب کرد و اکنون در رده بندی عمومی سوم است. این مرد فرانسوی همچنان فاصله خود را با مارک گیو، رهبر دوم، جلوتر از آندریاس استوکی، کم می کند و راننده سوئیسی در دوئل خود با توماس پکار پیروز شد. Juuso Panttila (Carpek Service) پنجمین برد متوالی خود را در چلنجرز کاپ به دست آورد تا فاصله خود را با رقبای خود هنریک سیبل (Carpek Service) و لین چن هان (Uniq Racing) بیشتر کند. استفان پولدرمن (چفو اسپورت) پس از اینکه هم تیمی اش رنه استینمتز (چفو اسپورت) کمی قبل از شروع بازی دچار مشکل فنی شد، در جام رانندگان آقایان نیز عملکرد خوبی داشت.

جام کلیو در روز یکشنبه برای مسابقه دوم آخر هفته در هاکنهایم به فعالیت بازخواهد گشت. نیکلاس میلان که در عصر جمعه به مقام نخست دست یافت، از ساعت 11:15 صبح جلوتر از مارک گیوت و یرژی اسپینکیویچ شروع خواهد کرد. این مسابقه از طریق صفحه فیس بوک سری رنو کلیو و کانال یوتیوب به صورت زنده پخش خواهد شد.منبع

نیکلاس میلان برای برتری از یرژی اسپینکیویچ گذشت و برای چهارمین بار در کلیو کاپ فرانسه در مقابل قطبی و دیوید پوژه پیروز شد که برتری او نسبت به هموطنش اکنون با سه مسابقه باقی مانده در این فصل به هشت امتیاز کاهش یافته است. به لطف پیروزی در جام چلنجرز، یرژی اسپینکیویچ برای کسب عنوان قهرمانی در رده‌بندی که اکنون توسط الکساندر آلبوی رهبری می‌شود، بازگشته است و در روز شنبه بالاتر از ژوران لنوتر، دوم است. ژرمی بورداگارای بر بازی مسلط شد تا دومین پیروزی خود را در جام رانندگان آقایان به دست آورد. با پایان دادن به سکوی لوران زیادوس (تیم لوکاس) و پیر مونمانیکس (مسابقه GPA)، فاصله ها نیز پشت سر ماتیو ریگوله (تیم وییک) رهبر کلاس کم می شود.

مسابقه در دور بعدی دوباره شروع شد. نیکلاس میلان برتری خود را حفظ کرد، اما آنهایی که پشت سر گذاشته بودند از درفت استفاده کردند تا به دارنده عنوان قهرمانی کلیو کاپ اروپا نزدیک شوند. با این حال، رهبر در دور چهارم با یک دوره ماشین ایمنی دیگر استراحت کرد تا Clio Cup of Horn را که پس از تماس با لیونل ویگویر (T2CM) در سنگریزه گیر کرده بود، پاک کند.

CLIO CUP اروپای شرقی

پس از تعطیلات تابستانی، رقبا در روز جمعه در هاکنهایم به مسیر بازگشتند. آنتونی ژورادو و نیکلاس میلان اولین کسانی بودند که مهارت های خود را در تمرین به نمایش گذاشتند، قبل از اینکه دومی در اولین جلسه مقدماتی سریع ترین حرکت را انجام داد تا جدول مسابقه یکشنبه را تعیین کند. شرایط روز شنبه کاملاً متفاوت بود و یرژی اسپینکیویچ از این فرصت استفاده کرد و اولین پوزیشن خود را در Clio Cup در پیست خیس آلمان بدست آورد.

هنگامی که خودروی ایمنی رنو مگان از مدار خارج شد، آنتونی ژورادو در دور ششم یک روزنه پیدا کرد تا نیکلاس میلان را برای برتری پشت سر بگذارد. یرژی اسپینکیویچ همچنان در پشت سرش مانده بود و از موقعیت استفاده کرد و بین دو مرد قرار گرفت. نیکلاس میلان تلافی کرد و دوباره برتری را از آن خود کرد، در حالی که دیوید پوژه (GPA Racing) مقام چهارم را از مارک گیوت (مسابقه میلان) در ده برتر پس از شروع مجدد کسب کرد.

CLIO CUP اروپا

نیکلاس میلان، رهبر کلیو کاپ اروپا، برتری خود را در رده بندی عمومی با چهارمین پیروزی خود در سال 2022، پیش از آنتونی ژورادو و یرژی اسپینکیویچ افزایش داد و نزدیک ترین رقبای او، دیوید پوژه و مارک گیوت، پنج نفر برتر را تکمیل کردند. یرژی اسپینکیویچ هشتمین برد خود را از 9 شروع به دست آورد تا برتری خود را نسبت به رقبای خود در جام چلنجرز، گیوم مایو و نیکولا میلکوویچ (تیم ریسینگ تمپو) افزایش دهد. استفان پولدرمن (Chefo Sport) پس از موفقیت در برابر کوئینتو استفانا (مسابقه میلان) و هورن (مسابقه GPA) اکنون به تنهایی قهرمان جام رانندگان آقایان می شود.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: